W.A.S.P.

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
W.A.S.P. to grupa muzyczna, która zapoczątkowała swoją działalność w późnych latach 70. Nosiła wtedy nazwę "Sister".

W 1981 roku, trzech z czterech członków grupy Sister założyło kapelę, którą nazwali W.A.S.P. (Tony Richards, Blackie Lawless, oraz Randy Piper). Chociaż skrót nie ma oficjalnego rozwinięcia, to dwa najsławniejsze domysły to: We Are Satans People (czyli Jesteśmy ludźmi szatana) oraz We Are Sexual Pervers (czyli Jesteśmy perwersami seksualnymi). Zespół zasłynął kontrowersyjnymi występami przed publicznością. Skład grupy wielokrotnie się zmieniał, a do dziś z pierwotnego składu pozostał tylko Blackie Lawless.

Pierwszą płytę nagrali w roku 1984, nazwali ją po prostu W.A.S.P.

Zespół zrezygnował ze swoich zachowań na scenie, ale w roku 1997, podczas trasy koncertowej promującej płytę Kill Fuck Die, Blackie ćwiartował toporem martwą świnię.
********************************************************************************
************


Co myślicie o tej kapeli? Dla mnie jest to jedna z ważniejszych kapel w całym heavy, jak i glam metalowym światku. Płyty takie jak "W.A.S.P.", "The last command" podobają mi się najbardziej, choć nie mówię, że reszta jest zła, ale te to te moje ulubione.
 
Do góry