UE jest taka jak mówi propadan...tzn niezależne media?

leenka_88

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Są ludzie, którzy rządzą i niech się tym martwią.
Jeździsz samochodem zastanawiasz się nad tym, że wydzielasz spaliny?...z takich powodów wziął się efekt cieplarniany...
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Są ludzie, którzy rządzą i niech się tym martwią.
Jeździsz samochodem zastanawiasz się nad tym, że wydzielasz spaliny?...z takich powodów wziął się efekt cieplarniany...
Widzisz tylko ze rzadza nami kretyni w wiekszosci.

Generalnie staram sie myslec zanim cos zrobie wiec np zadluzanie sie po to by miec fajny chodznik za sto tysiecy nie jest wedlug mnie czyms normalnym.

Juz wiem skad u ciebie ta milosc do UE. 88 :D
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
wyborczej nie czytam, tvn nie oglądam, proponuje zajrzeć do monografii poświęconych naszemu uczestnictwu w UE, autorstwa ludzi znających się na UE - politologów, europeistów. Są naukowe opracowania temu poświęcone, zresztą nie trzeba książek, polecam strony UE www.europa.eu, www.ukie.gov.pl wszystko tam napisane czarno na białym, nie mówie że są same pozytywy, ale znacznie ważniejsze niż negatywy.
Oj, tak, tak. Nie ma to jak słuchać ludzi którzy są sędziami we własnej sprawie... Ni mówie, że muszą być błędne, lecz trudno posądzać ich o obiektywizm.
Najlepiej to powiedzieć STOP wszelkiemu rozwojowi i tłumaczyć to "wieklim mesjanizmem"
Kto jest przeciwny rozwojowi? Powinniśmy rozwijać się jak najszybciej (gospodarczo). UE niestety moze nam w tym przeszkadzac (i przeszkadza).

Być eurofobem, rusofowam, światofobem, może w ogóle zacząć się przenosić na inną planetę.
:bag:

Owszem, Polska gospodarka poradziłaby sobie bez UE, tylko nie jesteśmy żadnym wielkim krajem i nie jesteśmy potentatem technologicznym, nie poradzimy sobie z narastającą wciąż konkurencyjną gospodarką światową, nie oszukujmy się.
Co to znaczy "radzić sobie z gospodarką"? Co to jakieś igrzyska olimpijskie? Liechtenstein jakoś sobie radzi, a jest troszke od nas mniejszy i słabszy...

Pytanie - czy na państwa spływa jakieś nagłe objawienie i boska moc, że stają się potentatami technologicznymi? Czy moze przez lata do tego same doszły? Więc dochodźmy.

To tu mówi o eurokonstytucji?! Traktat "konstytucja dla Europy" został odrzucony w referendum przez Francje i Holandie (nikt nie kazał im głosować dopóki, dopóty nie odpowiedzą dobrze).
UE wymaga reform i po to jest traktat lizboński.
A czym zasadniczo różnią się te dwa dokumenty, poza tytułem??

Owszem, przewiduje Coś na kształt ministra spraw zagranicznych bo UE dobrze by było żeby mówił jednym głosem, ale nie znaczy to że państwa samodzielnie nie będą prowadzić polityki zagranicznej i nie będą mogły podpisywać umów międzynarodowych z państwami trzecimi, ale też ze sobą nawzajem. Jasne, że będą mogły. wspólne stanowisko w spr. polityki zagr. potrzebne jest jeśli chodzi np. o gaz z Rosji lub w sytuacjach takich jak Gruzja.
Wspólne stanowisko? Czyli takie w interesie Polski, czy też nie? Obawiam się, że nie zawsze :)

Jeśli chodzi o nadrzędność prawa unijnego nad krajowym to już jest teraz taka zasada. Godziliśmy się na nią wstępując do Unii. Halo! Nie wiecie w jakiej sprawie wypowiadaliście się w referendum? i o zgrozo zgodziliście się?
Ja się na nic nie zgadzałem! (a nie uznaje zasady, że większość ma rację)

Proponuje poczytać trochę opracowań, artykułów w prasie specjalistycznej. A nie kształtować swoją opinię na podstawie eurofobicznych mediów.
Taaak, na temat UE najlepiej czerpac info od... europeistów :bag:

tak szczerze to nie obchodzi mnie stan zadłużenia mojego miasta, mnie interesuje, że to miasto zaczyna wyglądać jak miasto, że są normalne, proste, równe drogi, reprezentacyjne centrum itp..
Swój dług i niespłacone kredyty też masz w nosie? Ważne, że masz nowy, plazmowy telewizor na pół ściany oraz mercedesa w garażu.

