Ulubiony autor

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Ja nie znam aż tak autorów książek ... Wpadł mi w pamięć Richard Condon, który to napisał kilka książek o rodzinie Prizzich [m.in. 'Honor Prizzich' i 'Pieniądze Prizzich', któer przeczytałam]. Barbara Rosiek ma ciekawe książki. No i kilka książek Paula Coelho przeczytałam, też ciekawe. Więcej jakoś nie interesowałam się autorami, a szkoda ...
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Amelie Nothomb, Jean Genet, Anatole France, Simone de Beauvoir, Baudelaire, Ionesco... Mogłabym jeszcze powymieniać...
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Hmm Baudlaire ;) Wspaniałe wspomnienia z lekcji j.polskiego. Pamiętam jak polonista zażartował, że mamy się nauczyć Litanni do szatana.
 

celerity

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
185
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
z Klasyków: Shakespeare, Mickiewicz, Żeromski, Dostojewski, Balzak, Wilde.
z Fantasy: Robin Hobb, David Eddings, George R. R. Martin, Elizabeth Haydon, C.S. Friedman.
z Science Fiction: Gregory Benford, Philip K. Dick, Orson Scott Card.
z Literatury Humorystycznej: Terry Pratchett, Kurt Vonnegut.

w planach Haruki Murakami, jak ktos zna jego tworczosc to niech mi poleci cos na poczatek pw
 

Kryska13

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z doliny muminków
Thomas Harris (np. milczenie owiec)
John Crisham (np. ominąć święta)
William Bernhardt (np. mroczna sprawiedliwość)
Ken Kesey (np. Lot nad kukułczym gniazdem)
Agatha Christie (np. Zakończeniem jest smierć)
 

Justine:P

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Terry Goodkind -> cały cykl Miecza Prawdy

A. Sapkowski -> saga o wiedźminie
J. Frey -> wszystkie cudne ksiązki o rzeczywistym świecie i jego problemach
C. Funke -> "Atramentowe serce" i "Atramentowa krew"
 

redhotka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Mój ulubiony autor to (oczywiście) Stephen King, ale lubię też J.R.R. Tolkiena, Edgara Allan Poe i Howarda Lovercrafta
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
pomijając klasyków, to na pierwszym miejscu stoi J.R.R. Tolkien - wg mnie niekwestionowany król, drugim jest Kurt Vonnegut -polecam "Śniadanie Mistrzów"
 

happypotter

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
18
Punkty reakcji
1
Osobiście ostatnimi czasy bardzo podoba mi się twórczość Niccolo Ammaniti. Czytał ktoś Zoologa?
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
hmmm. nie zastanawiałam się nad tym. ubóstwiam Szekspira. bardziej w tragediach. no i Kurt Vonnegut, mistrz czarnego humoru.
 

kletterrose91

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Ja najbardziej cenię za twórczość Paulo Cohela, jest dla mnie fantastycznym człowiekiem. Jego książki sprawiły, iż oderwałam się od sztucznego świata telewizji. Dawniej byłam całkiem anty-książka, a teraz coraz bardziej lubię spędzić wolny czas z lekturą. Owy poeta sprawia, iż książka nabiera kształtu i zmusza czytelnika do głębszej refleksji, co pomaga w dalszym życiu. Nie mówi wszystkiego wprost, a interpretację zostawia odbiorcy. Wzruszyła mnie powieść "Alchemik" czytałam ją z zapartym tchem, nauczyła mnie ona dostrzegania drobiazgów i radości życia. Polecam wszystkim!
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Jeśli chodzi o fantasy to: A. Sapkowski, W. Jabłoński, M.L Kossakowska, J. Piekara
Horror: Lovecraft - kiedy czytam jego dzieła, to na prawdę staram się schizy nie dostać.
Sf - nie czytam.
Reszta: Umberto Eco, Mika Waltarii, Aleksander Dumas Starszy, Jaroslav Haszek.
 
Do góry