Wakacje

M

monisiawa

Guest
Witajcie
Gdzie cichlibyście jechać na wakacje? Jeżeli ktoś był w Egipcie to nich podzieli się swoimi wrażeniami ze mną i z osobami odwiedzając ten profil.
Podróż w tamto miejsce teraz nie jest bezpieczna ale kiedyś indziej warto zobaczyć to piekne miejsce ;)
Tak więc czekam na jakieś ciekawe opinie ;)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
Oj, ja w Egipcie jeszcze nie byłam, ale właściwie zastanawiam się czy w tym roku jest to odpowiednie miejsce na urlop, ale doszłam do wniosku, że w sumie - czemu nie ;) Znalazłam też sporo ofert wycieczek do Egiptu na tej stronie - popytam jeszcze znajomych co o tym sądzą bo chyba jestem jedyną osoba z grona moich znajomych, która nie była jeszcze w Egipcie ;P
 

anna-jasi

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Egipt nie jest teraz dobrym miejscem, bo jeżeli nie będzie można opuścić swojego kurortu, to lipa. A niestety ostatnio taka właśnie sytuacja miała miejsce.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
No w tym sezonie jednak wybrałabym inne miejsce niż Egipt. Ja w tym roku mam zamiar wybrać się do Bułgarii z Ok-tours, a dokładnie do Złotych Piasków. Byłam już parę razy na obozie z tym biurem podróży i wszystkie wyjazdy wspominam bardzo dobrze. Na tego typu obozach można pogodzić wylegiwanie się na plaży ze zwiedzaniem. Moim zdaniem jest to idealne spędzenie wakacji.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No niestety porobiło się w tamtych okolicach niebezpiecznie :/ Wiadomo, że w kurortach jest spokój, ale jeśli nie można ich opuszczać, to słabo :/ Chyba teraz lepie jest się wybrać, choćby do Bułgarii czy Chorwacji, ale Hiszpanii - bezpieczniej.
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
ja miałam w przyszłym tygodniu jechać do japonii na wakacje.niestety musiałam odwołać.coraz mniej miejsc gdzie można bezpiecznie jechać!hehe
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Macie rację... Ale nie zmienia to faktu, że i tak - wciąż na przykład w Europie zostaje jeszcze wiele pięknych miejsc (i to nawet takich, które jeszcze nie są zdominowane przez turystów). Mam tu na myśli w szczególności Serbię czy Chorwację, a nawet Rumunię. Dla spragnionych słońca - też oczywiście Bułgaria. Sprawdźcie sobie w necie oferty.
 
M

margarita_3

Guest
Chorwacja i Bułgaria na pewno się dobrze sprawdzą no i nie ma tam takiego ryzyka jak na przykład w Japonii... Ale z Egiptu tak łatwo bym jeszcze nie rezygnowała - szukam teraz ofert właśnie do Egiptu, głownie rozglądam się tutaj - bo w sumie moja koleżanka całkiem niedawno wróciła stamtąd i nie miała żadnych zastrzeżeń co do wypoczynku :) A wróciła właśnie super wypoczeta i opalona :) Ale ona lubi bardzo ciepełko i wylegiwanie się na słoneczku ;)
 
D

Dorka123

Guest
fajne oferty do Egiptu są tez tutaj: http://www.itaka.pl/wczasy/egipt/index.php
 
D

Dorka123

Guest
wydaje mi się, że przez te niedawne zamieszki zainteresowanie jeszcze nie jest duże, ale nawet w tv mówią, że do sezonu już dawno nikt tam o nich nie będzie pamiętał, a takie oferty jak sa teraz mogą się już długo nie powtórzyć ;)
 
M

margarita_3

Guest
No właśnie, tak więc sami widzicie, że Egipt nie jest teraz wcale jakaś złą alternatywą na zagraniczny wyjazd wakacyjny :) Myślę, ze przede wszystkim powinny się skusić na niego osoby, które uwielbiają goracy klimat i wylegiwanie się na słoncu. Chociaż też wcale nie koniecznie - bo aktywnie w Egipcie również wypoczywać można.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Zapewniam Was, że w Egipcie i Tunezji jest tak jak było np. przed rokiem, albo jeszcze lepiej.
Byłam w Tunezji na początku marca... turystów traktują bardzo dobrze. Oni żyją z turystyki praktycznie, więc sami sobie chleba zabierać nie będą :>
Na wypoczynek jednak polecam bardziej Tunezję, bo jest zielona, jedzenie lepsze niż w egipcie, jest co pozwiedzać, plaże piękne piaszczyste szerokie...

