W czym najlpiej transportować kotka?

Anka27

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim:))
Mam do Was takie pytanie, w czym najlepiej przewozić kotka (chodzi mi o to, żeby zarówno kotu było wygodnie jak i mi:)).
Mam roczną kotkę o imieniu Kara. Niedługo będę musiała dość często podróżować i nie mam jej z kim zostawiać, musi jeździć ze mną.
Mieszkam w centrum Krakowa i rozglądałam się w sklepach zoologicznych (Galeria Krakowska itp.) za jakąś torbą, plecakiem, czy koszykiem, jednak ceny takich akcesoriów są bardzo wysokie.
Poszukałam wiec w internecie i znalazłam w sklepie Zoomania.pl dość fajne rzeczy
w przystępnych cenach.
Zastanawiam się nad kupnem
- Tetrapet Torba transportowa
- Trixie Kosz wiklinowy - owalny
- Trixie Plecak dla psa lub kota
(Każda z tych rzeczy kosztuje niecałe 60 zł, więc ok.)
Możecie mi coś doradzić?
W czym Wy transportujecie swoje zwierzaki?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Dla kota odradzam wszelkie torby czy plecaki. Nawet nie zauważysz kiedy zwierzak ci ucieknie. Co prawda mają one zapięcia jak smycz, ale uwierz, że niewiele to daje. Polecam za to kosz lub transporter. Ja za swój plastikowy transporter zapłaciłam na allegro 40zł. Nie był on nowy, ale w idealnym stanie, a co najważniejsze kot jest w nim bezpieczny.
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Ja również polecam kosz z wikliny lub plastikowy transporter, kot na pewno bedzie lepiej sie czul niz w torbie ;)
 

elenka87

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Witaj,
Zgadzam się co d transporterów wiklinowych, bądź plastikowych. Ale ja z własnego doświadczenia wybrałabym te plastikowe. Może nie są aż tak "wygodne" i przyjemne z wyglądu jak wiklinowe, ale na pewno łatwiejsze w utrzymaniu. W przypadku gdyby kotek co nieco zapaskudził, np. podczas transportu do weterynarza, szybciej i dokładniej wyczyścisz plastik. Wystarczy jakiś najtańszy transporter, np. http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-atlas-p-8619.html, Pozdrawiam:)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Czesc, ja swoje kociaki jak byly male do weterynarza wozilem w wiklinowym koszu, tylko ze jeden z najmniejszych mi uciekl przez ta kratke zamykana, do dzis sie zastanawiam jak on sie tam przecisna... :mruga: Za wiklina przemawia ze kociaki czuja sie tam naturalnie, ale plastik praktyczniejszy. Ja wybralem wikline i nie zaluje. :eek:k:
 

jasmin787

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja transportuje mojego kota w plastikowej klatce. Jest przestronna i wydaje mi sie najwygodniejszą opcją. Sprawdza sie w każdym transporcie - samochód, samolot czy pociąg. Moj kot nie przepada za podróżami, ale jak już musi to w klatce.
 
W

Wonka

Guest
Ja do transportu mojego kociaka używam takiej torby, którą otwiera się z boku i wchodzi się do niej jak do domku takiego małego :) Jako, że mój kotek nie jest duży to nie muszę używać dużej torby więc jest mi wygodnie. A można ją sobie przerzucić przez ramię albo trzymać w ręce normalnie za uchwyt :) Moja jest kolorowa, w panterkę :) jak na domek prawdziwego drapieżnika przystało!
 
