Ulubiony Wokalista/wokalistka?

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Grunge zawsze myślałem że jest bliski punkowi

Tak bliski jak thrash metal jest bliski black metalowi (dzisiejszemu). Czyli ma swoje korzenie w punku, ale nie jest jego podgadunkiem itd. Zresztą jeszcze za ciebie grunge zaczął być tolerowany, mimo że wcześniej ustaliłeś z jacobbsem, że będzie w punk :)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Tak bliski jak thrash metal jest bliski black metalowi (dzisiejszemu). Czyli ma swoje korzenie w punku, ale nie jest jego podgadunkiem itd. Zresztą jeszcze za ciebie grunge zaczął być tolerowany, mimo że wcześniej ustaliłeś z jacobbsem, że będzie w punk :)

Czy ja wiem....
Thrash Metal ma swoje korzenie przede wszystkim w heavy metalu i wczesnym black metalu (Venom na przykład), który (black metal), ma korzenie w heavy i power metalu.
Więc główne korzenie thrashu to heavy i black, a z kolei hardcore i punk miały miał tylko mały wpływ na powstanie tego jakże zaj.ebi.stego (mojego ulubionego) gatunku metalu.

A grunge dużo prędzej można by nazwać podgatunkiem punka. Spójrzcie na tematykę tekstów i sposób grania.
Nawet jeśli pasowałoby to tutaj, to grunge ma 100 razy więcej wpływów punka, niż Thrash Metal, który przede wszystkim pochodzi od fuzji heavy i wczesnego black metalu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tak bliski jak thrash metal jest bliski black metalowi (dzisiejszemu). Czyli ma swoje korzenie w punku, ale nie jest jego podgadunkiem itd. Zresztą jeszcze za ciebie grunge zaczął być tolerowany, mimo że wcześniej ustaliłeś z jacobbsem, że będzie w punk :)
to nie tak. to było tak że Jacobbs już go nie chciał
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
34
A grunge dużo prędzej można by nazwać podgatunkiem punka. Spójrzcie na tematykę tekstów i sposób grania.
Nawet jeśli pasowałoby to tutaj, to grunge ma 100 razy więcej wpływów punka, niż Thrash Metal, który przede wszystkim pochodzi od fuzji heavy i wczesnego black metalu.

http://www.youtube.com/watch?v=-psHdeMitqE
gdzie tu punk?

Tematyka tekstow? Za bardzo uogulniasz. Cobain pisal czesto i "wszystkim i o niczym", Staley pisal o wlasnym nalogu, Vedder pisal na przerozne tematy...

Punk jest muzyce Nirvany, Mudhoney, Screaming Trees ale to tez sa zespolu po prostu rockowe. Tak samo jak mowiliscie, ze jak zespol ma wplywy heavy to nie robi z niego heavy metalu. Zwlaszcza, ze tak jak wczesniej pisalem, Alice in Chains czy Soundgarden w punku to nieporozumienie.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Nowości chyba nie napiszę, jeżeli umieszczę tu Rob Halforda. Cóż... Ulubiony, bo mało kto śpiewa tak jakby go trzymali za jaja, a przy tym raczej się nie męczy.
 

kaszan88

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
338
Punkty reakcji
15
Wiek
35
Miasto
Zielona Góra
Brandon Flowers z The Killers
Alex Kapranos z Franz Ferdinand

W temacie jest liczba pojedyncza, jednak ja Obu lubię jednakowo ;)
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Mój nr 1 - Chuck Billy z Testament
nr 2 Marco Hietala - Tarot.
 

Herdus

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Marilyn Manson - za osobowość, artystyczną duszę, za świetne obrazy i muzykę.
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
hell
mejbi Petroza (kreator) or mejbi Jeffrey Walker (carcass) ciężki wybór;]
 
Do góry