Są ludzie, którzy rządzą i niech się tym martwią.
Ale po co oni mają się martwić? Przecież oni swoimi pieniędzmi się nie bawią tylko NASZYMI. To my raczej winniśmy się martwić :)
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Swoją drogą bardzo interesująco wygląda zestawienie poglądów w tej kwestii wielkiego narodowca (nuworlda) ze mną (z narodowca jest we mnie maluuuutko) :)

Kolego sympatyczny trzeba mysleć bardzo szeroko i dalekowzrocznie.

Czy ty myślisz ze ja nie chcialbym Polski samodzielnej , wielkiej i niepodległej?

Niestety teraz nie czas na to, teraz czas na pozytywizm a nie romantyzm, bez nadrobienia zaleglosci cywilizacyjnych mozemy tylko marzyć.

Ok to moze pytanie do euro-realistów. Czy uwazacie ze Polska gdyby wyszła teraz z UE i byla miedzy UE a Rosją a takze musiala mieć wizy do UE mialaby lepiej?

Jaką alternatywe wy widzicie.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ok to moze pytanie do euro-realistów. Czy uwazacie ze Polska gdyby wyszła teraz z UE i byla miedzy UE a Rosją a takze musiala mieć wizy do UE mialaby lepiej?

Jaką alternatywe wy widzicie.
Sa kraje ktore nie sa w UE ale sa w Schengen i ludzie jezdza sobie po Europie swobodnie.

Tak jak i z UE tak i z Rosja mozna ulozyc sobie stosunki po naszemu na zasadzie bilateralnych umow nie musimy byc w kolchozie zeby sobie jakos radzic.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Sa kraje ktore nie sa w UE ale sa w Schengen i ludzie jezdza sobie po Europie swobodnie.

Tak jak i z UE tak i z Rosja mozna ulozyc sobie stosunki po naszemu na zasadzie bilateralnych umow nie musimy byc w kolchozie zeby sobie jakos radzic.

Hmm no masz racje.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
leenka88
przykro mi to powiedziec, ale strasznie glupiutka jestes..

proponuje zajrzeć do monografii poświęconych naszemu uczestnictwu w UE, autorstwa ludzi znających się na UE - politologów, europeistów.
jestem jednym z bardziej plodnych autorow w polsce w tym zakresie, wydalem (mam nadzieje wkrotce juz 10 monografie) - nei pytaj mnie o to jak sie nazywam - nazywam sie brave = anonimowosc.., niektore wydalem nawet pod wlasnym nazwiskie, a jesli bys byla na tyle pracowita, to ci powiem ze 1 raz powolalem sie w 1 z ponad 6k swoich postow sam na siebie....
to jest propaganda a nei fakty.... co gorsze ja tez place na ta propagande jak kazdy....
w tzw postepowych mediach itp portalach nie ma negatywow opisanych, tylko propaganda ...

Wybacz Brave - mam rację.
wybaczam ci ignorancje ty piszesz o bajkach a ja o swojej pracy na codzien....

Najlepiej to powiedzieć STOP wszelkiemu rozwojowi i tłumaczyć to "wieklim mesjanizmem"
tzw europa = we/niedlugo panstwo ue to meijsce bezprzykladnej stagnacji gospodarczej a nie rozwoju ... przeanalizuj srednioroczne stopy wzrostu pkb w na przyklad ostatnich 20 latach = zweryfikuj propagande z faktami (http://ec.europa.eu/eurostat/) - tam posrod propagandy sa tez fakty, tylko trzeba zadac sobie troche trudu aby je odnalezc)

Owszem, Polska gospodarka poradziłaby sobie bez UE, tylko nie jesteśmy żadnym wielkim krajem i nie jesteśmy potentatem technologicznym, nie poradzimy sobie z narastającą wciąż konkurencyjną gospodarką światową, nie oszukujmy się.
lichtenstein, szwajcaria, norwegia, islandia itd itd - japonia tez nie jest w we - ale to moze slaby przyklad..

