Tytuł książki

macburlak

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Poszukuję książek w klimatach science fiction w których ukazana jest pesymistyczna i optymistyczna wizja przyszłości świata. Potrzebne są mi one do matury ustnej. Mój temat brzmi:"Wizja przyszłości w literaturze science fiction.Omów na wybranych przykładach".Jeżeli macie jeszcze jakieś rady co do tego tematu byłbym wdzięczny!
 

K.N

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Można Lema polecić. Ja tam nie widzę wizji żadnej, ale prawdziwą przyszłość, jakby z prawdziwego obrazka. Jeden z najlepszych polskich pisarzy wg mnie.
 
A

arkovianin

Guest
Oszz w cholerkę a no tak no przecież Stanisław Lem to król polskiego SF
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Zasugeruj się "Utopią" Tomasza Morusa...

Może zrobić jakąś małą dygresję, ale temat dotyczy science fiction - "Utopia" się w tym gatunku nie mieści sensu stricte.
O korzeniach tego typu literatury lepiej mówić na wstępie, w części zasadniczej raczej skupić się na pozycjach XX-wiecznych.
Lem to doskonały przykład, powieści mnóstwo, jest w czym wybierać.
Asimov, Zajdel, Dick etc.

Autorze tematu,
po co zdecydowałeś się pisać o science fiction, skoro nie znasz tego gatunku? :mruga:
 
A

arkovianin

Guest
No tak to prawda,ale to jest dobre dzieło i warto coś z niego uszczknąć!
 

macburlak

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja interesuję się tym gatunkiem lecz nie znam wszystkich książek tak dokładnie i dlatego chciałem zasięgnąć rady. Myślałem nad "Wehikuł czasu" Wellsa i "Bramy strachu" Ziemiańskiego. Pytałem się, ponieważ może są jeszcze jakieś bardziej pasujące książki do mojego tematu.
 
Do góry