Ustawa podnosząca wiek emerytalne przed trybunałem konstytucyjnym.

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
PiS OPZZ oraz Solidarność zaskarżyły ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67 lat oraz zrównującą go do tego samego wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W skutek tego wyląduje ona przed trybunałem konstytucyjnym.

Głównymi argumentami zaskarżających jest to, że w/w ustawa narusza zasady zaufania do państwa oraz prawa które owe państwo stanowi, a także, że przepisy są nieczytelne. Zwraca się również uwagę na to iż jest to pusta ustawa ponieważ średnia długość życia w Polsce wynosiła w 2010 roku 74 lata dla mężczyzn i 83 dla kobiet.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Gressil napisał:
Zwraca się również uwagę na to iż jest to pusta ustawa ponieważ średnia długość życia w Polsce wynosiła w 2010 roku 74 lata dla mężczyzn i 83 dla kobiet.
PiS nie przepuści żadnej okazji aby pokazać jakimi są ignorantami...

Patrząc na samą tylko średnią długość życia nie można praktycznie nic powiedzieć na temat tego ile czasu ludzie żyją na emeryturze.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Frasunek napisał:
PiS nie przepuści żadnej okazji aby pokazać jakimi są ignorantami...
Patrząc na samą tylko średnią długość życia nie można praktycznie nic powiedzieć na temat tego ile czasu ludzie żyją na emeryturze.
PiS to jedyna partia, która walczy o godne zycie Polaka. Rząd podwyższył wiek emerytalny wbrew protestom milionów Polaków, twierdząc ze takie sa wymogi unijne. Tylko dlaczego nie podnosi zarobków polskich do tych samych wymogów ?
Nasz rząd zapomniał, że w kraju pani Merkel przeciętny Niemiec żyje dłużej ponieważ ma lepsza opiekę medyczną, lepsze dochody, a pozniej emeryturę i zdecydowanie krótszy czas pracy. Zrobili z Polaków tania siłe roboczą do podcierania niemieckich tyłków, perfidnie wykorzystując zła sytuację na naszym rynku pracy.
Jako kolejne powinno być zaskarżone bezprawne przejęcie pieniedzy Polaków z OFE.
 
M

MacaN

Guest
Nie jestem za tym, aby ta ustawa została uznana za nielegalną.

Ja jestem za całkowitym zlikwidowaniem ZUS-u, jednak w momencie, gdy mamy tragiczną sytuację, która będzie sobie w przyszłości, a nasz rząd i żadna ( na razie ) licząca się siła polityczna w Polsce nie jest za zlikwidowaniem ZUS-u, trzeba ten wiek podnieść po to, by nie było tragedii.

Sprawa jest banalnie prosta - ZUS bankrutuje i jeśli już się upieramy przy jego istnieniu, on musi naturalnie zbierać coraz więcej pieniędzy, bo coraz więcej ich pobiera :) W końcu i tak go zlikwidują, gdyż będzie potrzebował za dużo.

Chciałbym tylko zwrócić waszą uwagę na fakt, iż tak naprawdę względem mężczyzn wiek emerytalny nie został podniesiony o 2, tylko o 3 lata :) Kobiet dotyczy to samo, tylko analogicznie do wzrostu ich wieku emerytalnego. Dlaczego ? To proste - ustawa, która nakazuje wysyłać do szkół 6-cio latki ;) Idziemy do szkoły rok wcześniej, rok wcześniej szkołę kończymy, rok dłużej pracujemy i płacimy składki.
 
M

MacaN

Guest
Co sądzicie o komentarzu JKM- a na ten temat ?

" Oświadczam, że jeżeli zdarzy się nam być u władzy, to wszyscy senatorowie, posłowie, a także sędziowie TK, którzy głosowali za takim rozwiązaniem, będą mieli podwyższony wiek emerytalny do 99 lat. To jest zgodne z konstytucją. "
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że tak można, ale z drugiej strony czy można orzekać w spokoju w ramach TK jeśli ktoś formułuje groźby. Sądzenie winno się odbywać w spokoju a nie pod ostrzałem
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Primawera napisał:
PiS to jedyna partia, która walczy o godne zycie Polaka. Rząd podwyższył wiek emerytalny wbrew protestom milionów Polaków, twierdząc ze takie sa wymogi unijne.
Jedyne o co walczy PiS to o głosy tych milionów, którzy nie rozumieją, że musi być zachowana jakaś proporcja między liczbą emerytów, a liczbą ludzi pracujących.



