Uchodźcy a Islamizm, czy mogą oni poznać Biblię?

K

kate2

Guest
Asyryjscy chrześcijanie w Göteborg są nękani przez muzułmanów. „Konwersja na islam albo śmierć” Takie hasła pojawiają się na budynkach.
Miasto jest wylęgarnią dżihadystów – na początku tego roku wyjechało z niego co najmniej 150 osób, aby dołączyć do Państwa Islamskiego w Iraku i w Syrii.
Przed kilkoma dniami Asyryjczyk Markus Samuelsson znalazł na ścianach swojej restauracji namalowany symbol dżihadu oraz żądanie: „Nawróć się lub zginiesz”, „kalifat jest tutaj”. Takie same napisy pojawiły się na sąsiedniej piekarni oraz pizzerii.

http://ndie.pl/chrzescijanie-w-szwecji-zastraszani-konwersja-na-islam-albo-smierc/
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro jest wylęgarnią terorystów to dobrze ze wyjeżdzają, dzięki temu z matematycznego punktu widzenia będzie ich mnie i spokojniej w samej Szwecji
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
Przed kilkoma dniami Asyryjczyk Markus Samuelsson znalazł na ścianach swojej restauracji namalowany symbol dżihadu oraz żądanie: „Nawróć się lub zginiesz”, „kalifat jest tutaj”. Takie same napisy pojawiły się na sąsiedniej piekarni oraz pizzerii.
I dlatego przez takie precedensy gorliwców czy akty wandalizmu mają oni reprezentować wizerunek całego islamu ?
Ciekawe co było warunkiem przeżycia muzułmanina gdy chrześcijanie najeżdżali Jerozolimę i ziemie święte.


Fanatyzm stanowi zagrożenie także w chrześcijaństwie i innych religiach.



przecajo napisał:
Rzuć to ziele.
Kiedyś mnie lubiłeś :) Teraz jesteś nieco złośliwy :)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Kaznodzieya napisał:
Kiedyś mnie lubiłeś :) Teraz jesteś nieco złośliwy :)
Kaznodzieyo drogi, co znaczy kiedyś, lubię Cię ciągle i wciąż.
Natomiast wtręt : Rzuć to ziele.
Miał tylko zwrócić uwagę, że w swym optymizmie przekroczyłeś wszelkie granice.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
naprawdę...
skoro Koran nakazuje im pogardzać nami..
a nasze żony/córki mają być w ich niebie ich niewolnicami seksualnymi..
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brave napisał:
naprawdę...
skoro Koran nakazuje im pogardzać nami..
a nasze żony/córki mają być w ich niebie ich niewolnicami seksualnymi..
Brave pozwól więc że wywołam Cie w końcu jakby do tablicy. Pozwolisz ? Czytałem bowiem koran dwa razy i nie widziałem tego w takim świetle. Napiszesz coś więcej z podaniem wiarygodnych źródeł czy przykładów tej
że wykładni ? Chętnie uzupełnię swoją wiedzę o dobre współczesne komentarze imamów. Naprawdę !



P.S.
Zobacz co piszą Judejczycy o chwale swojej w pierwszym lepszym od od tyłu psalmie 149.

"Śpiewajcie pieśń nową Panu; chwała Jego niech zabrzmi w zgromadzeniu świętych. Niech Izrael się cieszy swym Stwórcą, niech synowie Syjonu radują się swym Królem. Niech chwalą Jego imię wśród tańców, niech grają Mu na bębnie i cytrze. Bo Pan w ludzie swoim ma upodobanie i zdobi pokornych zwycięstwem. Niech się weselą święci wśród chwały, niech się cieszą na swoich sofach! Niech chwała Boża będzie w ich ustach, a miecze obosieczne w ich ręku: aby dokonać pomsty wśród pogan i karania pośród narodów; aby ich królów zakuć w kajdany, a dostojników w żelazne łańcuchy; by wypełnić na nich pisany wyrok: to jest chwałą wszystkich Jego świętych. Alleluja."

