Ulubiony serial

Ulubiony serial

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
z tego co na liście jest to Supernatural

a gdzie jest świat według kiepskich i Z archiwum X?

'Archiwum X' zdecydowanie na liście brakuje ;)

Podobnie jak wielu innych świetnych seriali: 24, Stargate, Buffy...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ostatnio postanowiłem zapoznać się bliżej z serialami różnej maści (nie licząc sitcomów).

W ostatnim czasię bliżej zapoznałem się z:

- Deadwood - "brudny" dziki zachód. Klną jak szewcy, dużo sexu i świń jedzących ludzkie ciała. Jeden aktor sprawia, że daje się to jakoś oglądać - świetnie zagrana postać czarnego charaktera - Ala. Pozostali aktorzy i postacie - mniej lub bardziej irytują. Sama historia również nieporywająca.
2 sezon nie da się oglądać zupełnie.

- Rome - cóż, kiepski serial. Jak w tytule. Samo tło - historia Cezara walczącego o władzę - całkiem przyzwoite. Niestety pierwszy plan, a więc losy dwóch legionistów - bardzo słaby. Niedoś, że postacie sztampowe, to jeszcze tzw "kozaki" jakich mało. Wszystko co z nimi związane - naciągane i niezbyt przemyślane. "Mistrzostwo świata" to: [tutaj spoiler!] - przyżyli katastrofe statku, znaleźli się na bezludnej wyspie, zbudowali tratwę z ciał topielców, dopłyneli na niej do cywilizacji, trafili akurat na... Pompejusza.
Daje się jednak jakoś oglądać.

-Rodzina Soprano - dlaczego nie widziałem tego wcześniej? Świetny serial o szefie mafii i jego rodzinie. Widziałem na razie jeden sezon. Mam nadzieje, że w kolejnych mocno lotu nie obniżą...

-"The Wire" - Policja w czarnym świetle. Njlepszy serial kryminalny jaki widziałem . Pierwszy sezon, który widziałem, to 13 odcinkowa opowieść o śledztwie skierowanym przeciw bossowi handlu narkotykami w Boltimore. Tyle samo czasu poświęcone jest przestępcom i policjantom. Nikt nie jest czysty, obie strony budzą jakąś tam sympatie.
Mimo że temat podejmowany 100001 razy - wykonanie bardzo dobre. Zręcznie udało im się uniknięcie banału i schematyczności. Zakończyli to również elegancko. Polecam.


Co do seriali, które oglądałem wcześniej:

- Za numer jeden uważałem - Twin Peaks (nie liczę kilku odcinków-nieporozumień w drugiej serii). Często do niego wracam. Jeśli ktoś nie wie co to za serial (co byłoby dziwne) - połączenie kryminału, horroru, dramatu, opery mydlanej i komedii. Wszystko złożone w urzekający sposób. Policja i FBI odkrywa mroczne tajemnice zabójstwa Laury Palmer...

- Lubie również zdecydowanie "Dexter". Seryjny morderca, które zaspokaja swoje krwiożercze żądze na przestępcach. Lubię głównie ze względu na odhumanizowanego głównego bohatera (szkoda, że w kolejnych sezonach spuszczają z tonu i nabiera on coraz więcej cech ludzkich), a do tego dość ciekawa historia kryminalna.

- Lubię Lost - tylko i wyłącznie za tajemnice wyspy (rewelacja). Z tłem do tego już jest niestety różnie.

-"Królestwo" - świetny duński miniserial (niedokończony niestety). Najlepsze połączenie horroru z komedią jakie do tej pory widziałem.
Akcja toczy się w kopenhaskim szpitalu - "Królestwo", który to zaczynają się dziać zdecydowanie dziwne rzeczy...

-Duży sentyment z dzieciństwa mam do "Robin z sharwood", który jednak dzisiaj takiego wrażenia nie robi. Jednak i tak zapewne nie powstanie i nie powstała nigdy poziomem zbliżona wersja przygód znanego banity.

-To samo tyczy się "Z archiwum X" - każdy wie o co chodzi i każdy oglądał.

Tyle seriali, które mi się podobały. Co do innych znanych:

- seria CSI - Miami i NY uważam za bardzo słabe. Las Vegas jest całkiem niezłe.

- Heroes - pierwszy sezon znośny (nic ponad to) - kolejne strasznie słabe.

- Prison Break - to samo co powyżej

- Wzór, Kości, 24h, Battlestar Galactica, Carnivale - żaden w najmniejszym stopniu mnie nie zaciekawił.
 

ludzikowa91

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk :)
-> LOST
-> Kosci
-> Dr House
-> Ostry Dyzur
-> Grey's Anatomy
-> Oficer

tyle ;)
chociaz... jeszcze od czasu do czasu przy obiedzie ogladam ''Mode na sukces'' :D
pierdoły, fakt, ale nie raz po ciezkim dniu szkoly fajnie sie tak odstresowac :p
 
D

Dorka123

Guest
z moich ulubionych żadnego nie ma na liście :(

lubię bardzo "True Blood", nie wierzę, ze nikt nie ogląda ;)
 

CholernyNick

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Świat wg Bundych :lol: Do tej pory mi się nie znudził i szczerze wątpię, żeby się to zmieniło. Reszta nudzi mnie już po kilkunastu odcinkach.
 

Sephinorth

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin
A mi sie podoba Prison Break jedyny serial który cały obejrzałam:p Może jest w nim sporo przesady ale za to jest się na kogo popatrzeć:p
 

jazgot

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
A dlaczego w ankiecie jest tak mało polskich seriali? Troche mi ich tu brakuje ja sam nie ogladam seriali za dużo ale moja mama uwielbia. A od kiedy ma video na życzenie w tp to już ciężko ją odciągnac i upolowac tv żeby zobaczyć coś innego.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Dr House, kiedyś też jakieś hiszpańskie (lepsze to niż "moda na sukces")ale teraz nie mam na to czasu
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No pewnie, i już się cieszę, ze jutro kolejny piatąk i kolejny odcinek, ciekawe co będzie dalej :)
A Tobie sie podoba?
 
D

Dorka123

Guest
pewnie, ze sie podoba, chociaż nieco zmieniłam zdanie co do niego... początkowo wydawał mi się luźnym, lekkim serialem, na piątkowe wieczory przy piwie, ale teraz to w sumie zaczynam się zastanawiać... moze dokładam po prostu swoją folozofie, ale co by było gdyby bohaterką tego serialu kobieta ??
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Chyba jednak dokładasz, jak życie wali się na głowę to ludzie próbuje przeróżnych kroków aby ponownie odnieść jakiś sukces :)
Na Kiepskich tez nieraz lubię popatrzeć :)
 
Do góry