Ulubiona Państwo/a

K

Kulka83

Guest
A ja byłam w Hiszpanii i sie zakochałam w tym kraju, więc polecam bo naprawde warto :)
 

Suavis

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2008
Posty
81
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Łódź
Mnie ciągnie na południową Europe (Czechy,Słowacja,Węgry) Rumunia jest moim ulubionym państwem pieknie jest tam mam zamiar sie tam wybrać. :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Ja teraz churuje na Czarnogóre... Marzy mi się, tam napewno jest mniej turystów niż w Chorwacji a z tego co widziałem w sieci jest tam naprawde bajecznie...
 

ruda151

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
251
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie Anglia... Po prostu wielbię ten kraj xD i mam nadzieję, że wybiorę się tam znowu, a najlepiej gdybym tak zamieszkała ^_^ ach, marzenie ^^,
 

redhotka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
Chiny :D bardzo chciałabym zwiedzić, ale na pewno bym tam nie chciała zamieszkać na stałe
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Głownie takie kraje jak Chiny, Japonia, Brazylia, Meksyk ze względu na swą odmienność kulturową.
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Kamerun, Kenia, Etiopia
Ekwador, Peru
Malezja
Mongolia, Japonia, Chiny
Portugalia, Kreta, Finlandia
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Najbardziej podoba mi się Chorwacja !! jest tam poprostu zaje*iście, i mam nadzieję, że pojadę w tym roku, a moje marzenie jest takie, żeby jeszcze w tym roku na tegorocznych wakacjach tam pojechać, byłoby pięknie ;)


PS: byłam 3 lata temu, było pięknie... ten adriatyk... suuuuuper :D
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Moim ulubionym krajem są Chiny. Od razu zastrzegam : Nie popieram idziałań tego państwa w Tybecie czy komunizmu ! Fascynuje mnie jednak ich kultura, religia i starodawne obyczaje związane z obrzędami takimi jak wesele czy pogrzeb..., mitologia chińska... zaczęło się od ksiażek Lisy See, takich jak "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" czy "Miłość Peoni" .( naprawde polecam !) Chiny to także przepiękne krajobrazy. Podobnie jak w Japoni stare budowle świątyń kontrastują z nowoczesnymi wieżowcami Szanghaju czy Pekinu. Kraj ten ma także niesamowicie ciekawą historię, jej najciekawszy i być może najboleśniejszy fragment to czas II wojny światowej, gdy Chiny pozostawały pod wpływami Japoni. Cesarz Pu Yi wraz z małżonką Wan Jung zostali wygnani z Zakazaneo miasta i osiedli w Teincingu ( nie jestm pewna), następnie przenieśli się do Mandżuri. Dla zainteresowanych ciekawie i bardzo szcegółowo zostałio to opisane w książce " Klejnot Wschodu. Pamiętnik". Dla miłośników nowoczesnej literatury ciekawych poznac obraz wyzwolonych ( teoretycznie) Chin XIX w. proponuje Mian Mian "Cukiereczki", lub Wei Hui "Szanghajska Kochanka" ( Jestem w trakcie ;) ) Pozdrawiam.
 

jobaczka

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ostatnio jestem zauroczona Słowacją ( i to nie ze względu na ceny alkoholu! :) ). Odwiedziłam ostatnio Słowacki Raj - przepiękne miejsce dla kogoś kto lubi chodzić po górach (nie aż tak intensywnie).

pozdrawiam
 
Do góry