ulubiony fotograf

Y

Yee

Guest
Zajmujecie się fotografią, sami robicie zdjecia, więc pewnie i dużo ich oglądacie.
Idąc tym tropem wnioskuję, że macie swoich ulubionych fotografów. Ludzi, których zdjecia poruszają was dogłębnie, zdjecia, na które moglibyście patrzyć i patrzyć, zdjęcia, z których czerpiecie inspiracje.

Moimi takimi guru fotografii jest nasz rodzimy Rafał Milach, Zuza Krajewska, a z zagranicznych Micheal Ackerman, August D'Agata czy Nadav Kandar :)

A wy kogo podziwiacie?
 
Y

Yee

Guest
Nie ma jak poważne podejście do tematu :]
Zresztą spodziewałam się taki reakcji, albo raczej braku reakcji.
Mnóstwo jest samozwańczych fotografów, którzy wiedzę o fotografii mają po prostu żadną.
So sad.
 

kamil-z

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja lubię zdjęcia tych dwóch fotografów Marc Adamus i Michael Kenna
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Widzę, że koncentrujecie się na fotograficznym oldschoolu.
Ja jak autor/autorka wątka obstaję przy Milachu. Gość miszcz jak dla mnie.
Do tego dorzucę jeszcze Annie Laibovitz za jej bajkowe podejscie do fotografii i Nan Goldin za odwagę patrzenia.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
ja z tych znanych szczególnie cenię Ansela Adamsa, choć chyba nie wywarł na mnie wielkiego wpływu. Lubię ogladać jego zdjęcia i tyle. Jest w Polsce Tomek Sikora...kilka lat temu zobaczyłem w miesięczniku Foto jego zdjęcia "Lecę do Maroka" i odjechało mi kompletnie na punkcie nieostrych zdjęć. Byłem wtedy w Krakowie...wyłaczyłem AF i zacząłem od razu robić zdjecia-kolorowe-plamu.
Z tych, którzy wywarli na mnie wpływ to też Patrycja Ciosek, Katarzyna Pietraszko i Taida Tarabuła (coś kiedyś pisała na forumowisku)
 

mericka

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja nie mam ulubionego fotografa, ponieważ każdy ma jakieś świetne zdjęcia oraz gorsze.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Nie mam ulubionego, ale cenię pracę wielu. Lubię chodzić na wystawy, przeglądać pozycje książkowe ( albumy), a także strony internetowe, na których widnieją prace znanych bardziej, bądź mniej artystów. Dzięki temu trafiam na zaskakujące, a także ukryte talenty, informacje na temat sprzętu fotograficznego, technik przysłowiowego "focenia" oraz podziwiania niezwykłego hobby. Niektórzy łączą kilka pasji. To też przynosi niezłe efekty.Czasami dech zapiera. Miałam zaszczyt kilka lat temu podziwiać takie osoby oraz pobrać kilka cennych lekcji i uwag.....
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja niedawno odkryłam prace tego pana - http://500px.com/davecox są rewelacyjne :) wiem, że to głównie zasługa obróbki, ale efekt godny podziwu!
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
tu jest ciekawa strona
http://foto-przyroda.pl/index.php
sporo różnych fotografików przyrody, fotografują rewelacyjnie i warto by zaglądali tu ci, którzy chcą się rozwijać w fotografii przyrodniczej
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Mogę polecić stronę, na której jest kilku z moich ulubieńców - LaChapelle, Bourdin, Leiter etc - kompilacja dla tych, którzy chcą ogarnąć różne punkty widzenia -> http://madeinphoto.fr/
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
skasować post nie tu napisałem co trzeba.
 
Do góry