W I E L K A S O N D A : Czy Wierzysz W Boga?

kędzior

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
gdansk
Bez zbędnych ceregieli. Bez względu na przynależność do jakiegokolwiek kościoła. Pytanie: czy jesteś człowiekiem wierzącym czy niewierzący lub reprezentujesz inną postawe?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ciekawe czy w tym temacie zrobi się Offtop.

Nie wierze w Boga.

ps: pozwolisz że lekko zmodyfikuje tą sonde :p.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
ja oddałem swój głos na to iż jestem agnostykiem... choć jestem bardziej nastawiony na to że Bóg nie istnieje... ale moja teza zotanie sprawdzona dopiero po smierci mej...
 

Olgolek

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja zaznaczyłam agnostyka...
kiedyś nie wierzyłam w Boga, no po prostu byłam ateistką
ale wydarzenia z ostatnich miesięcy spowodowały,że jednak Ktoś musiał nad nim* czuwać....

*Oj,przepraszam za takie nagłe wprowadzenie w moją fabułę życiową,ale tak z rozpędu napisałam....

I naprawde nie wiem już co myśleć...
Jednak zwierzchności kościoła na pewno ie uznaję!
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Jestem paladynem i nawracam w imieniu Boga niewiernych ;}
 

Kometa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wierze, wierzyc trzeba a to umacnia i jakoś ponosi ... a coraz więcej rzeczy utwierdza mnie w tym że Bóg czuwa...
 

Olgolek

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie wierzę w Boga jako Stwórcy Swiata itp.Może istniał Jezus ale był zwykłym człowiekiem.
Jezus istniał,to zostało udowodnione,ale czy rzeczywiście był taki,jakim go opisała Biblia?
Wierzę,iż był niezmiernie inteligentnym człowiekiem,zauważył,że źle się dzieje,złe są relacje pomiędzy ludźmi...Sądzę(a jest to trochę kontrowersyjne),że Jezus wymyślił całą tą religię tylko po to,aby ludzie przestrzegali jakichś reguł,zasad.Nastraszył karaniem przez Wielkiego i Nieomylnego Boga za grzechy.Obiecywał nieśmiertelne życie po śmierci,gdy było się wierzącym.Ale może sam w to nie wierzył,a posiadał to,czego tak bardzo nasi politycy sobie cenią.A mianowicie dar przekonywania.I dlatego do dziś ludzie wierzą gorąco w jego słowa spisane w Biblii.
Takie jest moje zdanie...
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ja wierze w Boga ale nie chodze za bardzo do Kościoła
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Sądzę(a jest to trochę kontrowersyjne),że Jezus wymyślił całą tą religię tylko po to,aby ludzie przestrzegali jakichś reguł,zasad.Nastraszył karaniem przez Wielkiego i Nieomylnego Boga za grzechy.Obiecywał nieśmiertelne życie po śmierci,gdy było się wierzącym.Ale może sam w to nie wierzył,
Gdyby Jezus nie był Bogiem, lub gdyby nie wierzył w to że nim jest, po co zależało by Mu na tym żeby ludzie postępowali wg jakichś tam zasad? Wreszcie dlaczego nie wyparł się tego przed Piłatem, wiedząc, że grozi Mu śmierć?
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
jestem wieżący ale czasem miewam co to tego wątpliwości
 
Do góry