To tu mówi o eurokonstytucji?! Traktat "konstytucja dla Europy" został odrzucony w referendum przez Francje i Holandie (nikt nie kazał im głosować dopóki, dopóty nie odpowiedzą dobrze).
traktat konstystucja dla europy nigdy nie istnial, byl owszem obalony w paru krajach traktat konstutucyjny, obecny lizbonski to w 99% ten sam traktat, jest mnostwo artykulow o nawet nie zmienionej tresci, tenze lizbonski tez polegl - do swej walidacji potrzebuje ratyfikacji przez wszystkie strony, na cale szczescie irlandczycy toto pogonili, czechy tez nie ratyfikuja, nasz kaczor podpisze... (niewazny dokument)

UE wymaga reform i po to jest traktat lizboński.
widac ze nie wiesz o czym piszesz i nie czytalas tego gniota (gdzies dawalem linki) w art 1 czy 2 traktat ustanawia w miejsce we wlasnie ue (ktore do tej pory jest tylko bytem medialnym) - dodam ze ue bedzie panstwem wg definicji prawa miedzynarodowego publicznego... http://www.zenderowski.republika.pl/sylpmpw.pdf - tu znajdziesz defnicje

Owszem, przewiduje Coś na kształt ministra spraw zagranicznych bo UE dobrze by było żeby mówił jednym głosem, ale nie znaczy to że państwa samodzielnie nie będą prowadzić polityki zagranicznej i nie będą mogły podpisywać umów międzynarodowych z państwami trzecimi, ale też ze sobą nawzajem. Jasne, że będą mogły. wspólne stanowisko w spr. polityki zagr. potrzebne jest jeśli chodzi np. o gaz z Rosji lub w sytuacjach takich jak Gruzja.
Jeśli chodzi o nadrzędność prawa unijnego nad krajowym to już jest teraz taka zasada. Godziliśmy się na nią wstępując do Unii. Halo! Nie wiecie w jakiej sprawie wypowiadaliście się w referendum? i o zgrozo zgodziliście się?
jako osoba nie reagujaca na reklamy i propagande w zaden sposob, glosowalem przeciw ratyfikacji traktatu akcesyjnego do wspolnot europejskich = sprawdz sobie z kim podpisal miller ten traktat - tez gdzie spodawalem linki - nei podpisal go z ue (bo to byt medialny, a nie prawny)

Proponuje poczytać trochę opracowań, artykułów w prasie specjalistycznej.
jestem wlasnie takim autorem specjalista = zawodowo sie tym zajmuje...
A nie kształtować swoją opinię na podstawie eurofobicznych mediów.
wytlumacz pojecie eurofobia, domniemywam ze poslugujesz sie zaslyszanym sofizmatem..


Białystok
sprawdz stan zadluzenia swego miasta...

tak szczerze to nie obchodzi mnie stan zadłużenia mojego miasta, mnie interesuje, że to miasto zaczyna wyglądać jak miasto, że są normalne, proste, równe drogi, reprezentacyjne centrum itp..


Są ludzie, którzy rządzą i niech się tym martwią.
Jeździsz samochodem zastanawiasz się nad tym, że wydzielasz spaliny?...z takich powodów wziął się efekt cieplarniany...
no tak
po nas chodzby potop?
religia wiary w bruksele wylacza myslenie? rachunek ekonomiczny? dziecko drogie gierek uznawany jest powszechnie za synonim niegospodarnosci i zadluzania panstwa bez opamietania, to co on zrobil to naprawde maly pikus w porownaniu z naszymy elytami (sld, psl, aws, pis, po) sprawdz sobie dane nbp o zadluzeniu panstwa w roku 1990 i dzisiaj = moze zrozumiesz o czym mowie....
 

leenka_88

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
35
leenka88
przykro mi to powiedziec, ale strasznie glupiutka jestes..

to że, mam inne poglądy od twoich, to nie znaczy,że jestem głupia, a tym bardziej głupiutka.
(jako autor kilku przepastnych monografii powinieneś używać chyba bardziej wysublimowanego słownictwa, nieprawdaż?)

"jestem jednym z bardziej plodnych autorow w polsce w tym zakresie, wydalem (mam nadzieje wkrotce juz 10 monografie) - nei pytaj mnie o to jak sie nazywam - nazywam sie brave = anonimowosc.., niektore wydalem nawet pod wlasnym nazwiskie, a jesli bys byla na tyle pracowita, to ci powiem ze 1 raz powolalem sie w 1 z ponad 6k swoich postow sam na siebie....
to jest propaganda a nei fakty.... co gorsze ja tez place na ta propagande jak kazdy....
w tzw postepowych mediach itp portalach nie ma negatywow opisanych, tylko propaganda ..."


rozczaruje cie nawet nie zamierzam pytać cie o nazwisko.


