Ukąszenie?

alokin

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałabym opisać mój problem może ktoś miał podobny przypadek i będzie mógł mi podpowiedzieć. Sprawa wygląda następująco 2 dni temu bodajże coś mnie ugryzło lecz nie poczułam tego momentu. Poszłam do internisty. Po samym wglądzie pani Doktor stwierdziła, że to borelioza (bez wykonania badań krwi)i skierowała mnie do chirurga (wizyta dopiero 5 bo wszyscy na urlopie). Poszłam więc w ten sam dzień do innego internisty, który stwierdził że jest to albo skaleczenie (które kompletnie wykluczam) bądź ukąszenie jakiegoś owada. Dostałam antybiotyki i rivanol do smarowania rany. Z dnia na dzień rumień rośnie jest on już z 3cm za pieprzykiem. Spotkał się może ktoś z Państwa z czymś podobnym? Jeśli tak to prosiłabym bardzo o jakieś porady za które z góry dziękuje.

Patrząc na zdjęcia w internecie moim zdaniem najbardziej przypomina to ukąszenie pająka...jak sądzicie?
nika.jpg
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Akurat jadłem śniadanie... Jeżeli masz tak jak na zdjęciach to szybko do szpitala!
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
nie koniecznie od razu borelioza, ale od kleszcza rumień może taki byc i powinno się przyjać jakieś leki. Może na izbę przyjęć podskocz.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Powiedz może gdzie chodziłaś, gdzie byłaś gdzie mógł jakiś owad Ciebie dopaść.
Czy swędzi, czy drapiesz, czy przeszkadza, czy zbiera się ropa, czy masz jakieś uczulenie?
Po gzie bydlęcym lub innym gzie powstają bardzo duże opuchlizny, tak jak po komarze ale dużo większe.
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Myślę że najbardziej rozsądna w tym wszystkim będzie wizyta na izbie przyjęć.. Nie lekceważ tego...
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Widoczna zmiana skórna nie przypomina na zdjęciu typowego rumienia występującego w boreliozie. Dodatkowo, rumień będący objawem boreliozy zwany jest wędrującym, ze względu na jego ciągłą zmianę lokalizacji.
W obecnej sytuacji najlepszym postępowaniem byłaby wizyta w poradni dermatologicznej. Jedynie specjalista chorób skóry będzie mógł postawić właściwe rozpoznanie i ustalić odpowiednie leczenie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Żadnej rany nie wolno lekceważyć, nawet tych powstałych po ukąszeniu. Zawsze warto mieć pod ręką środek ułatwiajacy gojenie, najlepiej jakiś bilogiczny opatrunek, który ułatwia gojenie przez ziarninowanie.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A co jesli rana tak naprawde goi sie juz 2 tygodnie. To wygladało po prostu na takie otarcie po niewygodnych butach. Niestety noga jest opuchnieta.
 
N

nianiaSweet

Guest
proponowałabym skorzystać z jakiego bezbarwnego żelu, który będzie klarowny, przezroczysty i nie zmieni koloru rany, w przeciwieństwie do jodyny, ja nie mogę sobie np. pozwolić na to żeby przyjść do pracy z brunatnofioletową nogą.
 
M

magiczna

Guest
proponowałabym skorzystać z jakiego bezbarwnego żelu, który będzie klarowny, przezroczysty i nie zmieni koloru rany, w przeciwieństwie do jodyny, ja nie mogę sobie np. pozwolić na to żeby przyjść do pracy z brunatnofioletową nogą.

Chyba najlepszy będzie Curiosin, zdecydowanie przyspiesza gojenie się ran
 
Do góry