Walentynki czy Noc Kupały?

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
A poza tym każdy głupi wie, że Heavy Metal nie pojawił się na zachodzie, tylko w Anglii.
zastanawiam się czy jest bardziej "zachodni" kraj niż Anglia...
nie uznaję wyrazów zapożyczonych, mówię po polsku
...Heavy Metal...

powinieneś napisać "ciężka muzyka metalowa" :D

Dobra nie bierz tego do siebie,nie rozumiem po prostu tej 'zachodofobii'
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Noc kupalna ma coś takiego w nazwie,że jednak trochę odrzuca ;) "Walentynki" na pewno lepiej brzmią...

rozumiem,że heavy metal to prasłowiańska muzyka,która nie ma nic wspólnego z zachodem??

Dla mnie bez różnicy jest nazwa święta,ważne jak się je obchodzi.
przeoczyłem tą durnotę?
jak myślisz, czy północny zespół który do muzyki dodaje elementy japońskiego folku nie mógłby dochować tradycji swojej własnej?
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Hmm kolejne dwa święta które mnie nie obchodzą.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
jak myślisz, czy północny zespół który do muzyki dodaje elementy japońskiego folku nie mógłby dochować tradycji swojej własnej?
ktoś to zrozumiał?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ktoś to zrozumiał?
:cenzura:, czy Tobie wszystko trzeba po kolei wykładać na stół? chodzi o to czy żeby dochować tradycji trzeba śmierdzieć końskim nawozem!? o to, że nie potrzeba popadać w skrajności. z Twojej gadki którą cytowałem wcześniej wychodzi, że powinniśmy powozami jeździć bo zachodnie samochody są nietradycyjne ><
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Dalej nie rozumiem,chyba,że ten "post" odnosi się do wypowiedzi Wojownika,ktory nie lubi zachodu...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Dalej nie rozumiem,chyba,że ten "post" odnosi się do wypowiedzi Wojownika,ktory nie lubi zachodu...

misioor mysle ze powinienes sie zastosować juz do cytatu w twoim podpisie, jeśli chodzi o ten temat.

kurcze klasyczny, chamski przyklad spamu i rozwalania tematów takimi bzdurami.

Co do tematu właśnie to oba świeta sa mi obojętne, aczkolwiek myślę ze Noc Kupały powinna być bardziej promowana.

Ale jak ma być skoro nasze media są bardziej k*rewskie niż panie z Pigalaka?
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Nie znosze słowiańsczyzny. Mimo, że mocno skomercjalizowane wolę walentyki.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
a mozna wiedziec czemuz to nieznosisz:
Takie już mam gusta. Nawet za małego nie lubiłem czytać mitów o Światowidzie.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
misioor mysle ze powinienes sie zastosować juz do cytatu w twoim podpisie, jeśli chodzi o ten temat.

kurcze klasyczny, chamski przyklad spamu i rozwalania tematów takimi bzdurami.
o co jak o co,ale o chamstwo nikogo nie oskarżaj,poza tym to forum widziało już nie taki OT ;)
 

Lavena

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
aktualnie Mazury
Wszebor, przeciez w podstawowce bylo cos o tym! Na pewno bylo... wydaje mi sie, ze wspominali o ognisku i wiankach i w ogole...
A moze to ksiazki w domu wsponminaly? No nie wiem juz sama.. ale o Kupalnocce to nawet moja babcia slyszala a ona nie jest z tych, ktorzy by o tym slyszeli, gdyby tego gdies nie uczono :D


I ejjj... dzieki, ze planujesz Kupale beze mnie... -.- Jakze to tak? ;p


rozumiem,że heavy metal to prasłowiańska muzyka,która nie ma nic wspólnego z zachodem??

A to juz przesada.. Nie mieszajmy tepego przyjmowania amerykanskiej mody z rozszerzaniem horyzonow. MUzyke tworza ludzie na calym swiecie i ma ona swoj klimat i rzadzi sie swoimi prawami. To zupelnie co innego.
Nie mozna z kolei popasc w skrajnosci , bo znow sie skonczy na zelaznej kurtynie.



CO do swieta, to jak juz sto razy powtarzalam - zeby okazywac milosc nie trzeba konkretnego dnia. JUa juje raczej jestem generalnie bardzo malo tradycyjna, wiec swieta takie traktuje raczej malo emocjonalnie i intensywnie.

Noc Kupaly jednak wspominam milo. A chyba o to chodzi.


Komercji - nie.
 
Do góry