Uwaga strzelam

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
Strzelam zdjęcia od około roku, trochę dla zabawy, dla hobby..
Kupiłem wtedy hybrydę, bo na czymś się trzeba uczyć :D oto efektów strzelania kilka..

zdjęcie 01
Zdjęcie 02
Zdjęcie 03

Proszę o surowe jak mięso rybie w sushi oceny :D
 

rafal_6666

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
hmm ciezko ocenic te zdjęcia ...
1 było by fajne gdybyś tak tego kota nie uciął ....
moze wstawisz wiecej zdjęc
 

Faelivrin Etinivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Dolina Rozpusty
Emm... Pierwsze... Kici, kici...Model przecudny, ale głębi zabrakło... Drugie... Czy ja wiem... Średnie takie. Ni przypiąć ni dostawić. I trzecie. Samochody. No.

Z tego wszystkiego najbardziej spodobał mi się Twój avatar : p.
 

Alexandrine

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
a mi się bardzo bardzo podoba drugie zdjęcie :D tylko ja bym inaczej wykadrowała, może obcięła te przepalenie z prawej strony, myślę, że byłoby lepiej.
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Pierwsze nie jest az takie zle, nie ucinaj zwierzat :) Drugie smieszne , podoba mi sie jednak takze poucinane. Trzecie dobre, ale niewiem zabardzo co przedstawia, tzn nie zwracajace uwagi. :) Cwicz dalej
 

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
dzięki wszystkim co do ucięcia powyżej niestety było oparcie krzesła,
faktycznie drugie przepalone, kot czarny a ostre słońce - będę ćwiczył,
trzecie to zdjęcie motoryzacyjne, bez duszy ;)

kolejne trzy, biorę sobie do serca każdą radę i dzięki wam za nie..

Zdjęcie 04
Zdjęcie 05
Zdjęcie 06
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
5. krzywe
6. fajne

powiem tak: jeszcze sporo nauki przed Tobą, poczytaj trochę o kadrowaniu i poszukaj ciekawszych obiektów ;)
 

rafal_6666

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
32
no własnie ... w tym piatym zdjęciu wszystko fajnie tylko siatka powinna byc prosto ..
6 bardzo fajne
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
01, 02 - ścięte!
03 - nieciekawe
04 - nie robi się zdjęć "od góry"
05 - nawet-nawet
06 - nienajlepsze kolory i światło

Ale nie załamuj się... To nie jest złośliwość, tylko, mam nadzieję, konstruktywna krytyka ;)
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
też sie kiedyś bawiłem fotografowaniem :p
ale...
4 takie sobie
5 fajne
6 fajne
(dwa ostatnio to chyba najlepsze jak narazie które tu dałeś...:) )
 

Faelivrin Etinivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Dolina Rozpusty
Filiżanka bylaby bardzo ciekawa, gdyby np. stół/szafka/ława/biurko/podstawa stanowiła śródło np bieli. kotek za kratkami fajny....; ]. I ten jaszczur też w porzadku. Ogółem te trzy ostatnie zdjecia są dużo lepsze od wcześniejszych. : ).
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
ostatnie zdjęcie z gadem robione w zoo: no ekstra, nie łatwo zrobić ostre zdjęcie w ciemnych pomieszczeniach, dobry kadr, kolorystyka poprawna, fajne
zdjęcia samochodów: uuuu :( akurat na rajdach samochodowych to możliwości zrobienia fajnego zdjęcia jest bardzo dużo, trzeba się jedynie dobrze ustawić: samochód wchodzący z piskiem opon w zakręt, podskakujący do góry itp. itd. A tutaj dwa samochody pokazane od tyłu. Jestem zawiedziony i myślę że stać Cię na więcej :)
 

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
ostatnie zdjęcie z gadem robione w zoo: no ekstra, nie łatwo zrobić ostre zdjęcie w ciemnych pomieszczeniach, dobry kadr, kolorystyka poprawna, fajne
zdjęcia samochodów: uuuu :( akurat na rajdach samochodowych to możliwości zrobienia fajnego zdjęcia jest bardzo dużo, trzeba się jedynie dobrze ustawić: samochód wchodzący z piskiem opon w zakręt, podskakujący do góry itp. itd. A tutaj dwa samochody pokazane od tyłu. Jestem zawiedziony i myślę że stać Cię na więcej :)

Dzięki to się nazywa konstruktywna krytyka, która napawa małym optymizmem. Faktycznie pracuję teraz nad kadrowaniem i zwracam i będę zwracał na to większą uwagę, choć w prostym programie można już wyprostować zdjęcie, czekam też na rajd w okolicy :D

Zdjęcie 07
Zdjęcie 08
Zdjęcie 09
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
...czekam też na rajd w okolicy :D

Ogólnie info do wszystkich: rajdy samochodowe to wspaniała okazja do robienia zdjęć. I nie mówię tylko o samochodach podskakujących do góry ale przede wszystkim ludzie: inni fotografowie, widzowie, twarze kierowców zmęczonych trudem rajdu ich emocje. Warto się na taką imprezę wybrać z aparatem... taka dygresja.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
te dwa zdjęcia z kotami są fajne to 3 z autem mi się już nie podoba.
4,5,6 podobają mi się ale strasznie mi się podoba 8 zdjęcie..
 

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
Ogólnie info do wszystkich: rajdy samochodowe to wspaniała okazja do robienia zdjęć. I nie mówię tylko o samochodach podskakujących do góry ale przede wszystkim ludzie: inni fotografowie, widzowie, twarze kierowców zmęczonych trudem rajdu ich emocje. Warto się na taką imprezę wybrać z aparatem... taka dygresja.

Dobra dygresja, wierz mi wziąłem ją sobie do serca.

04 - nie robi się zdjęć "od góry"

nie wiedziałem, to jakaś niepisana zasada?
Jak w takim razie pokazać pewne rzeczy nie robiąc zdjęć od góry?
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
nie wiedziałem, to jakaś niepisana zasada?
Jak w takim razie pokazać pewne rzeczy nie robiąc zdjęć od góry?
Można próbować robić zdjęcie z boku, a filiżankę odwrócić :)
Ja słyszałem o takiej zasadzie, że nie robi się zdjęć od góry, ale dotyczy ona fotografowania małych dzieci i polega na tym, że trzeba aparat trzymać na wysokości dziecka a nie robić zdjęcia od góry :)
 

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
Można próbować robić zdjęcie z boku, a filiżankę odwrócić :)
Ja słyszałem o takiej zasadzie, że nie robi się zdjęć od góry, ale dotyczy ona fotografowania małych dzieci i polega na tym, że trzeba aparat trzymać na wysokości dziecka a nie robić zdjęcia od góry :)

Filiżanki z zawartością raczej nie odwrócisz za bardzo.
Co do fotografowania dzieciaków zgadzam się z tym co napisałeś.
 
Do góry