Primawera napisał:
twierdząc ze takie sa wymogi unijne.
Wiek emerytalny został podwyższony nie z powodu jakiś mitycznych wymogów unijnych, ale dlatego, że Polacy żyją coraz dłużej.


MacaN napisał:
Co sądzicie o komentarzu JKM- a na ten temat ?

" Oświadczam, że jeżeli zdarzy się nam być u władzy
Nigdy mu się nie zdarzy być u władzy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że podwyższenie wieku emerytalnego to ratowanie ZUS przed bankructwem. Matematyka jest prosta, żeby dać trzeba najpierw zabrać. Możliwości są więc 2: albo zabieramy więcej albo dajemy mniej. Zabrać więcej to podwyższanie kosztów pracy, dać mniej to albo zmniejszenie emerytur wprost albo zmniejszenie okresu pobierania emerytury. Rząd wybrał to drugie rozwiązanie. Nowy PIS-owski rząd wracając do starego rozwiązania odnoście wieku emerytalnego musi wybrać inny wariant z przedstawionych powyżej.
 

Anulka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
2
Gressil napisał:
PiS OPZZ oraz Solidarność zaskarżyły ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67 lat oraz zrównującą go do tego samego wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W skutek tego wyląduje ona przed trybunałem konstytucyjnym.

Głównymi argumentami zaskarżających jest to, że w/w ustawa narusza zasady zaufania do państwa oraz prawa które owe państwo stanowi, a także, że przepisy są nieczytelne. Zwraca się również uwagę na to iż jest to pusta ustawa ponieważ średnia długość życia w Polsce wynosiła w 2010 roku 74 lata dla mężczyzn i 83 dla kobiet.
Gressil napisał:
PiS OPZZ oraz Solidarność zaskarżyły ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67 lat oraz zrównującą go do tego samego wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W skutek tego wyląduje ona przed trybunałem konstytucyjnym.

Głównymi argumentami zaskarżających jest to, że w/w ustawa narusza zasady zaufania do państwa oraz prawa które owe państwo stanowi, a także, że przepisy są nieczytelne. Zwraca się również uwagę na to iż jest to pusta ustawa ponieważ średnia długość życia w Polsce wynosiła w 2010 roku 74 lata dla mężczyzn i 83 dla kobiet.
Zeby tylko Trybunał Konstytucyjny unieważnił tą ustawe. Gdyby chociaż ta praca była. Ale kto zatrudni osoby po 50 roku życia? Powinna również byc ustawa, która zabrania zatrudniania emerytów i zajmowania przez nich miejsc pracy.O 40 letnich emerytach to lepiej nie wspominac .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sprawa nieaktualna, TK orzekł że zgodna
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Ludzie, co chcecie od tej ustawy??? W Australii juz w mediach rozne madrale sie wypowiadaja, ze trzeba bedzie podnisc wiek emerytalny do 70tego roku zycia.

Ja bym sugerowal aby wiekszosc z Was zaczela sie modlic aby mogla pracowac az do smierci a smierc aby przyszkla nagle i niespodziewanie bo stan warzywa podniecajacy nie jest. W takim ustroju jaki panuje w obecnej Polsce bedzie absolutnie niemozliwym dla wiekszosci utrzymanie sie z emerytury za powiedzmy 30 lat przez nastepne 20-25 lat zycia.

pozdrawiam,
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
vik123 napisał:
Ja bym sugerowal aby wiekszosc z Was zaczela sie modlic aby mogla pracowac az do smierci a smierc aby przyszkla nagle i niespodziewanie bo stan warzywa podniecajacy nie jest. W takim ustroju jaki panuje w obecnej Polsce bedzie absolutnie niemozliwym dla wiekszosci utrzymanie sie z emerytury za powiedzmy 30 lat przez nastepne 20-25 lat zycia.
Vik, już Ty sie nie martw, jak ponownie wygra PO, wprowadzą obowiązkową eutanazję 68 latków.



