UNIKNIJ LOSOWANIA! 10 stycznia 2009

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
brave a co myślisz o tych instytucjach które mają wypłacać emerytury za 5 lat?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jeszcze nie istnieja formalnie
chociaz zapewne czesc z nich znamy
bo platforma je wybierze
kogo wybierze nie jest trudno sie domyslec
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
zostanie tak jak jest, czyli wyplacac beda ofe, to nie jest popularny temat wsrod politykow i watpie zeby sie go ktos odwarzyl poruszyc
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
:/
Zmienia nie zmienia...
Jakby sami wiedzieli co robia ;)
Mi wystarczy wiedziec ze i tak "wielka trojka" przetrzyma zmiany czy kryzys...
Mam nadzieje ze CU mnie nie zawiedzie :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
również tego do końca nie rozumiem...
to pozostaje tylko czekać "lepszego jutra"...
Bakly - CU na pewno nas nie zawiedzie :p niech no tylko spróbuje :daibel2:
 

cozmld

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Nie ma się czego obawiac jesli chodzi o losowanie. Jesli ktos został wylosowany to nie jest jakas wielka tragedia. Fundusz mozna zawsze zmienic, kazdy pobiera bardzo podobne oplaty, zyski się trochę róźnia ale wylosowany nie znaczy gorszy. Poza tym trzeba liczyć na siebie a nie na to ze ktos inny "zapracuje" na nasza emeryture... tym bardziej teraz
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Chyba tu będzie pasowało:

http://www.sfora.pl/Bedziesz-pracowac-nawe...at-dluzej-a3520

Utworzenie czwartego filaru jest w Polsce nieuchronne - twierdzą specjaliści.

Żyjemy coraz dłużej i coraz dłużej pobieramy świadczenia emerytalne. Stąd koncepcja, żeby wydłużyć okres aktywności
zawodowej o 5-10 lat. Przychody z pracy w tym okresie zapewniłyby dodatkowe przychody na pełnej emeryturze - mówi "Gazecie Prawnej" Patrick Liedtke, dyrektor zarządzający biura ubezpieczeniowego think-tanku Geneva Association.

Taka sytuacja - jaką już wprowadza się w wielu krajach europejskich - wymagałaby jednak utworzenia czwartego filaru emerytalnego, który uzupełniałby trzy obecnie funkcjonujące.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz socjalizm generuje problemy z ktorymi bedzie bohatersko walczyl dalej generujac co raz to nowe problemy
musze przyznac korwin mial racje
ustalic od razu wiek emerytalny na 100 lat bedzie uczciwie i to co sie emerytom i przyszlym emerytom obieca bedzie sie realizowac
a tak? 1,2,3, teraz 4 filar za kilka lat pewnie 5 potem 6 itd
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
Jeśli chodzi o emerytury, polecam tego bloga: http://dwagrosze.blogspot.com/, Brave już kiedyś coś z niego cytował. Może niektórzy wreszcie wyzbędą się złudzeń.

całkiem ciekawy blog, prawda jest taka że teraz możemy oglądać rankingi, różne rankingi, wykresy, jedne bardziej prawdziwe, drugie mniej, aż w końxu się zapiszemy, a info czy dobrzrealiśmy przyjdzie do nas lz pierwszą wizyta listonosza za 30 lat. Ja jestem w OFE Pekao.
 

wisniaplpirate

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
8
Stefan Kisielewski mówił: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
 

fation

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
182
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
zza proxy;)
Stefan Kisielewski mówił: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"

no i miał rację, ja tam nawet nie dożyję chyba tej emerytury, stres, wyścigi i w ogóle nic kolorowego... więc po co mam płacić zus, ofe? w sumie wolałbym to odkładać do skarpety, ale jak muszę wybrać bo będzie losowanie to muszę, nie ma wyjścia :<
 

hulkakulka

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ooo... tak, jak się człowiek zagapi, to po takim losowaniu same problemy:/ Znam masę osób, które się zagapiły i potem musiały się nieźle na męczyć przy zmianie. Dobry fundusz na prawdę zaoszczędza masę nerwów. Ja na szczęście jestem w Generali i nie muszę już nic zmieniać :)
 
Do góry