uwaga na hieny na allegro

czerczil

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
siemka !!!! mam taka sprawe :( niedawno na allegro sprzedawałem koledze samochód pierwszy tydzien satł za 9000 licytacja sie skonczyła wiec kolega postanowił zebym go wystawił za 8800 a ja zamiast za tyle wystawic to wystawiłem go za 880 zł :( aukcja trwała dosłownie trzy minuty i kupił go FastFurios za 880 zł.. Po trzech minutach zadzwonił do mnie kupujacy z pytaniem kiedy ma przyjechac po auto za 880 zł , a ja jemu mowie ze to nastapił bład z zerem nie a on do mnie ,, ze wie ze sie pomyliłem i ze to wykorzysta przeciwko mnie spotkamy sie sądzie jak mu nie sprzedam go za 880" :( i co ja mam teraz zrrobic ??????????? czy naprawde nie da sie nic z tym zrobic dje tu link tej aukcj

http://www.allegro.pl/item217509846_golf_iii_od_kobiety_idealny_wlasnie_dla_ciebie.html ://http://www.allegro.pl/item217509846...la_ciebie.html



moze sie juz spotakliscie z takim czyms lub słyszeliscie piszczie plissss !!!

i prosze o wyrozumiałość jeli ten post jest tu gdzie nie powinien lub nieodpowiedni temat
 

Hayabusa

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bielsko-Biała
O Ile się nie myle to można sie wycofac ze sprzedazy a koles moze Ci najwyżej wystawic negatywa ale pogadaj sobie jeszcze z władzą allegro.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
dokładnie pogadaj z władzą allegro. a koleś owszem może niestety wytoczyć sprawę w sądzie. bo ta licytacja to jest poniekąd jak umowa o kupno. ale musiałbyś się dowiedzieć na ten temat więcej.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
A allegro Ci napisze, że nie ingeruje w sprawy miedzy użytkownikami czy coś.
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
z tego co wiem była już kiedyś podobna sytuacja też sie człowiek o jedno zero pomylił...
Sprawa wylądowała w sądzie i kupujący ją wygrał -.-'

Pogadaj z władzą allegro... teoretycznie możesz chyba się wycofać, ale nie wiem jak to jest dokładnie -.-'

"9.2. Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od daty zakończenia aukcji. W przypadku braku odpowiedzi ze strony kontrahenta w powyższym terminie, można od umowy sprzedaży odstąpić."

z tego co znalazłam tylko w takim wypadku można odstąpić od umowy sprzedaży -.-'


I radziłabym zgłosić się po poradę do prawnika...
 

czerczil

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
jest chyba jedna mozliwosc kuzyn mi troche poszukał w kodeksie cywilnym

Art. 84. § 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).


Art. 88. § 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie.
§ 2. Uprawnienie do uchylenia się wygasa: w razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał.

moze sie uda miejmy taka ndzieje tylko musze mu odpowiednie pismemko skleic urzedowo moze ktos by mi pomógł ??????
czerczil20@wp.pl

a i jeszcze mi maila dzisiaj wysłał


Dnia 21-07-2007 o godz. 16:52
> Taka wiadomosc dostalem od ALLEGRO wiec jesli niedojdzie do ukonczenia
> tranzakcji to ja kieruje sprawe do sadu i Pragnę poinformować, że z
> chwilą skorzystania z opcji "Kup Teraz!", pomiędzy Sprzedającym a
> Kupującym zostaje zawarta cywilna umowa kupna - sprzedaży, która
> zobowiązuje obie strony do finalizacji transakcji. Serwis Allegro nie
> jest stroną w umowach zawieranych pomiędzy Użytkownikami, a jedynie
> platformą techniczną umożliwiającą przeprowadzenie aukcji.
>
>
> Sprzedający powinien wydać przedmiot za cenę osiągniętą w aukcji, czyli
> w tym przypadku za kwotę 880,00 zł.
>
>
>
> Chciałabym przypomnieć, iż Kupujący ma możliwość dochodzenia swych praw
> na drodze sądowej. Na wniosek organów do tego upoważnionych, Allegro
> udostępni informacje dotyczące aukcji.

