Upgrade sprzętu pod kątem gier

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Witam... mam takie pytanko do was... mój sprzęt to:

Karta graf. Radeon R7 250 <---- karte ostatnio kupiłem
Procesor Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz
Ram 4GB
Chyba tyle wystarczy... ;p

Ogólnie Crysis2 o dziwo mi śmiga na tym procku.. do karty nie mam zastrzeżeń działa jak na razie bardzo dobrze ale chodzi mi oto czy jeżeli np. kupiłbym lepszy procek to czy komputer by mi zapieprzał? No bez przesady... ale moim zdaniem karta i ram wystarczy żeby sobie pograć, po prostu chcę grać bez ścin czy coś.. ogólnie tych owych ścin nie mam ale wiecie jak patrzyłem na benchamark.pl to mój procesor znajdował się w tabeli Ekonomiczne czyli najgorsze.

Proszę was o zapodanie mi jakiegoś dobrego procesora z 4 rdzeniami bo raczej na 2 rdzeniach mi gry nie pociągną.. ;/

Cena 300-500zł
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
Ja na Twoim miejscu nie inwestował był już w ten komputer. Intel Core 2 Duo E6550 czyli socket 775, nie poszalejesz kolego. Lepiej zbierać na nowy pc.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Po co nowy PC jak ty mi mówisz o procku... mniej zapłacę kupując części... myślę nad procesorem i5 4 rdzenie...
Karta moja wystarczy mi na średnie ustawienia... więc jest okey..

Po za tym nowy komputer na gry o ustawieniach Ultra kosztuję 3000zł wzwyż... nie szastam hajsem
Mniej zapłacę kupując procka i płytę główną pod teraźniejsze procesory...

Jeżeli byś mógł to zapodaj procesor i5 choć wątpię że 4-rdzeniowy jest za minimum 600zł :p

Z góry dzięki :)
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
maciejusek100 napisał:
Po co nowy PC jak ty mi mówisz o procku... mniej zapłacę kupując części... myślę nad procesorem i5 4 rdzenie...
Karta moja wystarczy mi na średnie ustawienia... więc jest okey..

Po za tym nowy komputer na gry o ustawieniach Ultra kosztuję 3000zł wzwyż... nie szastam hajsem
Mniej zapłacę kupując procka i płytę główną pod teraźniejsze procesory...

Jeżeli byś mógł to zapodaj procesor i5 choć wątpię że 4-rdzeniowy jest za minimum 600zł :p

Z góry dzięki :)
Kolego chyba coś źle zrozumiałeś. Intel Core 2 Duo E6550 jest na socket 775 i jest to jeden z najwydajnieszych procesorów na to gniazdo. Nie ma żadnego inet core i5, ba nie ma nawet żadnego i3 na socket 775 dlatego mówię że nie ma sensu inwestować w ten komputer, chyba że wraz z procesorem wymienisz płytę główna ale odpowiedz sobie na pytanie czy jest w tym jaki kolwiek sens.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
No po prostu wymienię procesor i płytę główną...
I mam pytanko... czy się różnią płyty główne?
Czym droższa tym wydajniej?
Proszę o wytłumaczenie...

Wolę wymienić procka i płytę bo kolega ma gorszą kartę ode mnie ale za to procka i5 i mu np. AC3 śmiga na Ultra a mi nawet nie hasa na LOW ustawieniach....

Poza tym nie rozumiem cię.. na co kupować all komp jak wymienię płytę oraz procka i teoretycznie jest to tak jakby nowy komp.. poza tym mam świeżą kartę graficzną więc wszystko by się zgadzało.. Mojemu komputerowi brakuje dobrej płyty i procka.. nic poza tym


A ja cię przepraszam... ty mnie zrozumiałeś właśnie że ja chcę nowiutkiego procka na tak badziewne gniazdo które mam :D
Zapomniałem na początku o płycie głównej że też potrzebuje... sorki :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
maciejusek100 napisał:
mam świeżą kartę graficzną
Z tego, co się orientuję, Radeon R7 250 jest średnią kartą, pasującą raczej do nieco starszych gier. Nowe tytuły nie pociągnie na ultra.

I to jest właśnie ten ból, że jak już odnawiać kompa, to najlepiej całego :D Bo tak sobie od razu weźmiesz ramu więcej itd. Procek i płyta to też nie wszystko, jak chcesz 4-rdzeniowego, to raczej z 8 ramu też musisz wziąć.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Ilusia napisał:
mam świeżą kartę graficzną
Z tego, co się orientuję, Radeon R7 250 jest średnią kartą, pasującą raczej do nieco starszych gier. Nowe tytuły nie pociągnie na ultra.