Coraz częściej jednak turyści wolą Europę, wczasy u Arabów nie są już tak pożądane jak kiedyś.

Ja polecam wyspy greckie Korfu, Zakynthos, Rodos, dla bardziej wymagających Kos.

Piękne, zielone, ciepłe, przyjazne... nic tylko lecieć i wypoczywać ;)
Warta uwagi jest też Hiszpania (szczególnie wyspy), Chorwacja (chociaż jakby mogło się wydawać wcale nie tania i nie opłacalna, ale piękna!)
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Ja już praktycznie wszędzie byłem... Teraz mam chyba tylko takie jedno podróżnicze marzenie, które za nic nie chce mi wylecieć z głowy, a które chyba bardzo ciężko będzie mi kiedykolwiek zrealizować, a mianowicie... Australia:) Ciężko mi wyobrazić sobie odleglejszy i bardziej fascynujący kraj. Jeszcze teraz jestem na świeżo po lekturze książki "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia" podróżnika Marka Tomalika i już totalnie jestem na tym punkcie zakręcony:) Był ktoś już może w ojczyźnie kangurów?:)
 
K

kasska12

Guest
Chorwacja (chociaż jakby mogło się wydawać wcale nie tania i nie opłacalna, ale piękna!)

Chorwacja też może wyjść w całkiem, przyjaznej cenie, tylko trzeba trochę pokombinowac i wiadomo, nie nastawiac się na hotel 3-gwiazdkowy, w końcu nie po to jedzie się na wakacje, żeby przesiedzieć je w hotelu czy na basenie;)
Zawsze można zatrzymać się na kempingu, kosztuja po kilka euro za dzień np taki: http://www.adria24.pl/kempingi-chorwacja-pineta-fazana-4123/ a co do wyżywienia to sporo 'suchego prowiantu' można zabrac z kraju, ale bez przesady, przeciez czegos na miejscu tez trzeba spróbować.
Koszty nas nie zabiją a takie wczasy warte będa poświęceń ;)
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
kasska12: Masz rację, ale z drugiej strony nie każdemu taki wypoczynek odpowiada. Są osoby dla których nie jest problemem kupić suchy prowiant, mieszkać w kempingu, męczyć się podczas podróży itp.. a są osoby, które wolą dać te same pieniądze i zamiast np na 2 tyg do Chorwacji w kempingu z podróżą autokarem/samochodem i robieniem sobie samemu jedzenia w kuchni w apartamencie wolą za te same pieniądze lecieć na tydzień np. do Tunezji czy Turcji samolotem, dobry hotel w All inclusive i tylko w taki sposób potrafią wypocząć.
Taka Chorwacja jest dobra np. dla młodych ludzi, ale dla osób które mają 2 tyg urlopu w roku i chcą wypocząć, nie przejmować się niczym ani transportem ani jedzeniem już takim dobrym pomysłem nie jest ;)
 
R

Redyk

Guest
Wszystko zależy od tego czy nastawiamy się na spędzenie wakacji za granicą czy u nas w kraju. Ta druga opcja z pewnością jest mniej kosztowna,ja spędze ten czas oczywiście w górach,bardzo lubię aktywna turystykę.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Aktywnie wypocząć można też przecież za granicą - moi znajomi na przykład byli w zeszłym roku w Chorwacji - podróżowali po niej autem i szukali miejsc do wspinaczki skałkowej :) DO dzisiaj wspominają ten wyjazd :) Ja jeśli miałabym wybrać się do Chorwacji to pewnie na jakąś wycieczkę all inclusive, podobnie na przykład z Maltą - ale z kolei do Serbii mogłabym nawet stopem pojechać ;)
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
W zeszłym roku byłem w Bułgarii z Ok-Tours i byłem bardzo zadowolony, mają niezłe ceny i do tego wszystko dopięte na ostatni guzik. Dlatego tez w tym roku jadę z nimi, z tym że wybieram się na Majorkę, zawsze chciałem tam jechać.
 
K

kasska12

Guest
Afeni masz racje patrzyłam na sprawe z mojej perspektywy, ale jezeli ktoś ma podobna to jak najbardziej polecam wczasy w ten sposób ;) po dordze można zaliczyc sporo atrakcji, w tym tych niespodziewanych i zapdających w pamięć :D
 
Do góry