Normalnie Dzihad ;)

Jeżeli wezmę się zaraz za pisma Żydowskie ST to skompletuje takie niebo i rzeźnię, że islam przy tym będzie wyglądała jak Herkules Poirott przy Czarnobrodym. Czy powinniśmy się Ich obawiać ?

...

Ciekawostka :

http://natemat.pl/112481,odwolany-imam-z-meczetu-w-gdansku-pobil-innego-muzulmanina-i-oglosil-rewolte-kulisy-wojny-wsrod-polskich-wyznawcow-islamu
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kaznodziejo wiesz z punktu widzenia chrześcijanina kwestionowanie ukrzyżowania i męczeńskiej śmierci jest, że się tak wyrażę dziwne 4:157, gdy zajrzymy do 5:47 dowiemy się że możemy osądzać według ewangelii (ale jej esencja, wspomniana wcześniej jest nieprawdą?) 9:29 i następne, nakazują nas zwalczać, bo błądzimy "i nie zostaną upokorzeni"
ale nie rzecz w samej pogardzie, a że się tak wyrażę etapowości jihadu, ja iwidzę 2 etapy, ten kiedy są mniejszością (mają stosować takiija: podstęp, kłamstwo, włącznie z wyparciem się swej religii publicznie etc) i ten kiedy przestają nią być: czas na agresję na przykład 9:4-5

ważne że historia at-tabari nie była chyba wydana po polsku, jest dostępny podgląd tutaj http://www.webcitation.org/query?url=http://www.sunypress.edu/p-349-the-history-of-al-tabari-vol-6.aspx&date=2011-11-17(preview) ten rodział jest istotny bo pokazuje czas gdy Mahomet był w Mekce i dopiero zabierał się za podbój świata, tu masz od wersa 93, 95 i dalej, ciekawostki jak mogą być fałszywi muzułmanie i po co, po co mają głosić tolerancję, gdy są w mniejszosci

Hadissy nakazują otwartym tekstem zabijanie wszystkich (nawet ukrywających się Żydów) - mnóstwo przykładów, najtreściwszy w Hadisie Tabari 7:97 "Zabij każdego żyda, który wpadnie pod twoją moc"
generalizując rozdział http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_4_52.phpo jihadzie wyjaśnia wszystko
wers 4:95 koranu wywyższa aktywnych uczestników jihadu ponad pokojowych muzułmanów
znowu wers 25:52 koranu "Nie słuchaj więc niewiernych i zwalczaj ich z wielkim zapałem, przy jego pomocy." (ludzie ksiegi to też niewierni)
jesteśmy wg Mahometa podludźmi (koran 5:51)
"O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!"
koran 33:27 potwierdza "I On sprowadził z ich twierdz tych ludzi Księgi, którzy im pomagali, i rzucił w ich serca strach. Część z nich zabiliście, a część wzięliście do niewoli."
można nas bezkarnie zabijać, robić z nas niewolników
jakiś hadis? http://hadithcollection.com/sahihmuslim/147-Sahih%20Muslim%20Book%2019.%20Jihad%20and%20Expedition/12735-sahih-muslim-book-019-hadith-number-4366.html
"wygnam Żydów i Chrześcijan z Półwyspu Arabskiego i nie zostanie nikt tylko muzułmanie"

obcinanie głów setkom Jazydów, też ma swoje podłoże (700 głów w Mekkce Mahometa)

branie sobie niewolnic też ma oczywiste podglebie w Koranie 23:1-7 "Szczęśliwi są wierzący, którzy są pokorni w swoich modlitwach, którzy się odwracają od pustej gadaniny, którzy dają jałmużnę, którzy zachowują wstrzemięźliwość, z wyjątkiem swoich żon i tego, czym zawładnęła ich prawica, bo wtedy nie będą ganieni, a którzy pożądają inne, poza nimi, są występni" (czyli wara od cudzych żon i niewolnic (innego muzułmanina), ale samemu "można poszaleć")
potwierdzone w 70:29-30 "i tych, którzy zachowują czystość i żyją tylko z żonami i niewolnicami - wtedy oni nie są ganieni."