I to jest właśnie ten ból, że jak już odnawiać kompa, to najlepiej całego :D Bo tak sobie od razu weźmiesz ramu więcej itd. Procek i płyta to też nie wszystko, jak chcesz 4-rdzeniowego, to raczej z 8 ramu też musisz wziąć.
Ilusia to nwm jakim cudem Skyrim chodzi mi na Ultra ^^ a 4GB ramu jest optymalne do większości gier.. :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
To jest nieco starsza gra, z 2011 :D Niektóre pociągnie na ultra, niektóre, te bardziej wymagające, pewnie nie.

W każdym razie, wymień tą płytę i procka, niekoniecznie im drożna płyta tym wydajniejsza, no ale musi być solidna, bo to w końcu podstawa kompa :)
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
maciejusek100 napisał:
mam świeżą kartę graficzną
Z tego, co się orientuję, Radeon R7 250 jest średnią kartą, pasującą raczej do nieco starszych gier. Nowe tytuły nie pociągnie na ultra.

I to jest właśnie ten ból, że jak już odnawiać kompa, to najlepiej całego :D Bo tak sobie od razu weźmiesz ramu więcej itd. Procek i płyta to też nie wszystko, jak chcesz 4-rdzeniowego, to raczej z 8 ramu też musisz wziąć.
Ilusia to nwm jakim cudem Skyrim chodzi mi na Ultra ^^ a 4GB ramu jest optymalne do większości gier.. :)



Może i Ci idzie na ultra ale pytanie ile przy tym masz fps. Kupując nową płytę musisz kupić taką żeby spasował Ci nowy procek, kości ram i karta grafiki. Ram masz ddr 2 czy ddr3 w ogóle? Jakbyś kupował nowy pc to byś kupił tak żeby np. za rok dało się coś dokupić żeby był lepszy a tak to musisz się ograniczać do wszystkiego i za rok do wymiany będzie np. płyta i grafika. Dla mnie to jest bez sensu takie budżetowe tuningowanie pc na słabych podzespołach bo i tak większości gier będą Ci śmigać nie lepiej jak na średnich ustawieniach. Nie lepiej pomyśleć o jakiejś konsoli a komputer zostawić sobie do internetu itp? Jeśli nie masz kasy to mi się wydaje że to by było najlepsze rozwiązanie. Za 600zł płyta i procesor? Samego dobrego procka w tych pieniądzach nie kupisz..
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Ziom za 600zł to ja mówiłem o procku a płyta to oczywiście jakaś lepsza to dodatkowe 200-300zł :)

Ram to ddr 2 i właśnie dlatego kupiłbym też płytę na ddr3 ram i na teraźniejsze procki :)

FPS w Skyrimie mam 60 ale gadam np. na Skypie to jest mniej klatek ale to też dlatego że syf i wirusy z pewnością są na kompie :p

Konsole mam PS3 a na nim Crysis3 mi się zacina.... ja nie rozumiem jak się może ciąć na konsoli ale to szczegół
Poza tym nie kupie PS4 żeby mi wszystko chodziło i wgl... dla mnie najlepiej komfortowe granie jest na kompie :)

Jeżeli mógłbyś to wytłumacz mi czemu np. Ram ddr2 2GB jest droższy od drr3 2GB?
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
maciejusek100 napisał:
Ziom za 600zł to ja mówiłem o procku a płyta to oczywiście jakaś lepsza to dodatkowe 200-300zł :)

Ram to ddr 2 i właśnie dlatego kupiłbym też płytę na ddr3 ram i na teraźniejsze procki :)

FPS w Skyrimie mam 60 ale gadam np. na Skypie to jest mniej klatek ale to też dlatego że syf i wirusy z pewnością są na kompie :p

Konsole mam PS3 a na nim Crysis3 mi się zacina.... ja nie rozumiem jak się może ciąć na konsoli ale to szczegół
Poza tym nie kupie PS4 żeby mi wszystko chodziło i wgl... dla mnie najlepiej komfortowe granie jest na kompie :)

Jeżeli mógłbyś to wytłumacz mi czemu np. Ram ddr2 2GB jest droższy od drr3 2GB?
DDR1 to już w ogóle są ceny z kosmosu, a czego tak jest tego nie wiem, pewnie większy koszt produkcji. Czyli z tego co wychodzi potrzebujesz procesor, płytę i dodatkowo jeszcze byś ram musiał kupić pod płytę. 1000zł jak nic by poszło a znajomy gotowy, złożony kompter kupił za 1500zł i gry mu śmigają jak ta lala. Nie wiem co was tak pociąga w crysis 3. Kupiłem tą grę i to było najgorsze co mogłem zrobić bo wydałem 50zł a grałem dokładnie 6min 42 sek po czym ją skasowałem. Ja za komputer dałem już nieco więcej kasy a specyfikacja to:
Obudowa: Silentiumpc gladius m40
Płyta: Asrock z77 pro3
Zasilacz: thermaltake grand modular 650w 80+ złoty
Procesor: Inel core i5-3470
Chłodzenie: thermalright 120 macho
Ram: Goodram 8gb
Dyski:
ssd 60gb kingston sv300
Seagate 1tb
wd green 500gb
Grafika: xfx Radeon 7970 GHz edition
Monitor: Lg ips237L
Plus do tego wszystkiego jakaś karta dźwiękowa, kilka wentylatorów i napęd. Ja osobiście wolałem wydać kase na nowy niż ładować w stary pc, Tobie radze zrobić to samo, nie koniecznie musisz wydawać tyle pieniędzy na nowy komputer, sam widzisz jak jest, na początku była mowa tylko o procesorze, później doszła płyta i na koniec jeszcze ram trzeba wymienić żeby wszystko do siebie pasowało. Ale jeśli chcesz to udaj się do sklepu i powiedz mam pieniędzy tyle i tyle i trzeba mi w tej kwocie dobrać płytę procesor i ram.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Właśnie ja porównałem Crysisa 3 do PS3 z tego względu że ta gra ma najlepszy silnik graficzny wszech czasów... no lepszego nie widziałem :D

