W jakim domu mieszkacie?

apropo

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
hej dziewczyny! Chcemy z mężem wybudować mały domek ( na razie mieszkamy w bloku). mamy już działkę budowlaną. jaki domek jest najtańszy? Słyszałam, ze szkieletowy, ale jak sie w czymś takim mieszka, bo ja jak słysze, ze dom szkieletowy, to od razy widzę, te amerykańskie domki porozwalane przez wichury. U nas ostatnio w Polsce też pogoda sie zmienia, wiec może lepiej budować z cekiegieł pustaków, płyt betonowych? jakie są zalety domków z drewna prócz ewidentnego zapachu i stylu? Są tańsze do ogrzania, czy nie? proszę o konkretne wypowiedzi tych z Was, którzy meiszkają w takim domku (szkieletowym, drewnianym, z bali).
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Nasi znajomi budują dom w stylu kanadyjskim (z drewna). Za metr kwadratowy płaca o ile się nie mylę 980 zł. Tak więc cenowo dom kosztuję tyle co i dom murowany. Co do ciepłoty domu to się nie wypowiem. Firma która buduję ich dom zapewnia, że dom jest ciepły i że ciepło nie ucieka. Jak jest w rzeczywistości okaże się "w praniu" gdy przyjdą 30 stopniowe mrozy ;) Ale budowa idzie u nich strasznie szybko, Ze dwa miesiące temu dopiero co kopany był dół a dziś już stoi już szkielet, ocieplenie (styropian) już dany, ściany już także, kończą teraz dach wstępnie przykrywać.
 

apropo

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
No fakt, słysząłam, że budowa takich szkieletowych domów to idzie szybko. Pytałam w paru firmach i zazwyczaj jak są gotowe fundamenty to nawet 2-3 tygodnie - tak przynajmniej zapowiadają. Co do cen to różnie zauważyłam, ale szkieletowy wychodzi faktycznie najtaniej. Przeglądałam już różne katalogi i foldery i mysle, że taki byłby w sam raz: //stollux.com/194,vallset--norwegia.html Ciekawe jak tam w tej Norwegii mają ogrzewanie, ale skoro wybudowali szkieletowy, a jest tam zimniej u nas to pewnie da sie zrobić dobre ogrzewanie do tego. Aha, czytałam, że dom szkieletowy jest łatwiejszy do rozbudowy, czy to prawda?
 

skryba55

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jest zdecydowanie więcej zalet. Pomijajac już cenę, czy to że są o wiele zdrosze, takie domki o wiele łatwiej jest modyfikować, dodawać nowe pomieszczenia itd. Lekka konstrukcja to także szybsza budowa, nasz domek ( średnich rozmiarów ) był gotowy już po 4 miesiącach.
 

apropo

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Lekka konstrukcja to także szybsza budowa, nasz domek ( średnich rozmiarów ) był gotowy już po 4 miesiącach.

No też słysząłam, że to idzie szybko, jak ma sie już przygtowane fundamenty, prad itp.

Na tej stronie z domkami, którą podał skryba55 są ciekawe domki, ale nie mają takiego klimatu góralskiego, regionalnego, który mi się bardzo podba w domkach Stolluxa, najchętniej wybudowałabym taki z bali, ale to już by trzeba było mieć więcej kasy...
 
K

kobi

Guest
Domek wielorodzinny, całe piętro nasze (góra), ogrzewany z pompy ciepła, niskie opłaty. Jednym słowem, o wiele lepiej niż mieszkać w bloku, czy zamkniętym osiedlu.
 
S

Spinor24_pl

Guest
Posiadać własny dom to fajna sprawa. Teraz coraz więcej osób- jeśli ma tylko możliwość decyduje się na budowę domu.
 

Kata_T

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
My zdecydowaliśmy się ostatecznie na dom murowany, gdyż jest mniej kłopotów z konserwacją. Z tego co twierdziło dwóch architektów, to nie ma specjalnej różnicy w cenie budowy domu z bali, a domu tradycyjnego. Natomiast trudniej jest odszukać sprawdzoną firmę budującą takie domy. Z tego co wiem, nie ma też specjalnej różnicy w kosztach ogrzewania. Generalnie jeżeli znajdziesz dobrego wykonawcę, to budowa takiego domu pójdzie bardzo szybko. No i domy drewniane są też bardziej ekologiczne. Ale to chyba wszystko zależy od indywidualnych upodobań... :)
 

morrry

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kurczę jak ja wam zazdroszczę. To jest moje marzenie, aby mieć taki piękny dom za miastem z daleka od tego miejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. Nic tylko pomarzyć :) Teraz muszę się zadowolić mieszkaniem w bloku gdzie sąsiedzi nadużywają alkoholu :/
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
My mieszkamy w domu murowanym, dobrze ocieplonym, ogrzewany ekogroszkiem.
Mieszka się w porządku. Ale bardzo dużo kosztowało jego postawienie. Nie wiem ile bo nie jest nasz na włąsność, ale wiem że właścicielka ma troche problemów z jego spłatą.

Moja siostra natomiast, buduje sobie dom szkieletowy i nie mają obaw co do jego cieploty kosztów utrzymania itd.

Nie samo postawienie domu jest problemem, najgorzej kupić działke i potem podciągnąć wszystkie media.. :p
 
Do góry