A

ann han

Guest
Kota najlepiej transportować w torbie specjalnie do tego celu przeznaczonej. Jeśli chcesz, żeby było wygodnie zarówno Tobie jak i twojemu kotkowi najlepsza będzie taka torba:) Jeśli chciałabyś kupić torbę do transportu dla kotka polecam sklep delazoo.pl. Możesz tam wybrać różne torby wykonane z różnych materiałów:) Jeśli się zaopatrzysz w taką torbę będziesz miała pewność, że Twój kotek będzie szczęśliwy podczas podróży:)
 
Y

Yee

Guest
Plastikowe transportery są bardzo niewygodne dla kota. Gniota się w nich i miałczą dużo.
Proponuję coś a'la torba podróżna, np. ten TCamp de Lux. Kociak z pewnością będzie zachwycony :)
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Nie bardzo rozumiem w jaki sposob kot ma się gnieść w transporterze? Nie mówimy tu o transporterkach dla chomików, a dla kotów, one są odpowiedniej wielkości. Jeden kot miałczy, drugi nie, kwestia przyzwyczajenia... Kiepską robisz reklame wypisując brednie... Ciekawe ile za to dostajesz...
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Transporter plastikowy jest bardzo praktyczny. Kot ma tam odpowiednią ilość miejsca (jeśli jest odpowiednio dobrany), czuje się w nim bezpieczny i łatwo taka klatkę utrzymać w czystości.
 
A

Alternative Trippin

Guest
Wydaje mi się, że najlepiej transportować kotka w czymś takim (transporter)Zwierze się nie stresuje bezsensownie, bo widzi co się dzieje. Poza tym, wydaje mi się, że jest to też rozwiązanie wygodniejsze dla samej osoby transportującej zwierzątko. No i nie jest to droga zabawa, a opłacalna.
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Hm, no w sumie, transporter to ważna rzecz, żeby nie stresować zwierzątka. Ale mój znajomy ma coś takiego bardzo fajnego, wygląda jak torba podręczna, ale jedna część jest z siateczki, którą można zasłaniać. Jak kto nie widzi, gdzie idzie się z nim, to w sumie tak bardzo nie miałczy. Więc spokojnie można polecić to każdemu.
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Ale przecież są też transportery zasłaniane. Albo można je czymś przykryć. Ja nie mam problemu z transportem kociaka, wkładam do transportera, przewożę i cześć. Chyba że jedziemy gdzieś samochodem, to wtedy nie zawsze jest to konieczne żeby go zamykać. Zazwyczaj siedzi grzecznie na kolanach.
 

Kisio

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
98
Punkty reakcji
0
To zależy od tego jakie masz preferencje. Moja znajoma jest na przykład zwolennikiem klasycznych klatek. Ja chyba zdecydowałabym się raczej na coś takiego http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-posaniem-misk-atlas-deluxe-open-p-2736.html ten z pozoru niepozorny transporter ma posłanie mi miskę-a cena nie jest wysoka
 
P

papryka9

Guest
Bardzo mi się podoba ta klatka z krakvet.pl,wygląda bardzo solidnie i wiarygodnie:) To bardzo ważne,żeby transportować zwierzęta w odpowiednich warunkach . Właściciele bardzo często o tym zapominają-wielka szkoda
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Dla kotka fajna jest opcja jeśli jest takie połączenie legowiska z transporterem. Chodzi mi o taki kosz wiklinowy w którym kotek sobie może leżeć na co dzień, a po dołączeniu górnej części można to wykorzystać jako transporter :) Ale każdy inny tez się spisze. Na e-karma.pl widziałem różne transportery. Jeśli kotek jest ruchliwy to warto w coś takiego zainwestować.
 

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że kota albo psa najlepiej jest transportowac w specjalnie do tego przeznaczonej torbie, a nie plastikowym pudełku.
Ja moje psa nie muszę w coś takiego upychać, ale moja znajoma kota nosi w czyms takim.
Zdecydowanie kociakowi wygodniej, no i nie obija się o twarde, plastikowe ścianki :|
Ake to tylko moje zdanie.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Moja współlokatorka musi się wyprowadzić ze swojego domku w Gorlicach do Krakowa. Ma długą drogę w autobusie do pokonania - ponad 3 godziny. Czy taki transporterbędzie odpowiedni? Słyszałam, że koty różnie reagują na podróże.
 

słonik

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witam ja transportuje swojego kota w transporterze dla małych zwierząt jest to dość ciężkie ale ja uważam że tu chodzi o NAJWIĘKSZĄ wygodę dla naszego popila
 
Do góry