Wiek emerytalny został podwyższony nie z powodu jakiś mitycznych wymogów unijnych, ale dlatego, że Polacy żyją coraz dłużej.
Wiek emerytalny podwyższono, bo mamy w Polsce stada 35 letnich byków emerytów , których trzeba utrzymywać. ZUS za wypracowane pieniądze Polaków wybudował marmurowe molochy, społeczenstwo się starzeje, a młodzi ludzie płacą podatki za granica.. Dłuższe życie Polaków to mit w czasach kiedy na rezonans czeka sie pół roku, a na wizytę u specjalisty nawet dwa lata.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Informacje o tych wystawnych budynkach to trochę taka demagogia. Bardziej bym się wkurzał na te liczne przywileje emerytalne, tylko z nimi ZUS nic nie może zrobić, bo on o tym nie decyduje. Obecny rząd kilka lat temu ukrócił po części przywileje dla górników, ale i tak to bardzo mało. Niestety przed takimi działaniami hamuje opozycja, która bez wątpienia by wykorzystała później takie decyzje dla zbijania swojego kapitału politycznego. Tutaj potrzebne by było ponadpartyjne porozumienie.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Primawera napisał:
Ja bym sugerowal aby wiekszosc z Was zaczela sie modlic aby mogla pracowac az do smierci a smierc aby przyszkla nagle i niespodziewanie bo stan warzywa podniecajacy nie jest. W takim ustroju jaki panuje w obecnej Polsce bedzie absolutnie niemozliwym dla wiekszosci utrzymanie sie z emerytury za powiedzmy 30 lat przez nastepne 20-25 lat zycia.
Vik, już Ty sie nie martw, jak ponownie wygra PO, wprowadzą obowiązkową eutanazję 68 latków.



Wiek emerytalny został podwyższony nie z powodu jakiś mitycznych wymogów unijnych, ale dlatego, że Polacy żyją coraz dłużej.
Wiek emerytalny podwyższono, bo mamy w Polsce stada 35 letnich byków emerytów , których trzeba utrzymywać. ZUS za wypracowane pieniądze Polaków wybudował marmurowe molochy, społeczenstwo się starzeje, a młodzi ludzie płacą podatki za granica.. Dłuższe życie Polaków to mit w czasach kiedy na rezonans czeka sie pół roku, a na wizytę u specjalisty nawet dwa lata.



Obojetnie kto wygra nastepne wybory dobrze nie bedzie, jedyne co moze byc to jeszcze gorzej albo ciut lepiej i to wszystko. Eutanazja w Polsce ma przyszlosc jesli ustroj sie nie zmieni w miare szybko.

W PRL'u za Gomulki bylo w obiegu podobne haslo: emeryci wspierajcie partie czynem, umierajcie przed terminem.

Niektorych problemow moznaby uniknac wprowdzajac przepis, ze np wymagane jest 40 lat pracy aby emeryture dostac co jest bardziej sprawiedliwe.

pozdrawiam,
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
vik123 napisał:
Niektorych problemow moznaby uniknac wprowdzajac przepis, ze np wymagane jest 40 lat pracy aby emeryture dostac co jest bardziej sprawiedliwe.
To jest idealne rozwiązanie. Dobrze wiemy, że wydolność ludzka jest bardzo zróżnicowana i nie kazdy bedzie w stanie dociągnąc do tych 67 lat w pełnym zdrowiu. Złodziejska firma ZUS masowo redukuje renty i tak sie w tym procederze rozpędzili, że nawet ludzi po transplantologii dłoni kieruja do pracy. Kiedy usłyszałam, że dziewczynę po dwóch powaznych operacjach onkologicznych wysłano do pracy, straciłam resztki szacunku dla doktorków sprzedających własną etykę ZUS-owi.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Gdy pieniadz jest bogiem i ma dostateczna ilosc wiernych dokladnie takie zachowania staja sie oplacalne.

pozdrawiam,
 

sosenos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Primawera napisał:
Jako kolejne powinno być zaskarżone bezprawne przejęcie pieniedzy Polaków z OFE.
Mówisz i masz, wiadomość z 10.06:


"Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafi we wtorek pozew zbiorowy w sprawie przejęcia przez ZUS oszczędności zgromadzonych w OFE.
Odpowiedzialnym za przygotowanie i złożenie w imieniu ponad 50 osób dokumentu jest mecenas Paweł Kowalczyk. Podkreślił on, że zainteresowanych dołączeniem do pozwu było kilkakrotnie więcej obywateli, ale część nie wypełniła wymogów formalnych.
W imieniu powodów Paweł Kowalczyk domaga się od Skarbu Państwa odszkodowania za wywłaszczenie. Mecenas powiedział, że oczekuje od sądu ustalenia odpowiedzialności finansowej państwa, a nie wskazania kwoty odszkodowania."
 
Do góry