"traktat konstystucja dla europy nigdy nie istnial, byl owszem obalony w paru krajach traktat konstutucyjny, obecny lizbonski to w 99% ten sam traktat, jest mnostwo artykulow o nawet nie zmienionej tresci, tenze lizbonski tez polegl - do swej walidacji potrzebuje ratyfikacji przez wszystkie strony, na cale szczescie irlandczycy toto pogonili, czechy tez nie ratyfikuja, nasz kaczor podpisze... (niewazny dokument)"


Prezydent podpisze traktat jeśli w ponownym referendum Irlandczycy opowiedzą się "za" traktatem.


"widac ze nie wiesz o czym piszesz i nie czytalas tego gniota (gdzies dawalem linki) w art 1 czy 2 traktat ustanawia w miejsce we wlasnie ue (ktore do tej pory jest tylko bytem medialnym) - dodam ze ue bedzie panstwem wg definicji prawa miedzynarodowego publicznego... http://www.zenderowski.republika.pl/sylpmpw.pdf - tu znajdziesz defnicje"


żadnego "gniota" nie czytałam nie wiem o czym mówisz(tak na marginesie, to skoro napisałeś tyle monografii to powinieneś mieć jakiś bogatszy zasób słownictwa , rozumiem,że są edytorzy, którzy poprawiają stylistykę, słownictwo, składnię, ale jak im podrzucasz teksty z takim słownictwem tooo nie zazdroszczę). UE to nie żaden byt medialny, owszem, nie posiada podmiotowości prawnej, ale przecież znajduje się w in statu nascendi. WE maja podmiotowość prawną. Traktat z Maastricht tworzy Unię Europejską, UE osobowość prawną nada Traktat z Lizbony.


"jako osoba nie reagujaca na reklamy i propagande w zaden sposob, glosowalem przeciw ratyfikacji traktatu akcesyjnego do wspolnot europejskich = sprawdz sobie z kim podpisal miller ten traktat - tez gdzie spodawalem linki - nei podpisal go z ue (bo to byt medialny, a nie prawny)"


Jeszcze raz powtarzam UE to żaden byt medialny! UE działa na podstawie umowy międzynarodowej. W ramach UE działa Rada Europejska (reszta organów to organy Wspólnot). Unia swoje kompetencje rozciąga na filar II i III, które są przykładami współpracy międzyrządowej. Podkreślam jeszcze raz. UE dąży do uzyskania osobowości prawnej, ewoluuje....(zazwyczaj takie informacje są podawane na pierwszych stronach podręczników do prawa europejskiego).


"jestem wlasnie takim autorem specjalista = zawodowo sie tym zajmuje..."


autorem może jesteś ale...specjalistą....nie wiesz podstawowych rzeczy...ortografia leży...a z drugiej strony to dziwne, znam wielu wykształconych ludzi, przedsiębiorców, którzy są zadowoleni z akcesji, rolnicy nawet są. Skoro uważasz się za specjalistę to powinieneś wiedzieć ile Polska otrzymała pieniędzy z programu innowacyjna gospodarka czy podobnych.


"dziecko drogie"

nie jestem twoim dzieckiem :mruga: , tym bardziej drogim. z łaski twojej nie zwracaj się określeniem, jakim mogą się zwracać dwie bardzo ważne osoby w moim życiu.


Skąd bierzesz bibliografie do twoich prac, skoro uważasz, że wszystko to propaganda? Bo przecież naukowe opracowanie musi ową zawierać.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
nie obchodzi mnie stan zadłużenia mojego miasta
Są ludzie, którzy rządzą i niech się tym martwią.
A ludzie się dziwią, że ciągle pluję na demokrację. Trudno o inne podejście skoro większość suwerenów prezentuje taki poziom. :/