chyba koles powaznie mysli o załozeniu sprawy a za golfa mowiłze moze dac 2000 a nie 880 zł :(
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Słyszałem o sytuacji, kiedy to facet sprzedał na allegro nieistniejące auto, za co kupujący wytoczył mu sprawę w sądzie i wygrał. W wyniku czego, sprzedający musiał zadobyć dla kupujacego auto w cenie (i parametrach) wylicytowanej przez niego podczas pierwotnej aukcji.
W twoim przypadku sąd może potraktować ten przypadek jako przypadkowy błąd...wszak działałes na swoją niekorzyść, trzeba byc dobrej mysli..i skonsultować sie z kims bardziej w te kwestie wtajemniczonym.
 

El Nino

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
NS
Nie chce Cię straszyć ale ostatnio o takich sprawach jest dosyć głośno w mediach - to kupił ktoś samochód za 1zł, jakiś skuter wodny za 400zł itd.
Co najgorsze - takie sprawy zawsze wygrywa kupujący (przynajmniej tak mówili...) ponieważ jak jest napisane kilka postów wcześniej - "zostaje zawarta cywilna umowa kupna-sprzedaży, która zobowiązuje obie strony do finalizacji transakcji"
Patrząc z 2 strony trochę "skitrałeś" sprawę (część winy jest po Twojej stronie) bo ZAWSZE przed wystawieniem aukcji po zatwierdzeniu danych pojawia się strona, na której ma wyglądać aukcja (jest na niej cena, zdjęcia, opis itd.) a w razie jakichś pomyłek przy uzupełnianiu można poprawić dane.
Niestety, że ktoś był sprytny wykorzystał okazję i zonk.
Cóż mogę napisać na koniec - POWODZENIA!
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Jedyny sposób aby nie być wykiwanym na Allegro i nie mieć problemów potem to trza kupować od osób które są już jakiś czas tam i maja pozytywne komentarze... proste.. a nie jakiś ktos sobie kupi coś od kogoś bez zaglądania to jego profilu, a potem sie dziwi ze ma ziemniaki zamiast butów.
 

Chaosek

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
1
Wiek
80
Miasto
;0
Radziłabym ci skontaktować się z administracją allegro, i dokładnie wytłomaczyć sytuację jaka ci się przyda żyła, ja też tak kiedyś miałem sprzedawałem grę czy tam dodatek nie pamiętam dokładnie, i zamiast wpisać 30 zl to wpisałem 3 ;) ale ogólnie to sprawa dużo mniejszej wagi, i rada dla ciebie na przyszłość: sprawdź pięć razy zanim wystawisz jakiś przedmiot na aukcji!!!
 

Loley04

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
849
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Współczuję sytuacji, możesz napisać do allegro, że nastąpił błąd i nie zdązyłeś zakończyć aukcji przed czasem. Napisz im mail i daj link z poprzednią aukcją samochodu za 9,000 zł i napisz ze wręcz nie dorzeczna byłaby sprzedaz za 880 złotych.

A nawet jak cię poda do sądu to co on ma ci do zarzucenia, ze nie chcesz mu sprzedać samochodu. On nie ma prawa cię sądem szantarzować i wymuszać. Allegro to tylko serwer na którym tez znajdują się osoby o zmiennym zdaniu. A swój błąd na pewno jakoś wytłumaczysz
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Loley, ale to jest w pewnym sensie umowa kupna/sprzedaży. I raczej nie będzie łatwo wygrać. Nawet powołując się na błąd :/
 

szybki2005

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław City
ewentualnie jakby w opisie aukcji była napisana cena, to szanse byłyby bardzo duże na wygranie procesu, a tak to raczej nikłe, jak już wspomnieli przedmówcy...:/
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Koleś co kupił ten samochód pewnie wygra sprawę w sądzie, i będziesz zmuszony sprzedać go za cenę w aukcji.

Widzę, że dostałeś pozytywa za samochód więc chyba sprawa się rozwiązała?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Uciekaj z kraju, a następnym razem patrz co robisz.
 
Do góry