W co grasz teraz? W co warto zagrać?

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
XCOM: Enemy Unknown
Iesabel :mruga: Ale długo w to nie pogram, bo strasznie słabe. Miało być "polskie Diablo" - coś nie wyszło.
Path of Exile
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Właśnie zainstalowałem kilka starszych tytułów. Robiłem porządki z płytami i jakoś mnie tak natchnęło żeby pograć w gry które kiedyś trzymały mnie przed komputerem.

S.T.A.L.K.E.R : Shadow of Charnobyl - mimo, że wiele osób pisała w recenzjach o tej grze jako nie do końca udanej to według mnie gra spełniła moje oczekiwania jako produkcja która miała mnie wystraszyć. Klimat opuszczonej elektrowni jest niesamowity, a jak dodamy do tego walkę ze zmutowanymi ludźmi, świetnego lektora i fabułę to śmiało można powiedzieć, że gra nie jest taka zła i warto poświęcić na nią trochę czasu.

Need for Speed: Most Wanted - tutaj z kolei spore grono twierdziło, że to ostatnia udana część NFS'a. Ja osobiście grałem po Most Wanted tylko w dwie następne odsłony i w odniesieniu do nich mogę potwierdzić to hasło. Odnośnie wszystkich pozostałych się nie wypowiadam. To co jest najpiękniejsze w tej grze to efektowne pościgi i tuning. Z tych powodów gra się w tą grę nawet po ukończeniu kariery która swoją drogą też nie należy do najnudniejszych.

Heroes of Might and Magic III - genialna gra turowa. Ile godzin spędziłem grając w HoM&M nie zliczę. Chyba najlepsza cześć jeżeli chodzi o grywalność według mnie (grałem w części od 1 do 6). Jeżeli ktoś lubi strategie to ta gra jest dla niego pozycją obowiązkową mimo, że grafika nie powala to na pewno jedna z najlepszych strategii w jakie kiedykolwiek grałem.

World of Warcraft: Cataclysm - zmusiłem się i zagrałem. Cóż mogę powiedzieć ? Gra posiada wiele dodatkowych atrakcji których nie było w poprzednich ekspansjach, ale czy wystarczy żeby zrekompensować brak balansu w PvP ? Jeżeli jest się fanem PvE to fakt dodatek może się podobać. Pod tym względem na prawdę się postarali. Szkoda, że kosztem graczy którzy wolą mordować przeciwną frakcję niż smoki.

Call of Duty 2 - jako, że z wojskiem mnie trochę łączy to gry tego typu lubię. Można przy okazji przypomnieć sobie co-nieco z lekcji historii. Klimat gra ma bardzo fajny. Pod względem grywalności też nie jest najgorzej. Pewnie znowu będę zarywał nocki przy tej grze. Pewnie nie tylko ja tak mam: "jeszcze tylko jedna misja" i nie wiadomo kiedy minęło kilka godzin.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Gressil napisał:
S.T.A.L.K.E.R : Shadow of Charnobyl - mimo, że wiele osób pisała w recenzjach o tej grze jako nie do końca udanej to według mnie gra spełniła moje oczekiwania jako produkcja która miała mnie wystraszyć. Klimat opuszczonej elektrowni jest niesamowity, a jak dodamy do tego walkę ze zmutowanymi ludźmi, świetnego lektora i fabułę to śmiało można powiedzieć, że gra nie jest taka zła i warto poświęcić na nią trochę czasu.
Nie do końca udana? Kurcze, jak dla mnie to najlepsza część. Chociaż Zew Prypeci jest jedynie ciut ciut słabszy. Może do tej najnowszej części nie jestem przekonany, bo nie mogę odpalić gry - oryginał. Było niby napisane, żeby coś tam kliknąć przed formatem, ale skąd ja miałem o tym niby pamiętać? Za pierwszym razem podesłali mi nowy cd-key, a teraz mi zaczęli napierdzielać jakimś informatycznym szyfrem, którego nie rozumiem.

Aczkolwiek sam klimat Stalkera jest znakomity. Jedyne co dobre w Ukrainie. Pamiętam jak szukałem Striełoka i się zastanawiałem, czy będzie go trzeba zabić, czy będzie to jakaś może współpraca ^_^
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Thyme napisał:
Nie do końca udana? Kurcze, jak dla mnie to najlepsza część.
Jestem tego samego zdania, pierwszy Stalker był najlepszy moim zdaniem. Ja zajrzałem w jeszcze bardziej odległe czasy i pograłem sobie w:
-Resident Evil: Rebirth, 1,2,3
-Silent Hill:1,2,3,4 The Room
-Obscure
-Outlast
-Slender The Arrival (niby jakaś fabuła jest, ale się twórcy nie wysilili)
-Amnesia The Dark Descent
-Metro część pierwsza i druga.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Thyme napisał:
Nie do końca udana? Kurcze, jak dla mnie to najlepsza część. Chociaż Zew Prypeci jest jedynie ciut ciut słabszy.
W wielu recenzjach które czytałem ludzie narzekali na jakieś bzdety typu "miał być świat otwarty a tutaj przy zmianie niektórych lokacji pojawia się ekran wczytywania" itd. Ja mam pozytywną opinię na temat tej gry.

Hauser pamiętam Silent Hill i Resident Evil w które grałem na Playstation. To było coś :>
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Gressil napisał:
Hauser pamiętam Silent Hill i Resident Evil w które grałem na Playstation. To było coś :>
Ano, trudno dzisiaj o dobry survival horror niestety. Ja za diabła nie umiem grać na konsolach, mam dwie lewe ręce do pada, zawsze wszystko emulowałem, a płytki kupowałem na konsole z szacunku do serii :)
 
Do góry