równość? żarty koran 2:178 "Człowiek wolny za człowieka wolnego,niewolnik za niewolnika,kobieta za kobietę." kobieta jak widać różni się od wolnego człowieka...
zbiór hadisów sahih bukhari wskazuje jednoznacznie podejście do niemuzułmańskich kobiet http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_7_62.php(dużo przykładów)
http://www.sahih-bukhari.com/Pages/Bukhari_3_34.phpjak już zgwałcili pojmane, to pytają się o cenę, Mahometowi jak widać gwałt w niczym nie przeszkadza?

my mamy nowy testament nieco "liberalizujący", a co mają muzułmanie? hadisy?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brave no to teraz pojechałęś z brubej berty :) Ja wielu z tych rzeczy nie kwestionuję a nawet zaraz się nimi zajmę bo dwie rzeczy mi nie dają spokoju.

Ale generalnie pytałem tylko o stwierdzenie cyt: nasze córki mają być w ich niebie ich niewolnicami seksualnymi.

Skąd to masz ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
proste skojarzenie: tylko kuffar może być niewolnikiem (kuffar to my (ludzie księgi) i inni niemuzułmanie) + (niewolnice seksualne) + w Europie są albo chrześcijanie i inne drobiazgi=>niewolnice seksualne to chrześcijanki (z drobiazgami)=>niewolnice to nasze córki i wnuczki ew. żony (chociaż na to w Polsce za wcześnie)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brave moim zdaniem to bardzo złe skojarzenie i nieprawdziwe (skrajnie wykorzystywane przez krytyków islamu). To nie ludzie Księgi i nie Kuffar. Chyba że oprzemy to na jednym czy dwóch fundamentalistów arabskich 19 czy 20 wiek jak Raszid Rida. Poglądy te są odrzucane przez większość muzułmanów. Przedmiotowy Raszid oparł takie twierdzenie na skrywanym rzekomo politeizmie Chrześcijan, który dyskwalifikował ich jako owy Lud Księgi.
Większość teologów muzułmańskich nie ma wątpliwości, że chrześcijanie wierzą w jednego Boga i nie uprawiają Szirku czyli politeizmu, nie dodają zatem Bogu towarzyszy w tym sensie nie są niewiernymi Kufar.

To nie tak więc do końca jak napisałeś.


Problem jest inny, mianowicie że muzułmańscy teologowie nie są zgodni w swych zapatrywaniach na chrześcijaństwo. Jedni upatrują zgody, dialogu i pokoju jak za pewnych czasów Saladyna, inni radykalizmu gdy patrzą na zepsuta europę. Do tego zdaje się że Islam nie jest we wszystkim jednolity gdyż brak mu jednej zwierzchności jak np. Papierz w katolicyzmie. Dlatego występuje wiele odmiennych poglądów na różne sprawy. Tak było dawniej tak jest i dzisiaj. Dlatego ja tu upatrywałbym pewnej furtki na rozsądek i pokój.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kaznodziejo, ja cię przepraszam, ale Islam to krąf cywilizacyjny zbudowany wokół Koranu i Hadisów, a nie po prostu religia
zmienność w Islamie ma oczywiście miejsce, baa wielka wrogość (szyityzm versus sunnizm), co nie zmienia faktu, że ukaranie śmiercią zgwałconej kobiety (bo dała się zgwałcić, lub zgłosiła na policję) niezależnie od wersji religii muzułmańskiej ma miejsce
jedyne państwo islamskie jakiego "marsz demokracji" nie zniszczył, a które można uznać, za takie, które działa "z grubsza" w sposób, cywilizowany (tak jak my to słowo rozumiemy) to Indonezja, ale Malajowie widać, nie są Arabami... i ichnie pochodzenie powoduje, że jest możliwa egzystencja religii islamu bez barbarzyństwa w tle, z tym, że do nas docierają ludzie drastycznie różni od Malajów (więc ten wywód z naszego punktu widzenia nie ma większego sensu i ma znaczenie jedynie "krajoznawcze")

