VADER

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
To fakt, tyle juz lat, a Vader ciagle jest na tym samym, wspanialym poziomie!!!
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobrze kopie tyłek nawet po wielu latach działalności, co nieczęsto się zdarza. Zanim zacząłem ich słuchać byłem uprzedzony do polskiej muzyki z tego gatunku. Nie spodziewałem się więc niczego wybitnego. Jednak dzięki trójcy w postaci Behemota, Acid Drinkers i Vadera właśnie zacząłem zmieniać zdanie. O ostatnim krążku-Impressions In Blood można mówić same, dobre rzeczy.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dobrze kopie tyłek nawet po wielu latach działalności, co nieczęsto się zdarza. Zanim zacząłem ich słuchać byłem uprzedzony do polskiej muzyki z tego gatunku. Nie spodziewałem się więc niczego wybitnego. Jednak dzięki trójcy w postaci Behemota, Acid Drinkers i Vadera właśnie zacząłem zmieniać zdanie. O ostatnim krążku-Impressions In Blood można mówić same, dobre rzeczy.


Milo widziec, ze swieta trojca ;) czyli Acid, Behemoth i Vader zyskuja nowych fanow. :eek:k:
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Komentuj,proszę bardzo.
Dla mnie Vader to dno,dla Ciebie są bogami.
Są setki lepszych kapel i mogę to nawet udowodnić.
Wokal Petera jest imo przeciętny,nawet nie potrafi go modyfikować,jak na taką gwiazdę przystało.
Posłuchaj sobie Benighted z Franci to zobaczysz co to growl.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ja nic nie mam do jego wokalu, udowodnił że jest dobry i w mocniejszych i lżejszych piosenkach, a tak wogóle co masz do jego zachowania?
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Najbardziej roz:cenzura:ało mnie jak Wiwczarek krytykował Nergala, bo ten starą Wojewódzkiemu zwyzywał... to takie :cenzura:a niekulturalne! Nie godne metalowca! Albo lepszy motyw... przytocze cytat:

"Sam Nergal" nie chciał grać trasy z nami...Bo ja np. nie wyobrażam sobie (przy pełnym szacunku dla Behemoth i tego co osiągnęli) by na trasie Vader'a grał przed Nergalem. I nie chodzi tu o kwestię większej czy mniejszej popularności. Dla zasady...No ale skoro "sam Nergal" powiedział - to pewnie Mu wierzycie,no nie? Evil or Very Mad
O wielu sprawach nie macie Koledzy pojęcia i - powiem Wam wszystkim szczerze - to i lepiej dla Was i dla zespołów. I jeszcze jedno - kasa nie zawsze jest jedyną odpowiedzią przy wątpliwościach... Nawet dziś.
Nie chciałbym, by temat pieniądza WOGÓLE pojawiał się na tym Forum. To zbyt niskie....

Hell yeah... To zbyt niskie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Hmmm... no ja właśnie Nergala bym tu skrytykował, bo stracił w moich oczach tak żałosnym żartem jak o matce wojewódzkiego, można dowonie zwyzywać swojego rozmówce, ale nieobecną kobietę nie mającą nic do dyskusji było dziecinne. Kasa to ważna rzecz, jakbym miał być muzykiem, i nie byłoby z tego kasy, to rzuciłbym to w cholere i śpiewałbym sobie w domu. Ni godne metalowca? Zachowanie Wiwczarka? No ja bym nie powiedział.

czkeam i czekam na odpowiedz... i jakos nikt mi u nie wyskakuje z jakims argumentem... a nie bede drugi raz zapraszal nocturnusa do kontynuacji rozmowy...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Tak na marginesie, Vadera na 99% bedziemy mogli w tym roku posluchac na przystanku Woodstock. Wiecej mozna przeczytac na stronach WOPS.
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Vader? Podoba mi się, słucham od jakiegoś czasu. Dla mnie wokal Petera jest za***isty :D
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Najbardziej przypadły mi do gustu stare demówki Vadera.
Posiadam "Morbid Reich" z 1990 roku.
Oprócz tego słyszałem też "Tyrani Piekieł" z 1986, gdzie jeszcze grali thrash.
Poluję też od pewnego czasu na "Necrolust" z 1989.
W ogóle to Vader bardzo długo trzymał klimat.
Późniejsze studyjne albumy Vader też ma dobre, a nawet bardzo dobre (np. The Ultimate Incantation).
W latach 90-tych dużo zespołów się opuszczało. O ile początek tej dekady (1990-1992) był jeszcze w miarę dobrym okresem (można to nazwać popłuczynami po złotej erze), to od 1993,1994 roku wiele kapel zaczęło się albo opuszczać, albo rozpadać.
A Vader jest jednym z tych zespołów, które nawet w tym późniejszym okresie (podobnie, jak np. Death, czy Mercyful Fate czy Sodom) cały czas działały i trzymały klimat.
Nawet na nowszych produkcjach (Litany, The Art Of War) Vader gra dobrze.

