Uczucie głodu późnym wieczorem a nawet w nocy,co zrobić ?

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Witam,mam 22 lata,jestem szczupła ( 44kg) ale nie odżywiam się zbyt zdrowo.Mój problem polega na tym że,od dłuższego czasu ZAWSZE czuję się głodna tak ok.12 lub 1 w nocy i niestety nie mogę się powstrzymać i zawsze coś o tej porze zjem bo burczenie w brzuchu nie pozwala mi spać ;/
Jem ostatni posiłek tak o ok.20-21,chodzę spać o ok.północy .. wiem że nie wolno jeść na 2-3 h przed pójściem spać,ale u mnie nie ma takiej opcji bo nawet jeśli np o 20 zjem dużo i do godziny 22 czuję się najedzona to już o północy znowu jestem głodna..nie wiem co robić bo waga mi już troszkę skoczyła przez to nocne podjadanie,ale z drugiej strony nie mogę nic zjeść gdy naprawdę czuję się głodna..nie wiem co mam robić,kiedyś nie miałam czegoś takiego i nie wiem skąd się to wzięło..jakieś pomysły ? :)
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
nie wiem ile masz wzrostu ale 44kg wagi to bardzo malo. jesli masz niedowage to organizm zaczyna sie bronic i robi to w najskuteczniejszy sposob. moge jeszcze domniemac ze nie jadasz sniadan badz jadasz bardzo skromne
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
być może masz za niska wagę do wzrostu albo...nie jesz np. śniadań i jadasz skąpe posiłki w ciągu dnia? Powinnaś zacząć dzień od porządnego śniadania, nie pomijać innych posiłków w ciągu dnia. Jeśli nie jesteś po jakiejś drakońskiej diecie to powinno pomóc, ale jeśli jesteś to sama sobie wyrządziłaś krzywdę i dużo czasu może to zająć (wiem z autopsji :<)
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
nie wiem ile masz wzrostu ale 44kg wagi to bardzo malo. jesli masz niedowage to organizm zaczyna sie bronic i robi to w najskuteczniejszy sposob. moge jeszcze domniemac ze nie jadasz sniadan badz jadasz bardzo skromne
mam 158 cm wzrostu więc myślę że moja waga jest w sam raz :) śniadania jadam,codziennie,tak o godzinie 10-11. niedowagi nie mam na 100% ,ba,nawet mam dużo tłuszczu w niektórych miejscach w co pewnie trudno uwierzyć ale niestety to prawda dlatego tak bardzo zależy mi na tym żeby nie objadać się wieczorem żeby nie pogorszyć sytuacji.

być może masz za niska wagę do wzrostu albo...nie jesz np. śniadań i jadasz skąpe posiłki w ciągu dnia? Powinnaś zacząć dzień od porządnego śniadania, nie pomijać innych posiłków w ciągu dnia. Jeśli nie jesteś po jakiejś drakońskiej diecie to powinno pomóc, ale jeśli jesteś to sama sobie wyrządziłaś krzywdę i dużo czasu może to zająć (wiem z autopsji :<)

jem śniadania,obiady i kolacje ( niestety właśnie często są to dwie kolacje ;/) ale jeśli chodzi o śniadania to nie są one zbyt obfite..i nie,nie jestem po diecie,nigdy nie byłam na diecie.:)
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
a może po prostu przyszedł i na Ciebie czas - masz 22 lata,l a ciało wraz z wiekiem się zmienia.
A może bierzesz jakies leki, tabletki antykoncepcyjne, zaczęłaś coś ćwiczyć, stresujesz się - różne rzeczy wpływaja na zwiekszenie apetytu :)
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
a może po prostu przyszedł i na Ciebie czas - masz 22 lata,l a ciało wraz z wiekiem się zmienia.
A może bierzesz jakies leki, tabletki antykoncepcyjne, zaczęłaś coś ćwiczyć, stresujesz się - różne rzeczy wpływaja na zwiekszenie apetytu :)
no tak,kompletnie zapomniałam ! od lutego biorę leki na trądzik,chociaż nie wiem czy to ma jakiś wpływ,co do ćwiczeń to też może przez to,co prawda od jakiegoś czasu olałam ćwiczenia,ale zwykle ćwiczyłam prawie codziennie,a stres..cóż,bardzo często się stresuję..;/
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
Mnie sie zdarza jesc nawet o 3 ale spac chodze o 6 wiec jakos sie tym nie przejmuje. Ale skoro ty chodzisz spac o 12 to może jedz kolacje na styk 3 godziny wcześniej.

Napisane z RBM One
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Mnie sie zdarza jesc nawet o 3 ale spac chodze o 6 wiec jakos sie tym nie przejmuje. Ale skoro ty chodzisz spac o 12 to może jedz kolacje na styk 3 godziny wcześniej.

Napisane z RBM One
nawet jak jem trzy godziny wcześniej,czyli np o 9 wieczorem to o 12 już mi burczy w żołądku ;/ myślę że po prostu muszę jakoś to przetrzymać,tzn starać się nie jeść o tej 12 nawet jak jestem głodna to może mój organizm się przywyczai i nie będę czuć głodu,w końcu kiedyś nie miałam czegoś takiego..
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
Byc moze to przez te tableki. Wiem,że czasami trądzik leczy się hormonami a te często wpływają na apetyt, zatrzymanie wody w organiźmie i różne takie historie, w efekcie czego waga wzrasta. Nie wiem, może to tabletki sterydowe? Po nich też się strasznie chce jeśc. Jeśli dodatkowo zaczełaś coś cwiczyc, to wiadomo, że organizm potrzebuje wtedy więcej energii by miec co spalac. A stres już mówi sam za siebie. Ale wydaje mi się, że najprawdopodobniej chodzi o te tabletki...
 

Nata_Kukułka

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Po pierwsze, są badania, które wskazują na to, że nocne jedzenie nie powoduje tycia, a przykaz, aby ostatni posiłek spożywać na 2-3 godziny przed snem to mit, bo tak naprawdę w nocy metabolizm nie działa wolniej. Ja miałam podobny problem, jak Ty. Przyczyną był najprawdopodobniej stres. Budziłam się w nocy i musiałam coś zjeść. na ogół był to jogurt naturalny z musli, budyń, porcja owoców - coś lekkiego, ale zarazem pomagającego mi przetrwać do rana. Może postaw na zdrową żywność ekologiczną - na jednak nie zawiera substancji chemicznych, które dodatkowo pobudzają nasz apetyt, a jednocześnie spowalniają metabolizm.
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Byc moze to przez te tableki. Wiem,że czasami trądzik leczy się hormonami a te często wpływają na apetyt, zatrzymanie wody w organiźmie i różne takie historie, w efekcie czego waga wzrasta. Nie wiem, może to tabletki sterydowe? Po nich też się strasznie chce jeśc. Jeśli dodatkowo zaczełaś coś cwiczyc, to wiadomo, że organizm potrzebuje wtedy więcej energii by miec co spalac. A stres już mówi sam za siebie. Ale wydaje mi się, że najprawdopodobniej chodzi o te tabletki...
nie biorę tabletek hormonalnych,nawet czytałam ulotkę i w skutkach ubocznych nie ma nic na temat wpływu tego leku na przemianę materii itd
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kielce/Łódź
To widocznie różne czynniki się do kupy zebrały. Może staraj się jeść więcej w ciągu dnia.
 
Do góry