Mahomet podjął decyzję, że jesteśmy kuffar i podał schemat okazywania nam pogardy w koranie (cytaty powyżej, tutaj oczywiście tym nas odróżnił, od innych niewiernych, że płacąc upokarzający podatek, możemy czasowo czuć się bezpieczni: ludzie księgi)

Moja małżonka straciła koleżankę, ta wyszła za Palestyńczyka i wyjechała do miasta islamskiego czyli Birmingam, opublikowała wpis na facebooku, gdzie stwierdziła, ze handel chrześcijańskimi niewolnicami i masowe zabijanie chłopaków i ich ojców jest nieludzkie , na co ta (Polka przecież, chrześcijanka z urodzenia) stwierdziła, że nie zna Koranu, który to pochwala i nienawidzi Allaha... (ona ciągle mieszka w tym Birmingam, ze swoją polską rodziną też niemal całkowicie zerwała kontakty, własnego ojca spoliczkowała nazywając kuffar...)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brave nie przepraszaj bo ja nawet rozumiem czym jest religia :) Ale chyba publicznymi radykalnymi przykładami jak zabójstwa, gwałty, morderstwa, obcinanie uszu czy nosa kobiecie za zdradę, nie będziemy podpierać wypowiedzi czym jest Kufar a czym nie jest ? Napisałem jak to wygląda w nauczaniu a nie ludycznym rozumieniu i rozpasaniu. Dlaczego mam odrzucać wypowiedzi tych, którzy są islamistami, teologami muzułmańskimi i tak to widzą ? Dlatego że gdzieś dzieje się niesprawiedliwość i nadużywa się emocjonalnie czy huligańsko Koranu ?

Co te przykłady maja do stawiania równości i wyciągania "prostych skojarzeń" o seksualnych chrześcijankach z naszych córek, żon, wnuczek w niebie ? Nadal nie rozumiem.

...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kaznodziejo ty wspominasz jakiegoś imama, a ja całość nauczania islamu

to była nieskomplikowana implikacja,

nie wiem z jakiego powodu "olewasz" hadisy, wszak dla muzułmanów pełnią one rolę, jaką dla u nas dzieje i listy apostolskie
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
To co piszesz w tej kwestii to nie całość nauczania islamu a jego wyrwany fragment. Wspominam jednego z naczelnych imamów na jakich się powołują teologowie islamscy w kontekście rozumienia KUFAR, gdyż w islamie nie jest to jednorodne jak by to mogło być zrozumiane w Twojej wypowiedzi. Jeżeli zauważymy, że w Islamie mamy prawie trzy rozumienia definicji KUFAR to cała dalsza Twoja wypowiedź bierze po prostu w łeb lub poprstui wymaga dalszego dociekania.

Zgodzisz się choć do tego momentu ?

Tak ze widzisz ja nic nie olewam. Nadal tylko brak mi argumentów z tej strony merytorycznych jak dobre komentarze, oprócz Twoich słów i implikacji. Na wyciąganiu jak piszesz: "prostych skojarzeń" się nie opieram.

Koran jest całą prawdą dla muzułmanina a hadisy to zbiór wypowiedzi i czynów Proroka spisane długo po Nim gdy nikt nie już osobiście Mahometa nie znał a nie jego towarzyszy. Hadisy bywają też są ze sobą sprzeczne, nawet w tym czy rzeczywiście Mahomet obok Koranu dał Sunnę czy Ahlul-Bayt, Podsatawa rozważań więc takich powinien wiec być tylko Koran, a hadisy pozostawić specom od arabistyki i teologii.

