Viking Metal

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie znosze wręcz Viking Metalu. Wole bardziej ostre odmiany, w sumie tylko Black i Death.
 

Nihei

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
muzyka dzieli sie na dobrą i złą
od viking metalu do bm dalekiej drogi niema przecierz wszystko jest ładnie powiazane ze sobą jak relacje w bazie danych albo nadgarstki japońskiej prostytutki w czasie co ciekawszych akcji.

Słucham roznej muzyki 'metalowej' jesli mozna to tak okreslić, 'viking' też mi się podoba ale to zalezy od kapeli, a znacie takie zespoły jak Otyg , In Extremo albo Fintroll tez ciekawie grają a i klimat czymają ciekawy :) niewiem jak to zaklasyfikować bo juz dawno sie pogubiłem w tym wszystkim kto co gra :)

Thyrfing - jak najbardzie, Amon Amarth - troche mniej mi podchodzi

teraz jestem na etapie zgłebiania The Berzerker oraz Catholicon [oddam nerke - wybranej ofiary, no bo przecierz nie moją - za pierwsze demo tego ostatniego]
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
muzyka dzieli sie na dobrą i złą
od viking metalu do bm dalekiej drogi niema przecierz wszystko jest ładnie powiazane ze sobą jak relacje w bazie danych albo nadgarstki japońskiej prostytutki w czasie co ciekawszych akcji.

Słucham roznej muzyki 'metalowej' jesli mozna to tak okreslić, 'viking' też mi się podoba ale to zalezy od kapeli, a znacie takie zespoły jak Otyg , In Extremo albo Fintroll tez ciekawie grają a i klimat czymają ciekawy :) niewiem jak to zaklasyfikować bo juz dawno sie pogubiłem w tym wszystkim kto co gra :)

Thyrfing - jak najbardzie, Amon Amarth - troche mniej mi podchodzi

teraz jestem na etapie zgłebiania The Berzerker oraz Catholicon [oddam nerke - wybranej ofiary, no bo przecierz nie moją - za pierwsze demo tego ostatniego]
In Extremo mają ciekawe brzmienie, reszty musze dopiero posłuchać...ale dzięki za pare nowych tytulów.
 

Maggot

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2006
Posty
215
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sandomierz
Słyszałam :). Świetna muzyka... Ma w sobie tą Skandynawię no i Wikingów :). Czuć w niej tą wojowniczą krew :). Po prostu boskie :).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nihei, Fintrolla akurat słyszałem, nawet niezły bo tego "vikingu" dość mało jest, a growling i technicznie - mi się podobało.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Trochę grzebałem w starociach i odkopałem temat.

Sama idea gatunku wydaje się dosyć ciekawa, muzycznie to żadna rewelacja.
Amon Amarth-gra całkiem całkiem, miejscami dobra sieczka. Wadę stanowi mała inwencja-po 6 kawałku z kolei zaczyna już powoli nużyć.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Amon Amarth jest niczego sobie. Innych nie słucham. A teledyski fajnie wyglądają.
Ogólnie też nie do końca jestem przekonany do tych całych Vikingów.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Lubię viking metal. W szczególności nowsze płyty Bathorego są świetne.

Amon Amarth - faajne, tylko, że po dłuższym czasie nudzi się.

Finntroll - to jak dla mnie raczej folk metal, ale lubię i to nawet bardzo :]
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
Wiking wikingowi nierówny. Amon Amarth tylko lirycznie zalicza się do tego gatunku, bo nikt mi nie wmówi że Pursuit of the Viking's jest z tej samej półki co np Shores in flames, Valhalla, One rode to Asa bay czy inne w klimatach. Btw kojarzycie projekt "Falkenbach"?
 

Saulina

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
44
Punkty reakcji
0
Lubie Viking metal, uwielbiam Moonsorrow :) ktoś zna? Fintroll też słucham ale ich piosenki są na jedno kopyto i nudzą mnie. Thyrfing i Amon Amarth niestety nie znam, ale pewnie poznam :)
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Falkenbach? Jasne, że kojarzę. Jak na razie zdobyłam tylko: "Ok Nefna Tysvar Ty", ale staram się zdobyć inne albumy ;)
Zapraszam na PW. Pomyślimy ;)

Mam ich 5 płyt:

Falkenbach - [1995] Laeknishendr-Galdralag (demo)
Falkenbach - [1996] ...En Their Medh Riki Fara
Falkenbach - [1997] ...Magni Blandinn Ok Megintiri
Falkenbach - [2003] Ok Nefna Tysvar Ty
Falkenbach-2005-Heralding_-_The_Fireblade

Korpiklaani - Wooden Pints
Video nie najwyższych lotów...a wręcz beznadziejne....ale kawałek całkiem całkiem splash.gif
Korpiklaani... Klasyka forest folku. Ich dawna nazwa to Shaman, który również polecam.
 

cudaniewidy

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś lubi taką odmiane jak Viking metal? Znacie Thyrfing albo Amon Amarth?
Może ktoś zna wiecej?
a przepraszam ten "vikingmetal" to jest tylko metal nagrany w norwegii? czy moze też w szwecji? a czy muszą grać ostro na gitarach? czy wystarczy ze są z nowegii i już są "vikingmetalem" ?
bo na przykład z norwegii to też znam royksopp i a-ha....
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
a przepraszam ten "vikingmetal" to jest tylko metal nagrany w norwegii? czy moze też w szwecji? a czy muszą grać ostro na gitarach? czy wystarczy ze są z nowegii i już są "vikingmetalem" ?
bo na przykład z norwegii to też znam royksopp i a-ha....
No przede wszystkim muszą śpiewać o wikingach, ich legendach etc. Do tego takie zespoły często używają tradycyjne instrumenty i typowo folkowe motywy. Dlatego czasem trudno odróżnić wiking metal od folk metalu. Albo takie Korpiklaani... słyszałem, że jest to klasyka Forest Folku... tyle, że nigdy nie słyszałem innego zespołu należącego do tego gatunku i nie mam porównania ;q
 
Do góry