Ale niestety to się skończyło.
Nie słyszałem jeszcze "Impressions Of Blood", więc nie wiem, czy jest dobry, czy nie.
Ale u kumpla słyszałem najnowszą kompilację "XXW" i strasznie się zawiodłem.
Jest to zbiór starych kawałków zagranych w "odnowionej" wersji.
Co mnie zraziło ? A no to, że większość starych utworów została na tej kompilacji oszpecona jakimiś organami itp.
Na prawdę zaj.ebi.ste, stare kawałki zostały oszpecone. Takie nowe wersje nie umywają się do tych starych, które są zaj.ebi.ste.
Jest kilka wyjątków, które nie zostały oszpecone jakimś organami (np. utwór Chaos).
A jedyna fajna część tej kompilacji, to cover Kata "Wyrocznia" i najstarszy kawałek "Tyrani Piekieł", który akurat nie został oszpecony organami.
Jednak cover "Wyrocznia" w wykonaniu Vadera można znaleźć na "Czarne Zastępy - w hołdzie Kat".
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
tyrani piekieł to jeden z niewielu utwórów po Polsku, a uważam że powinni więcej tak śpiewać przypdadł mi szczególnie do gustu utwór giń psie!.
XXV nie słyszałem i szczerze odnowić to można było z dwa kawałki ale jak mówisz to przesada, muszę kupić niedługo albumik i sprwdzić, jak rzeczywiście jest jak mówisz to zostanie mieć nadzieję że to tylko mała odskocznia i wrócą na drogę (na co liczę, bo nie popsuli się po sword of the witcher co można było odebrać jako osłabienie kapeli stałe jak bywa z zespołami, był to tylko taki epizod - choć nie był taki zły)
 

Wszebor

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2008
Posty
207
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina tysiaca jezior dawne włości prusów
jeden z najlepszych dla mnei polskich zespolow metalowych. ponadto wedlug mnei czolowka swiatowego deathu a koncerty vadera sa niezapomniane i piekne panowie i panie poprostu piekne:D



ktos twierdzil ze behemoth gra obecnie dla komerchy moze to i prawda moze nie w sumie tez tak myslalem dopoki sluchalem tylko ich plyt (i tez wole starszego behemotha) ale gdy bylem na ich koncertach to na obu ktorych bylem dostawalem skretu kiszek:p i to w pozytywnym znaczeniu:D
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Wielki szacunek dla nich, są świetną grupą, która od lat ma stały, równy poziom! Znani praktycznie wszędzie!
 

Kostuch666

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Vader wymiata a kazdy jego nowy krazek jest naprawde dobry a tymczasem kazdy inny zespol szybko sie nudzi ale nie ten
Najbardziej lubie Tyrani Piekieł ale tez pare innych kawalkow np. Devilizer, i kawalki z jednej ich plyt Nekropolis
 

wertep

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
35
Punkty reakcji
1
dla mnie najlepszym albumem jest The art of war. Dalej XXV, potem Necropolis, dalej Impressions in blood... wszystkie są dobre.
 

kuba fordon

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
"Future of the Past" był moim pierwszym death metalowym albumem jaki usłyszałem. Pamiętam, że zmielił mnie okrutnie, a jak usłyszałem blasty w coverach Terrorizer, to prawie narobiłem w gacie :) Potem usłyszałem Litany i De Profundis (chyba najlepsze krążki) i inne rzeczy. Ostatnich płyt nie znam, ale muszę w końcu nadrobić zaległości :)
 
Do góry