Taki islam jest islamem pierwotnym, czyli bez Sunny. Sunny też brak w ogóle w Koranie i Sunny nie da się Koranem bronić. Sunna jest tym, czym jest tradycja apostolska wedle jakiegoś wyznania chrześcijańskiego Jest to tylko tradycja która nie zawsze odzwierciedla pierwotny stan rzeczy. To samo jest z dzisiejszym islamem, którzy wierzą także w tradycję jak kościół katolicki wniebowstąpienie, niepokalanie Marii czy kuty swiętych, stawiając hadisy obok Koranu, Hadisy nawet jeśli przeczą same sobie i przeczą samemu Koranowi a są ponoć takie przypadki to są, bo już tak zakorzeniły się w islam że nie sposób się ich pozbyć na rzecz powrotu do korzeni, samego Koranu. i Tu jest problem natomiast wielu niemuzułmanów oburza się że w islamie obrzeza się kobiety, karze śmiercią za apostazję ale te nauki nie wynikają z Koranu, a głownie hadisów. Gdyby tylko posługiwać się Koranem, tego typu praktyki nie miałyby prawa mieć miejsca i nie byłoby tylu kontrowersji wokół Islamu. Konkludując owszem jakbyś znalazł gdzieś komentarze do hadisów w dobrym tłumaczeniu powołujące się na owe niebo i nasze córki czy wnuczki jako seksualne niewolnice było by miło. Inaczej trudno mi się odnieść. Jeszcze milej jakieś oficjalne stanowisko islamu w tej kwestii.

Wyrywając bulwersujące współcześnie fragmenty z hadisów sprzed kilkunastu wieków na korzyść współczesności i do tego definiując termin KUFAR w sposób najbardziej radykalny (od jednego radykalnego imama z którym nie zgadzają się nawet w dużej części sami teologowie muzułmańscy co do tego terminu) zakładasz na siebie dwie skrajności i trudno traktować mi to poważnie. Spróbuj mnie zrozumieć.

....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Kaznodziejo, przywoływanie jakiegoś imama, może mieć znaczeni li tylko lokalne
z punktu widzenia muzułmanina święty jest Koran i hadissy
reszta nie ma prawa ingerować, gdyż w przeciwieństwie do chrześcijan, u nich przekaz jest zamknięty
celowo nie używałem terminu sunna (nieostrość, sam Koran często jest do niej zaliczany, znowu inni widzą w sunnie rozszerzenie koranu) oraz to, że w przypadki szyitów nie ma znaczenia podejśice sunnickie, dla nich mamy Koran i hadisy, w podejściu dżafarskim
oczywiście u sunnitów podejść (prawowiernych) mamy 4, co nie zmienia, nakazów koranicznych i hadisów
dlatego np. apostazja, w jednym kraju skończy się automatycznie karą śmierci, a w innym mamy szeregi zapytań o naprawę i dopiero w razie stwierdzenia "beznadziejności przypadku" skrócenie żywota
sprzeczności w Koranie czy hadisach są faktem, co nie zmienia, tego, że np. w przypadku apostazji (a ona jest leitmotivem tematu) brak jakichkolwiek wątpliwości
rozumiem twą postawę...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Brave zbyt wiele wątków poruszonych aby mi się "czepiać" faktów i wierzeń. Nie idzie nam ku wyjaśnieniu a jeszcze głębiej w las. Ale też wiem, że inaczej przecież nie można czasem pisać. Trudno.
Podsumowując jednak dotychczasowe posty nie widzę potwierdzenia dla zdania od jakiego się zaczęła wymiana postów że córki nasze i wnuczki mają być seksualnymi niewolnicami w niebie.

P.S. Kaznodzeja piszemy przez "Y" ;)
 

malarek

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
116
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Przyjedzie kilkaset tysięcy terrorystów i katolicyzm zniknie. Że ta tępa europa tego nie widzi. Dwóch, trzech wyjedzie a reszta ze strachu przejdzie na inną wiarę. Terroryzm w siłę urośnie i wypstryka świat zachodu.
 
Do góry