(jako autor kilku przepastnych monografii powinieneś używać chyba bardziej wysublimowanego słownictwa, nieprawdaż?)
(tak na marginesie, to skoro napisałeś tyle monografii to powinieneś mieć jakiś bogatszy zasób słownictwa , rozumiem,że są edytorzy, którzy poprawiają stylistykę, słownictwo, składnię, ale jak im podrzucasz teksty z takim słownictwem tooo nie zazdroszczę)
Nie chcę cię martwić ale czepianie się używania prostych słów w dyskusji na forum dyskusyjnym jest zwyczajnie śmieszne. Postaraj się trochę bo inaczej nikogo tu do niczego nie przekonasz.
(swoją drogą skąd w Polsce się wzięło przekonanie, że ludzie używający trudnych słów to ludzie na poziomie. Teraz wystarczy tępakowi wkuć, że nie odczuwa wstrętu tylko abominację i już może robić za ogólnokrajowy autorytet od wszelkich spraw)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to że, mam inne poglądy od twoich, to nie znaczy,że jestem głupia, a tym bardziej głupiutka.
(jako autor kilku przepastnych monografii powinieneś używać chyba bardziej wysublimowanego słownictwa, nieprawdaż?)
coz moze bede bardziej rozwlekly, wiara w potege posepnego czerepu, pardon, wiara w bruksele i komisje europejska, to taka naiwnosc tracaca glupota, jesli cie skrzywdzilem przepraszam, nie to bylo moim zamiarem, na forum moge pisac tak jak mi sie podoba, tutaj nie krepuja mnie zadne wiezy, kanonu pisarskiego...
nie choruje na syndrom udowadniania ze nie jestem chamem i niedouczonym prymitywem, przepraszam...
rozczaruje cie nawet nie zamierzam pytać cie o nazwisko.Prezydent podpisze traktat jeśli w ponownym referendum Irlandczycy opowiedzą się "za" traktatem.
i tak bym nie podal - cenie sobie anonimowosc...
to swiadczy o tym ze nasz prezydent tez jest wyznawca ue tak jak inni postepowcy, a ze "chowu jest nieodpowiedniego" to po nim media jezdza jak po lysej kobyle...
żadnego "gniota" nie czytałam nie wiem o czym mówisz(tak na marginesie, to skoro napisałeś tyle monografii to powinieneś mieć jakiś bogatszy zasób słownictwa , rozumiem,że są edytorzy, którzy poprawiają stylistykę, słownictwo, składnię, ale jak im podrzucasz teksty z takim słownictwem tooo nie zazdroszczę)
wiem ze nie wies o czym sie wypowiadasz, wczesniej to zauwazylem
widzisz moja droga, na forum sobie klepie, nigdy nie edytuje postow, nie staram sie, nie mam po temu zadnej ani ochoty ani zapalu, robie bledy jezykowe, pisze szybko i bez wiekszej refleksji, pisze rowniez bez polskich znakow diaktyrcznych ect ect, nie mam mobilizacji to tego aby sie starac, a leniwy jestem...
UE to nie żaden byt medialny, owszem, nie posiada podmiotowości prawnej,
zadam ci wiec "magiczne" pytanie czym jest byt wg miedzyanrodowego prawa publicznego pozbawiony osobowosci prawnej, pytanie naprowadzajace: czy onz ma osobowosc prawna? drugie pytanie naprowadzajace: czy bez osobowosci prawnej mozna byc podmiotem praw i obowiazkow?
ale przecież znajduje się w in statu nascendi.
brawo brawo lacina, tak mi bliska i slownictwo prawnicze jeszcze mi blizsze (drzewiej konczylem tez prawo), zakladajac ze masz racje typujac sytuacje ue jako 'in statu nascendi' to czy jest realnym podmiotem praw i obowiazkow? czy podpisalismy jako kraj rekami millera traktat akcesyjny do ue czy we? (i dopytam co na ten temat mowily media? czy prawde?)
WE maja podmiotowość prawną. Traktat z Maastricht tworzy Unię Europejską,
to jest fakt o ktorym pisalem wyzej
blad, tak nazywa strony umowy, w sposob nie skutkujacy niczym, czy jesli zawrzemy ze soba spolke cywilna polegajaca na uslugach dekarskich i nazwiemy ta spolke "unia dekarska" to bedzie ten byt mial wiecej praw i obowiazkow niz ue dzisiaj czy mniej (mowie o sferze prawnej, nie medialnej)
UE osobowość prawną nada Traktat z Lizbony.
gratuluje przeczytania mojego postu, sluze w razie czego porownaniem obydwu aktow: konstytucyjnego i lizbonskiego
