Usg 2d, 3d, 4d O Co Chodzi?

Status
Zamknięty.

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
chce zrobic sobie usg ale nieiwem jakie wybrac, czym sie roznią, i le kosztują tak mniejwiecej, a moze ktos wie gdzie mozna zrobic dobre usg we wrocławiu
 
K

Kotecek

Guest
Badania USG 2D Obrazy ultrasonograficzne 2D uzyskujemy dzięki głowicy aparatu poprzez rejestrację ech pochodzących z badanych tkanek pacjenta w jednej płaszczyźnie przekroju. Informacje te ulegają następnie przetworzeniu i obróbce, wynikiem czego jest klasyczny obraz 2D.
Obrazowanie w trybie M dostarcza informacji o czasie i ruchu badanych narządów/tkanek np. serca. Zapisuje poruszające się struktury anatomiczne, przedstawiając subtelne wzorce zmian położenia. W praktyce wykorzystuje się to obrazowanie np. do oceny rytmu i akcji serca płodu.


Badania USG 4D 3D E-mail
thumb_glowica_3d.jpgCo to jest USG 3D i USG 4D?
Badania 3D i 4D są możliwe jedynie przy zastosowaniu specjalnych głowic objętościowych i opcji oprogramowania w ultrasonografie.
W naszej pracowni stosujemy trzy rodzaje głowic objętościowych: przezbrzuszną 2D/3D/4D (częstotliwość: 2-5 MHz), dopochwową 2D/3D/4D (częstotliwość: 3,7-9,3MHz) i powierzchniową 2D/3D/4D (częstotliwość: 5,6-18,4 MHz) oraz wysoko zaawansowane oprogramowanie. Jak pokazano na schemacie głowica objętościowa zbiera informacje z trzech płaszczyzn w odróżnieniu od głowicy konwencjonalnej pracującej w jednej i niezmiennej płaszczyźnie. Jeśli aparat jest wyposażony w funkcję 3D, przy użyciu głowicy objętościowej można zapisać badaną w danym momencie okolicę. Oglądanie zapisanej objętości odbywa się później, czyli nie w czasie rzeczywistym w trzech płaszczyznach lub w obrazie przestrzennym. W odróżnieniu funkcja 4D pozwala na bieżące oglądanie badanej okolicy w trzech płaszczyznach lub w obrazach przestrzennych. Jednak np. w badaniach ciężarnych w przypadku zbyt gwałtownych ruchów dziecka lub matki obrazy 4D ulegają chwilowym zniekształceniom.
USG 3D
Jest to obrazowanie w trzech płaszczyznach przekroju jednoczasowo. Daje możliwość dokładnej oceny badanej struktury anatomicznej (np. profilu twarzy płodu) i pozwala na dokładny pomiar objętości (np. błony śluzowej macicy-endometrium w diagnostyce niepłodności). Uzyskane płaszczyzny zostają złożone na obraz przestrzenny. Proces ten okresla się terminem „rendering”. Wobec tego obrazowanie 3D otwiera przed lekarzami całkowicie nowe możliwości, np. w diagnozowaniu nieprawidłowości w rozwoju płodu, czy wad rozwojowych narządu rodnego.

USG 4D
Łączy obrazowanie 3D i funkcję czasu. Daje to możliwości pokazania ruchomych obrazów przestrzennych. Ma zastosowanie w diagnostyce układu naczyń (analiza przestrzenna przepływu w naczyniach); ciąży (ruchy płodu, wady serca); a także podczas biopsji, wykonywanych pod kontrolą USG (przestrzenne uwidocznienie ruchu igły biopsyjnej).


Badania USG 2D Cena:
Ciąża:

* Pierwszy trymestr - do 10. tygodnia

100 zł

* Pierwszy trymestr - badanie "genetczne" z oceną ryzyka Trisomii 21
(NT, Kość Nosowa i inne markery - 11tygodni do 13 tygodni + 6 dni)

150 zł

* Drugi trymestr - do 24. tygodnia

100 zł

* Drugi trymestr - badanie "genetczne" z oceną ryzyka Trisomii 21 (markery 2. trymestru - 16 tygodni do 24 tygodnie)

150 zł

* Trzeci trymestr

100 zł
Dodatkowe opcje diagnostyczne - Ciąża:

* Badanie dopplerowskie (przepływy naczyniowe)

+ 50 zł



Badania USG 4D 3D
Cena:
Ciąża

* Pierwszy trymestr - do 10. tygodnia

200 zł

* Pierwszy trymestr - badanie "genetczne" z oceną ryzyka Trisomii 21 (NT, Kość Nosowa i inne markery - 11tygodni do 13 tygodni + 6 dni)

240 zł

* Drugi trymestr - do 24. tygodnia

240 zł

* Drugi trymestr - badanie "genetczne" z oceną ryzyka Trisomii 21 (markery 2. trymestru - 16 tygodni do 24 tygodnie)

280 zł

* Trzeci trymestr - od 25 tygodnia

240 zł

* Prenatalne badanie serca płodu

150 zł
Dodatkowe opcje diagnostyczne 4D, 3D - Ciąża:

* Badanie struktur powierzchniowych

+ 150 zł

* Badanie szkieletu płodu

+ 150 zł

To sa ceny z krakowa jelsi chodzi o wrocław sie nie orientuje
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Kotecek dala nam tu prawdziwy wyklad :D
Ja dodam tylko, ze jesli jestes ubezpieczona, wszystkie podstawowe badania zwiazane z ciaza masz za darmo.Popros swojego lekarza o skierowanie, przysluguja ci trzy USG, jesli ciaza jest fizjologiczna.Jesli lekarz ma jakies watpliwosci co do stanu serduszka dziecka czy innych narzadow, skieruje cie na bardziej precyzyjne badanie. Standardowe USG w wiekszosci prywatnych przychodni kosztuje 60zl.
 
K

Kotecek

Guest
annie standardowo sa trzy usg ale do tego dochodzi usg polwinkowe oraz usg stwierdzajace przeziernosc karkowa ( moglam pomylcic nazwe) i tro sa wszystkie przy prawidlowych ciazach ja mam ciaze podwyzszonego ryzyka co za tym idzie ja jestem w 12 tc od 4 tyg wiem o vciazy i mialam juz 4 usg :) ale dzieki temu wiem ze wszytsko oki :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry