Valium

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie są objawy zażywania tego leku??Co sie dzieje po przedawkowaniu.?Czy jest to w ogóle dobry lek( czy rzeczywiście pomaga) w stanach lękowych?Ile kosztuje na receptę?Dziekuję za odpowiedzi.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Dziękuję,ale nie chodzi mi o teorię.Chciałabym, aby ktos mi powiedział jaki ten lek jest w rzeczywistości-czy pomaga.Tą stronę widzialam już wcześniej, ale dziękuję.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
trzeba zacząć od tego, że nie ma dobrych leków każdy ma jakieś plusy i minusy. Co do Valium <- jest to nazwa handlowa, nazwa międzynarodowa -> Relanium. Substancją czynną w Valium jest pochodna benzodiazepiny. Przez co lek ten ma działąnie nasenne i przeciwlękowe. Ale w głównej mierze jest to lek nasenny. Lek jest skuteczny lecz ma jedną dużą wadę, powoduje uzależnienie fizyczne, czyli człowike przyzwyczaja się do niego i poźniej trzeba brać cora większe dawki żeby wywołać ten sam efekt. Tego typu specyfiki nalerzy brać pod kontrolą lelarza. Inną wadą jest, że przenika przez barięrę krew - łożysko, więc w ciąży jego użycie jest nie wskazane chyba, że życie matki jest zgrożone. Proponuję iść do neurloga, psychiatry, psychologa. Tam uzyskasz fachową pomoc. Może spróbuj od Melisy? Fakt jej działanie jest uspokajające a nie przeciwlękowe lecz jest to środek roślinny więc ma znikome skutki uboczne.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Proszę bardzo. Ciesze się, że mogłem pomóc.
F*ck, teraz zauważyłem, że popełniełem bład Relanium powoduje uzależnienie psychcznie nie fizyczne. Definicję uzależnienia podałem dobrze lecz źle typ. Przepraszam bardzo, jeszcze raz chodziło mi o uzależnienie psychiczne nie fizyczne.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Na organizm ludzki wywiera silne działanie hamujące wzgórze, podwzgórze i tzw. układ limbiczny, co manifestuje się poprzez działanie uspokajające i przeciwlękowe. Lek ten znalazł szerokie zastosowanie, przede wszystkim w psychiatrii i neurologii, lecz także w szerokiej praktyce lekarskiej w leczeniu stanów lękowych, psychoz, łagodzenia zachowań agresywnych, terapii alkoholizmu, padaczki oraz w premedykacji przed niektórymi zabiegami diagnostycznymi i terapeutycznymi.
Nie wiem czy Ci się to przyda. Ale słyszałam też,że Valium dziala jak norkotyk i można się uzależnić.
 
Do góry