Ulubiony okres dla muzyki

TommyGun

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Nie twierdze, ze scena alternatywna w ogóle się nie rozwijała. Dobrym przykładem na to może być grupa Pixies. Może po prostu źle się wyraziłem, ale chodzi mi o to, że dopiero w latach 90 nastąpił gwałtowny rozwój muzyki alternatywnej. I jeśli chodzi o tę muzykę to najlepsze albumy pochodzą z tego okresu. Nie neguje także lat 80, bo z nich potrafiłbym, wybrać kilkadziesiąt świetnych płyt. Także, twierdzenie darkwarriora, że lata 90 to "zdecydowany zastój w muzyce rockowej" jest zupełnie nietrafione. Zresztą jest to moje tylko i wyłącznie subiektywna opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. A tak poza tym, osobiście uważam, że spadek popularności muzyki rockowej wyszedł jej w sumie na dobre. Dziś muzyka rocka jest kierowana do węższego grona odbiorców, którzy stawiają jej większe wymagania, a co za tym idzie jest bardziej nazwijmy to dojrzała. ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Mówienie o zastoju w latach 90 jest ewidentni naciągane, ale nie można tez tych lat 80 całkiem olewać :) Rozumiem że dla ciebie akurat 90 są ważne bo wtedy rozwijała się scena alternatywna. Ja np. lubie 60 i początek 70. Ale na tej podstawie co i w jakich ilościach się komuś podoba z danego okresu nie można twierdzić, że jakiś tam okres jest gorszy czy nie. Jak sam pisałeś to tylko subiektywne (bo o to Ci chyba chodziło) odczucia. Ja tez lubię 90 bo to okres stoner, a z kolei w 80 mało co mnie interesuje, ale nie będę umniejszał wartości tego okresu.
W każdym razie rock ma 50 lat już ponad i każdy znajdzie coś dla siebie :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w latach 90-tych judas wydal painkilera, metallca czarna plyte a iron fear of the dark
wszytkie plyty genialne i przelowmowe, zastoj?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
DLa mnie zastoj to jest raczej od 2000 roku..

Powstaja plyty dobre, od czasy do czasu, ale nie geniealne jak kolega wyzej wspomnial

a wiekszosc to nic nie warty chlam...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zgadzam sie, wiekszosc to wtornosc wtornosci lub udziwnienia na sile czyli chlam
 

Misuzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Ja również jak większość z was uważam, że lata 80. były bardzo korzystne dla muzyki rockowej. Chciałabym tutaj tez wspomnieć o Japońskiej grupie X-Japan - warta usłyszenia :)
Muzyka rockowa z teraźniejszych lat lub lat 90. tez nie jest zła. To zależy tez kto woli jakie brzmienie.
A może ten cały zastój jest spowodowany brakiem możliwości kombinacji dźwięków xD hehe głupie :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to polaczenie niemocy tworczej
z tym ze autentyczny rock i heavy prawie nie istnieje
 

prtyfly

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
hell
chyba muszę rozszerzyć swój przedział o wiek XXI ;p współczesny grindcore jest naj ku..a zaje...tszą muzyką w naszym układzie słonecznym ;]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz jak dla mnie bezsensowna sieczka z rekcja rytmiczna.. ale to moje subiektywne zdanie..
 

Misuzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
A mnie zastanawia jedna rzecz. Własnie w takich rockowych zespołach, ale tez czasem w normalnych piosenkach z lat '80 charakterystycznie słychać perkusję. Wiecie o co mi chodzi. O takie charakterystyczne uderzenie. I to w tych piosenkach z lat '80, bo w tych nowych juz bardziej współczesnych utworach i pod koniec lat '90 już nie słychać tego uderzenia. Perkusja brzmi troche inaczej. CZemu tak jest? CZy wtedy inaczej robili bębny, a może były inne metody nagrywania, ale na koncertach tez słychac to uderzenie, więc nie wiem...
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Inna produkcja, dzis jest moda bardziej na garazowe brzmienie perkusji i wszystkiego wlasciwie. W latach 80 modny byl (glownie w hard/heavy) poglos. Jesli dobrze rozumiem chodzi Ci o cos takiego jak perkusja w tym utworze: http://www.youtube.com/watch?v=GHEUsGhUtgg ? Kwstia gustu, mnie tam takie bębny bardzo nie ruszaja.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz niewatpliwie bez zabiegow akustyka perkusja brzmi czerstwo (garazowo)
ja nie lubie ani czerstwej perkusji ani syntetycznie brzmiacej
 

Misuzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
No własnie takie brzmienie. Tak sobie myslałam, ze teraz moze troche inaczej jest ta perkusja robiona, ale nie byłam pewna :p
Dzięki za rozwiązanie moich domyśleń ^^
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wszystko zalezy od tego kto zajmuje sie produkcja albumu, oraz oczywiscie wizji tworcow tegoz. Surowe, czyli wlasnie "garazowe" brzmienie maja zazwyczaj kapele isnpirujace sie punkiem czy rockiem garazowym z lat 60, i tak sie wlasnie dzis gra. Malo jest zespolow odwolujaych sie do tworczosci heavy/hard/glam rocka z 80's wiec i 'poteznej' perkusji z poglosem nie slychac ;)
 

Misuzu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Czyli za 20 lat znowu będą powstawały piosenki, w których perkusja brzmi jak z lat 80-tych :p
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
"Dla mnie największym albumem metalowym lat 90 był Painkiller - Judas Priest."

I za to lata 90 majá duzy + ;]

Ja najbardziej lubie jednak lata 60,70 i 80 ;]

A moze mi ktos podac jaki kolwiek dobry heavy metalowy zespol ktory powstal po 2000 roku ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
A moze mi ktos podac jaki kolwiek dobry heavy metalowy zespol ktory powstal po 2000 roku ?
nie znam, ale moze ja sie nie znam
co do judasow od dluzszego czasu jestem pod wrazeniem ich ostatniej plyty = nostradamus
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A moze mi ktos podac jaki kolwiek dobry heavy metalowy zespol ktory powstal po 2000 roku ?
Heavy metalowy to faktycznie ciężko. Ale jest Airbourne, świeża krew, którzy grają :cenzura:iaszczego rocka. Na pewno i miłośnikom surowego, starego heavy się spodoba.

No i właśnie słucham Steel Panther. Też niezłe.
 
Do góry