Widzę fajny komp masz ale grafikę masz nieco słabszą od GTX 670 o ale nie o tym mowa :p Ja jestem za gtxami a mam r7 radeona heh

Ale ja wątpię że 1000zł tylko... jak dla mnie przynajmniej ok. 1500zł ponieważ i5 kosztuje hm chyba od 700-800zł 4 rdzeniówka, ram 8GB drr3 ok. 300zł a płyta główna taka z lepszych też ok. 300zł

Stary za 1000zł szczerze wątpię ale zależy gdzie, jak i czy po znajomości lub nadużyte ^^ :D

Ale dla mnie wydajnościowo niczym by się nie różniło kupić cały komp a wymienić podzespoły... mniej zapłacę za tuning kompa a wyjdzie wydajnościowo z pewnością tyle samo :)
 

Neutralize

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Stalowa Wola
maciejusek100 napisał:
Właśnie ja porównałem Crysisa 3 do PS3 z tego względu że ta gra ma najlepszy silnik graficzny wszech czasów... no lepszego nie widziałem :D

Widzę fajny komp masz ale grafikę masz nieco słabszą od GTX 670 o ale nie o tym mowa :p Ja jestem za gtxami a mam r7 radeona heh

Ale ja wątpię że 1000zł tylko... jak dla mnie przynajmniej ok. 1500zł ponieważ i5 kosztuje hm chyba od 700-800zł 4 rdzeniówka, ram 8GB drr3 ok. 300zł a płyta główna taka z lepszych też ok. 300zł

Stary za 1000zł szczerze wątpię ale zależy gdzie, jak i czy po znajomości lub nadużyte ^^ :D

Ale dla mnie wydajnościowo niczym by się nie różniło kupić cały komp a wymienić podzespoły... mniej zapłacę za tuning kompa a wyjdzie wydajnościowo z pewnością tyle samo :)
No to jak chcesz władować w ten stary komputer te 1500zł to idź do jakiegoś dobrego sklepu i powiedz żeby Ci dobrali wydajne podzespoły w tej kwocie. Dla mnie to jest ładowanie kasy w błoto no ale jak kto woli. Ja nie jestem zwolennikiem niczego. W życiu miałem 2 karty gf i mi padły, koledze też padł gf. teraz on ma radeona i ja mam radeona i nikt nie narzka. Ja w grach nie mam żadnych ścinek, wszystko chodzi płynnie na max detalach i radeon 7970 wychodzi w wielu testach lepiej niż gtx 670, ma też wydajniesze chłodzenie.
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Nie no spoko masz kartę co do wszystkiego starczy..
Ja też myślę że mam dobrą kartę jest ona jeszcze OC a to jest +
Mogę też ją podkręcić bezpiecznie programem który mam dołączony do tej karty :)

Tylko tak mnie to boli że jedyny sęk tkwi w tym że mam najsłabszy procek nawet na liście benchmark no i przez tego drania taka wydajność jest jaka jest... :/
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Na modyfikację wyjdzie ok. 1200-1300, w zależności od sklepu. Intel i5 4570, MSI B85-G43 i Goodram 2x4GB 1600MHz. Generalnie taka karta graficzna się trochę "męczy" ze starszymi podzespołami, a z takim sprzętem powinna nabrać trochę wiatru w żagle ;) Nie wiem czy Crysis2 czy Metro pójdą na Ultra, ale generalnie wszystko przez najbliższe 2-3 lata powinno ruszać na wysokich ustawieniach
 

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk
Takiej odpowiedzi między innymi oczekiwałem czyli pozytywnej ^^ Hmm jak jeszcze to zobaczysz to oblukaj mój post związany z błędem na Win 7 .... jakiś błąd oblukasz na moim profilu :p


Potem sprawdzę ale chciałbym i5 za 800zł nie mam kasy teraz ale się szykuje i wgl. poza tym chcę najwydajniejszego i5 jeśli mozna ^^
 
Do góry