Ulubiony Owad. :)

D

Dosiek77

Guest
Zdecydowanie pszczoły, dziękuje im za pyszny miód bo bez niego herbata z cytryną nie smakuje tak samo
 

stefan66

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Kiedyś hodowałem piękne owady Eudicella Euthalia. Bardzo łatwe w hodowli i rozmnażaniu, jedzą głównie owoce i to zarówno świeże jak i np. z kompotu. Nie kąsają więc można je spokojnie brać do ręki. Jest tylko problem z ich późniejszym schowaniem do terrarium, bo jak chwycą swoimi odnóżami za palec to za nic nie chcą puścić i trzeba używać podstępów :) Jakby ktoś chciał kiedyś spróbować hodowli owadów to polecam właśnie ten gatunek. A tu zdjęcie samca, po prostu piękny http://toster.pl/tost/248187
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
generalnie nie lubię owadów :p ale kiedyś chodowałam świerszcza - miał na imię Filip i grał nocami jak głupi :p
 
2

2kar_zbanowany

Guest
Jeżeli już to z owadów- pszczoły. Przynajmniej sa pożyteczne,fakt że odrobinę niebezpieczne dla ludzi,ale np będąc w ulach- można z nimi żyć w zgodzie. Wystarczy chcieć:)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Pszczoly, jako ogrodnik z sadem wisni i czeresni nie jastem w stanie zyc i utrzymywac sie bez tych jakze pracowitych i pomocnych owadow, ale ostatnio biedne jakos choruja...

Wirus ostrego paraliżu pszczół (ang. Acute bee paralysis virus – ABPV lub APV) – wirus atakujący pszczoły.

Historia odkrycia[SIZE=x-small][[/SIZE]edytuj | edytuj kod źródłowy]
Wirus ABPV został odkryty przypadkowo w 1963 roku przy okazji prac badawczych nad chronicznym paraliżem pszczół. Zespół objawów opisany został na podstawie dalszych badań laboratoryjnych, jednak przez następne lata wirus występował często u pszczół dorosłych, nie powodując objawów ani śmierci. Zakażenie stało się śmiertelne wraz z upowszechnieniem się u pszczół roztocza Varroa destructor[1].

Objawy[SIZE=x-small][[/SIZE]edytuj | edytuj kod źródłowy]
Objawy ostrego paraliżu pszczół są podobne do chronicznego paraliżu pszczół i obejmują drżenie ciała, nieskoordynowane ruchy i śmierć chorych osobników. W przypadku ostrego paraliżu pszczół objawy te występują szybciej niż po zarażeniu CBPV[2].

Epidemiologia[SIZE=x-small][[/SIZE]edytuj | edytuj kod źródłowy]
Źródłem zakażenia dla larw mogą być zakażone pszczoły, które je karmią. Zarażone dużą ilością wirusów larwy zamierają licznie przed zasklepieniem, a przetrwałe stają się nosicielami. U pszczół dorosłych objawy nie są obserwowane, ponieważ wkrótce po wystąpieniu choroby, chory osobnik ginie. Największe nasilenie zachorowań, skutkujące wymieraniem kolonii, następuje na przełomie jesieni i zimy. Duża śmiertelność chorujących osobników jednocześnie ogranicza rozprzestrzenianie wirusa. Obecnie nasilenie występowania wirusa zmienia się cyklicznie w ciągu kilku lat[1].

Zapobieganie[SIZE=x-small][[/SIZE]edytuj | edytuj kod źródłowy]
Zapobieganie ginięciu pszczół możliwe jest przez zabiegi skierowane na tępienie roztoczy Varroa destructor. Skuteczność tych działań jest jednak ograniczona, ponieważ infekcja wirusowa utrzymuje się przez pewien czas po usunięciu roztoczy[1].
 
A

alfabeta11

Guest
Jeśli już jakieś owady, których ogólnie nienawidzę to może patyczaki. Akurat te są całkiem zabawne i nie przeszkadzają. Dodatkowo pojemnik, w którym się je trzyma zawsze ciekawie wygląda ;)
 

juliajul

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Swagowa Hipsterka napisał:
Ulubione owady ? dziwny ten temat.
Nie mam sowich ulubionych.
Dokładnie, dziwaczny temat. Ja nie lubię wszelkiego robactwa, więc tym bardziej nie mam ulubionych.
 
W

wiki9969

Guest
Pająki. :szuka:

Podobno przynoszą szczęście, a niektórzy wierzą, że jak pająk jest na nas to oznacza, że w naszym pobliżu jest jakiś nasz bliski zmarły.
 
Do góry