Vale Tudo

xlaw

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2006
Posty
202
Punkty reakcji
0
Witam. Pytanie skierowane do wielbicieli Martial Arts. Chodzi tu o Vale Tudo . Co wiecie o tym sporcie ?Ktos z was moze to trenuje, trenowal badz ma zamiar?(ja mam) Wyrazcie swoje opinie o tym sporcie, prosze o madre wypowiedzi.
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Hmm Vale Tudo to przedewszystkim nie styl a formuła walki, tak samo jak MMA jest mieszanką styli i również formułą rywalizacji gdzie trenuje się to co w danych stylach najlepsze i skutecznie łączy ze sobą. Walki w Vale Tudo w polsce nie zobaczysz, ani tym bardziej typowego VT nie poćwiczysz. Zazwyczaj są to szkółki które uczą własnie MMA ale szyldy reklamowe krzyczą o VT własnie. MMA i VT to w zasadzie najlepsze i najwszechstronniejsze formuły pod kątem walki 1vs1 i w sumie dość bezpieczne jeśli chodzi o sportową rywalizację. Wbrew pozorom walki MMA są bardziej "miękkie" od Muay Thai, gdzie po walce odpoczywasz dwa tygodnie, a po MMA pare dni i wracasz na trening ( przynajmniej z mojego amatorskiego doświadczenia ). Treningi są ciężkie przekrojowe, i bardzo ciekawe, super sprawa dla chociażby ćwiczących rekreacyjnie, czy dla samoobrony. Vale Tudo oznacza dosłownie "wszystko idzie" - czyli minimalne ograniczenie przepisami - brak rękawic, uderzenia głową, łakciami, kolanami, w stójce i na glebie do tego klincz obalenia itp. W MMA jest podział na rudny, piąstkówki, w amatroskich zawodach zestawy ochraniaczy, część technik zabroniona np w UFC kopanie na glebie czy kolana na glebie - za to łokcie tak.
Z kolei w nieistniejącym już PRIDE FC można było uderzać kolanami na glebie ale nie łokciami, można było kopać leżącego tzw soccer kicki. Więc różnica w VT i MMA jest i mało gdzie sie walczy w sposób jakim jest sedno Vale Tudo.

przykładowe walki Vale Tudo ( ale tu już biega sędzia ) :

http://video.google.pl/videoplay?docid=-63...h&plindex=0
 

xlaw

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2006
Posty
202
Punkty reakcji
0
Rzeczywiscie VT to zadna rewelacja. Jednak wybiore muay thai
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Tzn jeżeli sie kierujesz tym co powiedziałem że MMA jest bardziej "miękkie" chodziło mi o to że tam nie dostajesz tyle uderzeń co np w Thai'u czy boksie - w MMA nie radzisz sobie w stójce schodzisz do gleby, w MT lejesz sie w stójce i klinczu, więc ciągle zbierasz na głowe, tułów, nogi, do tego uderzenia kolanami łokciami. Więc po walce nawet amatorskiej regenerujesz sie z tydzień - dwa. Jeżeli chodzi o wszechstronność to MMA jest nie do pobicia, jeśli chodzi o walke sportową. Walczysz w każdej z 3 stref - stójka - klincz - parter. Stosujesz wszystkie uderzenia + obalenia + techniki kończące. Czyli to mieszanka Bosku, Muay Thai, Zapasów, BJJ (lub innych parterowych styli : Luta Livre, Sambo). Imo jeżeli ktoś w dzisiejszych czasach chce mówić o najlepszym zawodniku Sportów Walki będzie to zawodnik MMA/Vale Tudo ze względu na wszechstronność.
 

xlaw

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2006
Posty
202
Punkty reakcji
0
Tak ale z tego co widze w telewizji podczas walki zawodnicy czekaja na okazje aby rzucic sie drugiemu na nogi wywrocic go i oklepac mu twarz kuflami. Parter podoba mi sie tyle z tego powodu ze dobrze jest umiec te techniki na ulicy a na treningach czy zawodach to wolalbym nie. A co do tajskiego boxu to bardzo podobaja mi sie lokcie, kolana i podcinki
 

Pequeno

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Miasto
Lisboa
Xlaw VT postrzegasz tylko w ten sposob oglądając je w TV albowiem nie znasz technik wykonywanych przez walczących zawodników...
Poza tym aby umieć technike do tego stopnia żeby wykonać ją w walce na ulicy (być może w której chodzi o Twoje trwałe kalectwo lub zdrowie) musisz powtórzyć ja 1000 razy na treningu a potem wykonać 3 razy na zawodach...Zawody to takze praktyka!

Thay ma pewne wady...Jeżeli chodzi o garde i ilość otrzymywanych obrażeń sprawdza sie bardzo słabo...
 

adk.

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
MMA to mieszane sztuki walki i nie jest prawdą że to jest głownie parter :czytaj:
Zależy od przeciwnika jeśli trenował kickboxing to na bank będzie walka prowadzona w stójce. Z jakiego miasta jesteś??
Jeśli jesteś na przykład z Olsztyna to wybierz MMA
 

AmonS

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Radom
Ja polecam VALE TUDO mi to pomogło bo ostatnio napadło mnie 2 złodzieji telefonów i gdyby nie to że znam trochę chwytów było by źle...
 
Do góry