UNIKNIJ LOSOWANIA! 10 stycznia 2009

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
bosz... co za masakra... mam nadzieję, że takie "ambitne" pomysły nie przejdą...
choć patrząc na podejście niektórych polityków w stylu "nie ma co się spieszyć, w końcu to i tak dopiero od 2014, mamy mnóóóstwooo czasuu..." to ja już we wszystko uwierzę...
a żeby ich wszystkich szlag trafił...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
na prawdę myślisz że mają tyle poparcia?? ja tez mam nadzieję że nie przejdą takie poprawki... pożyjemy zobaczymy
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Zawsze mozemy liczyc na weto prezydenta :)
Tuskowcy czy pisowcy - i ci i ci odpowiadaja za nasze zycie wiec moglyb ruszyc 4 litery i zrobic cos dobrego...
Nie po to dostaja tyle kasy by tylko sie klucic i blokowac sobie wprowadzenia ustaw :/
Chore panstwo ale majac przed soba (oby) dlugie zycie chcialbym wiedziec ze bede mogl "zyc" bedac dziadkiem...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
też bym chciała to wiedzieć i mam nadzieję że tak będzie poza II filarem i tak mam zamiar po inwestować co by na stare lata odłożyć ale na inwestowanie potrzebny jest kapitał a ten nie każdy ma
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Czesc tego kapitalo jest wplacane wlasnie do OFE...
Jezeli jest przymus to chyba warto cos od nich wymagac :)

Dzis mamy kryzys i pojecia nie mamy jak dlugo trwac on moze albo - kiedy sie powtorzy.
Wlasnie dlatego pieniazki mam zamiar powierzyc funduszowi ktory wzbudzi moje zaufanie i nie padnie jak mucha :/
Mogliby tylko umiescic gdzie w necie zestawienie dobrych stron funduszy :) Tak nie bardzo wiem co moga mi jeszcze zaoferowac...

Losowanie w takim razie odpada :)
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
nie no oczywiście, że dać się wylosować nie można...
a o jakiego typu dobrych stronach mówisz? może coś wygrzebiemy :)
ja mogę póki co wrzucić tylko info na temat największej trójki a propos aktywów i liczby osób (dane wg. KNF):

Porównanie OFE według wartości aktywów - grudzień '08
OFE: Wartość aktywów: Udział w %:

Commercial Union 36116.9 mln zł 26,1
ING 33058.4 mln zł 23,9
PZU Złota Jesień 18952.3 mln zł 13,7

Porównanie OFE według ilości uczestników - grudzień '08
OFE: Ilość osób: Udział w %:

Commercial Union 2859620 20,69
ING 2787715 20,17
PZU Złota Jesień 2018066 14,60
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dzis mamy kryzys i pojecia nie mamy jak dlugo trwac on moze albo - kiedy sie powtorzy.
dzis mamy dlugotrwale tapniecie na gieldzie. kryzys tez przyjdzie, ale to nie jutro ani pojutrze, wtedy bedzie gorzej

Wlasnie dlatego pieniazki mam zamiar powierzyc funduszowi ktory wzbudzi moje zaufanie i nie padnie jak mucha
Mogliby tylko umiescic gdzie w necie zestawienie dobrych stron funduszy Tak nie bardzo wiem co moga mi jeszcze zaoferowac...
jak zacznei sie kryzys rankingi nie beda mialy zadnego znaczenia...
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
dokladnie, gdy kryzys zacznie szalec caly pomysl wirtualnego pieniadze moze zalamac nie jedna firme, a co do tej ustawy o ktorej brave mowiles to tez cos slyszalem, mniej wiecej chodzilo o to ze pieniadze mlody ludzi bedzie sie inwestowac agresywnie i ryzykownie a starszych tylko w malo dochodowe i malo ryzykowne inwestycje, co bedzie jak potraca pieniadze mlodych? kto bedzie na tych starszych wtedy zarabial?
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Reggie nie strasz... mam nadzieję że będzie jakoś...hmm lepszy przymiotnik nie przychodzi do głowy... bo jak spojrzymy na ten mizerny przyrost naturalny to...
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
dokładnie... nasz kraj ma tyle problemów, a sam sobie dokłada nowych w gruncie rzeczy... jak tak dalej pójdzie to serio większość wykształconych młodych ludzi spakuje manataki i wyjedzie gdzieś, gdzie będzie im lepiej...
Brave - oczywiście masz rację, rankingi w takiej sytuacji nic nie znaczą. no ale przecież i tak te firmy się różnią, i tak kolejne tysiące osób muszą jakąś wybrać...
sytuacja czysto hipotetyczna... rankingi nie istnieją. na co zwrócisz uwagę, żeby wybrać OFE?
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hmm no gdyby rankingi nie istniały to brałabym pod uwagę np. jakość prowadzonych usług ściagalność składek z ZUS
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a kto nadaje certyfikaty grono swiatobliwych i nie przekupnych urzednikow?
bez zartow
agencje ratingowe rowniez maja za uszami - najglosniejszy wypadek z ubieglego roku moody wzial kase od jp morgan za podkolorwanie...