http://www.openeurope.org.uk/research/comparative.pdf
po angielsku, mam nadzieje ze sobie poradzisz....
Jeszcze raz powtarzam UE to żaden byt medialny! UE działa na podstawie umowy międzynarodowej.W ramach UE działa Rada Europejska (reszta organów to organy Wspólnot). Unia swoje kompetencje rozciąga na filar II i III, które są przykładami współpracy międzyrządowej. Podkreślam jeszcze raz. UE dąży do uzyskania osobowości prawnej, ewoluuje....(zazwyczaj takie informacje są podawane na pierwszych stronach podręczników do prawa europejskiego).
o spolce "unia dekarska" pisalem powyzej...
rozumiem ze potrafisz rozwinac ta mysl nie potykajac sie na przeszkody jak osobowosc prawna, prawo kontraktowe, "ewolucja", propaganda itp?
autorem może jesteś ale...specjalistą....nie wiesz podstawowych rzeczy...
jakich? jak do tej pory wykazalas sie nieznajomoscia tematu: prawo europejskie, na jakim gruncie chcesz sie pojedynkowac? na kilku czuje sie niezle, na wielu nie bede sie wyglupial i nie stane do boju...
ortografia leży...a z drugiej strony to dziwne, znam wielu wykształconych ludzi, przedsiębiorców, którzy są zadowoleni z akcesji, rolnicy nawet są.
patrz uwagi jak wyzej
nie maja zielonego pojecia o tym czym jest akcesja, a ty moja intelokutorko takaz wiedze posiadasz?
Skoro uważasz się za specjalistę to powinieneś wiedzieć ile Polska otrzymała pieniędzy z programu innowacyjna gospodarka czy podobnych.
wybacz prowadze szkolenia w takim zakresie..., nie zaprosze cie jak i innych ludzi z forum z prostej przyczyny - anonimowosc... (dodam ze nie zajmuje sie drogami - poza rpo, oraz efs - brr nie cierpie tej lewizny, reszta progrmow chociaz udaje ze cos kreuje)
"dziecko drogie"
nie jestem twoim dzieckiem , tym bardziej drogim. z łaski twojej nie zwracaj się określeniem, jakim mogą się zwracać dwie bardzo ważne osoby w moim życiu.
as u wish kotku (tak moge?)
Skąd bierzesz bibliografie do twoich prac, skoro uważasz, że wszystko to propaganda? Bo przecież naukowe opracowanie musi ową zawierać.
proste jak budowa cepa, dokumenty ukie (najczesciej tlumaczenia), dokumenty mrr (najczesciej tlumaczenia), dokuenty mf (nie wymagaja tlumaczenia), dokumenty komisji e (niejednokrotnie sam musze sobie tlumaczyc), eurostat + literaura przedmiotu, wyobraz sobie koteczku, ze nawet w ksiazkach propagandowych, znajduja sie fakty (z odpowiednim komentarzem oczywiscie, ale sa...)
jesli urazilem przepraszam, poufaly ton? no coz, troche go wymusilas, prawie kordialnosc - no niech bedzie...
zycze lepszego nowego roku, majac swiadomosc ze bedzie gorszy...
(swoją drogą skąd w Polsce się wzięło przekonanie, że ludzie używający trudnych słów to ludzie na poziomie. Teraz wystarczy tępakowi wkuć, że nie odczuwa wstrętu tylko abominację i już może robić za ogólnokrajowy autorytet od wszelkich spraw)
widzisz to proste dosyc
akurat dzisiaj wypowiedzialem sie na kzm iz prawicowcy cierpia na syndrom udowadniania na sile nie bycia chamem, niedouczonym prostakiem , elyty wmowily niestety spoleczenstwu ze prawicowiec to prymityw (efektuy widac) wiec kady kto nie uzywa "paralelnych dychotomii substytucjonego bogactwa roznic miedzy aksjomatami dwojga interlokutorow" (belkocik na poczekaniu, ladny?) jest prostakiem...
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Ludzie, po co jeździć po tej Europie jak nie ma za co jeździć. Społeczeństwo biednieje, ludzie są stopniowo odmóżdżani i doprowadzani do poziomu typowego obywatela uni. Ponadto to co przywożą z za granicy to się wogóle do jedzenia nie nadaje. Nie dość, że jesteśmy dla naszych kochanych unionistów zazdrowi, to jeszcze jemy zbyt dobrą żywność i jesteśmy za mądrzy. Im potrzeba bezmózgów. No, cóż, ale jakie rządy pchnęły nas w objęcia UE.
 
Do góry