uzależnienie od telefonu

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Chciałam was sie zapytac jak sądzicie czy jesteście osobami które są uzależnione do telefonu? Ile miesięcznie wydajecie na telefon? Wolicie pisac sms czy rozmawiać i jak często to robicie?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Można być uzależnionym od kontaktu telefonicznego z osobami, którego dokonuje się za pośrednictwem telefonu komórkowego. Od samego telefonu raczej niezbyt. :p

W dobie fejsdupków, komunikatorów, itp., to kontakt telefoniczny raczej spadł na drugi plan i korzystamy z tego, gdy jesteśmy gdzieś w podróży, bądź leżymy w łóżku i nie mamy laptopa/padło nam połączenie z internetem.

Wracając do tematu: kiedyś tak. Ale jak wspomniałem - byłem uzależniony od osób z którymi pisałem/rozmawiałem. Bądź co bądź jest to wspaniałe. Chociaż listy i tak są lepsze. :D

Preferuje sms. Średnio wydawałem 50zł miesięcznie na swoje potrzeby. Czasem, gdy nachodziła taka potrzeba, to wspomagałem moją "drugą połówkę" doładowaniem konta, więc wychodziło nieco więcej. ;)

A na chwile obecną telefon służy mi tylko i wyłącznie jako zegarek.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Prawda ale bardzo Fajne forum i szybko się do niego przyzwyczaiłam. Ale jeszcze nie uzależniłam.
 

sweetie999

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja jestem uzależniony od telefonu. Czasami jak go zostawię w domu, żeby np bateria się naładowała to mam wrażenie, że go zgubiłem :p

Osobiście wolę dzwonić niż pisać smsy, ponieważ szybciej się dogadam z kimś jak zadzwonię niż jakbym miał 10 min pisać smsa.
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Ja jestem uzależniony od telefonu ale jako przedmiotu, nie konkretnie jednej rzeczy jak sms czy gadanie. Internet zawsze i wszędzie, do tego cała reszta, na telefon wydaje mieszięcznie ok 100 zl :p
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
ja chyba byłam, jak nie mialm go przy sobie wariowałam, czulam sie jak bez reki, zdenerowana , a teraz? Treaz jakby przeszlo samo ;)
 

xlops

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie jestem uzależniony od telefonu. Nie wyobrażam sobie teraz funkcjonowania bez telefonu. Wolałbym już chyba nie mieć komputera niż telefonu :p
 
M

MacaN

Guest
.


Od telefonu ? Ja nie lubię pisać smsów z kimkolwiek. Fb, gg, ok. Jednak telefon ? Nie, dziękuję :p Używam go tylko do dzwonienia ( nie pisania ), aby załatwić konkretną sprawę. Min. dlatego mam niebotyczną kwotę na koncie, bo mi się kumuluje.
 

alutka123

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
mój brat jest mocno uzależniony od pisania sms-ów,on nie potrafi żyć bez pstrykania w klawiaturę,on zasypia z telefonem,budzi się z nim,nie ma nawet chwileczki w ciągu dnia żeby nie wysyłał wiadomości.To jest dla rodziny strasznie denerwujące.
 

SamWiesz

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Kiedyś faktycznie miałem z tym problem, było to z moim pierwszym telefonem (z 7 lat temu), nie rozstawałem się z nim na krok, a kiedy nie miałem go w kieszeni, czasami czułem wibracje jakbym sms'a dostał. Później jakoś mi przeszło, do tego stopnia że telefon leżał w domu 3 dni rozładowany, a ja miałem spokój że nikt ode mnie nikt nie chce. Dziś w dobie smartphonów, chyba jest trudniej się z nimi rozstać.
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Uzależniony od telefonu nie jestem... smsów praktycznie nie wysyłam[ wywyłam tylko adresy/nr telefonu/nr konta][ w ogóle nienawidzę smsów... tak jak gg i reszty], praktycznie na nim nie gram. Osobisty telefon to jakieś 3-5h rozmowy na miesiąc, firmowy- dużo więcej.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Na początku BARDZO WAŻNEJ ZNAJOMOŚCI zapłaciłem za miesiąc 389 złotych, ale to nie było uzależnienie od telefonu...
 
E

ElArturo

Guest
Raczej w dzisiejszych czasach życie bez telefonu to jest rzecz normalna, chorobą jest nieposiadanie telefonu :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
uzależniona raczej nie jestem, aczkolwiek ciężko mi jest wytrzymać bez niego - taki paradoks:p generalnie chodzi o to, że telefon służy mi głównie do robienia zdjęć, czy sprawdzania godziny.. oczywiście ułatwia również kontakt z innym.. i co jak co, ale nie raz telefon uratował mi tyłek:p chociaż z drugiej strony... moje darmowe 500 minut miesięcznie rzadko kiedy mi starcza...
aczkolwiek.. bardziej chyba jestem uzależniona od internetu,aniżeli od telefonu:)
 

Eberholt

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja nie jestem uzależniony od telefonu, fakt, że zabieram go wszędzie nie znaczy, że jestem uzależniony. Po prostu chcę mieć telefon przy sobie jeśli mógłby się okazać potrzebny w danym momencie.
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Uzależniona od telefonu nie jestem. Pisze mało rzadko dzwonię.
 

Janusz_kopytko2

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Miasto
miasto inspiracji
Czy ja wiem czy jestem aż tak uzależniony od telefonu? Owszem zdarza mi się czasami przegadać całą noc przez telefon ale ostatnio z telefonu korzystam nie za często
 
Do góry