nie ma dobrego lekarstwa
coz mozna powiedziec i tak:
- modlcie sie za rostowskiego zeby znalazl jeleni na nasze euroobligacje (gdy ich spread jest zerowy obecnie)
- modlcie sie zeby ssanie przez zagraniczych wlascicieli polskich bankow zakonczylo sie na jednorazowej akcji wlochow w pekao sa
- modlcie sie zeby nie wybuchla panika w zadnym banku (podkopujac zaufanie do lokat - oprocentowanie napompowane do absurdu) aby nie wywolac fali upadlosci
- modlcie sie zeby nieudaczcicy z paltformy szybko rozpoczeli wdrazanie rpo prow i pozostalych programow - aby szybko wplynela kasa w euro - ratujac nasze rezerwy walutowe gdyby rostowskiemu nie udalo sie szukanie jeleni
- modlcie sie zeby pierwsze platnosci z programow byly szybko a drugie jak najpozniej - moze nasz budzet pasntwa wtedy to wytrzyma
- modlcie sie zeby obama nie zrobil czegos glupiego
- modlcie sie zeby komisja europejska zaniechala "programu ratunkowego dla bankow" - nasz budzet skladki nie wytrzyma
itd itd
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
:/
ok ok...
to skoro nie rankingi nagrody czy certyfikaty to... co ???
przeciez czyms sie kierowac trzeba :)
chyba ze decydujemy sie na "wielkosc"...
czyli majac na uwadze kryzys ktory do Polski moze dopiero zawitac - trzymamy z najsilniejszymi :)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
no nie wiem w dzisiejszych czasach nie jest łatwo w telewizji od rana krzyczą o kryzysie ale to nie znaczy że mamy załamać ręce
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
Brave jak zwykle w czarnych barwach... ale niestety nie można Ci odmówić racji...
ale teoria spiskowa, że certyfikaty to tylko kupione, rankingi też itd itd nie jest chyba na miejscu, hm? :)

jeżeli totalnie stracimy zaufanie do instytucji rządzących krajem/światem, to najlepiej spakować manatki i bilet w jedną stronę na Księżyc... choć i tam pewnie nas dopadną :p

więc opcje póki co, to: certyfikaty (ISO głównie), nagrody (bo przecież czymś zasłużyli), wielkość (bo silny budzi zaufanie) :)
w sumie nie jest tak źle... a co powiecie jeszcze na wychodzenie naprzeciw klientom? wiadomo, idziemy tam, gdzie nam lepiej, prawda? :)

póki co tylko się utwierdzam w tym, że dobrze wybrałam Fundusz...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Brave jak zwykle w czarnych barwach... ale niestety nie można Ci odmówić racji...
ale teoria spiskowa, że certyfikaty to tylko kupione, rankingi też itd itd nie jest chyba na miejscu, hm?
widzisz swiat urzedniczy poznalem... a przyklady sa..., nie twierdze ze wszytko jest "krojone"...

iso - to w sferze realnej: sposob obiegu dokumentow (to mowie jako trener iso-wski i audytor systemów iso 9000 i 9001)
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Tylko czy mozna tak generalizowac ???
To jakby mowic ze "Polacy maja porazki we krwi"... ;)

Moze i pewne rankingi sa sponsorowane, moze ktoras nagroda zostala przyznana od wujka Jurka ale... To nie jest normalne :)
 
Do góry