Tworzenie sygnaturek, tapet

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
To napisze tutorial...


Najprostszy tutorial przy tworzeniu usrebarów w Adobe Photoshop


1.Tworzymy nowy dokument (File - New lub Ctrl+N) o wymiarach 350 x 19 px


12kq.jpg


2. Wypełniamy nasze tło dowolnym kolorem (ja wybrałem kolor czarny) za pomocą narzędzia Paint Bucket Tool


- powinniśmy otrzymać coś takiego:

clipboard01yb1.jpg



3. Teraz należy stworzyć wzorek

- tworzymy nowy dokument (File - New) tym razem o rozmiarze 6 x 6px i przezroczystym tle (Transparent).

clipboard02rc9.jpg


- powiększamy maksymalnie o 1600% i rysujemy narzędziem Pencil Tool o wielkości 1px przekątną:

69mt.jpg


- następnie z menu Edit wybieramy Deffine Patternt i klikamy ok.

4. Wracamy do tła i tworzymy nową warstwę Layer - New - Layer

5. Nakładamy wzorek, który stworzyliśmy:

- Edit - Fill - Custom Pattent:

clipboard03mi5.jpg

(ja zrobiłem biały wzorek, ponieważ tło wybrałem czarne)

- zmniejszamy Opacity (przezroczystość) do 20%

84xr.jpg


6. Otwieramy dowolny obrazek i za pomocą narzędzia Move Tool przesuwamy na nasze tło ze wzorkiem


clipboard04ls9.jpg



7. Dodajemy napis. Napis robimy biały i przesuwamy go na środek po prawej stronie naszego usebara. Czcionkę bardzo często w userbarach możemy pobrać z tej strony:http://www.dafont.com/search.php?q=visitor/

8. Możemy dodać obramowanie napisowi. Layer - Layer Style - Stroke i ustawiamy tak jak na obrazku:

127sc.jpg



8. Tworzymy nową warstwę Layer - New - Layer

- wybieramy narzędzie Eliptical Marqee tool

- zaznaczamy tak jak na obrazku


clipboard05yh8.jpg


9. Zaznaczenie wypełniamy białym kolorem za pomocą Brush Tool lub Paint Bucket Tool


clipboard7vg1.jpg


i zmniejszamy Opacity (przezroczystość) do ok. 30 - 35%

10. Na końcu dodajemy obramowanie.

Klikamy na warstwę Background i naciskamy kombinacje klawiszy "Ctrl + A", a następnie Edit - Stroke i ustawiamy tak jak niżej:

170zh.jpg


11. Zapisujemy



Efekt końcowy:

untitled1sx2.png
 

piekny

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2007
Posty
532
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
"z twoich marzen"
a po co sie tak meczyc sa lepsze na to sposoby ilatwiejsze:pklika z nich sa tutaj a reszta mozesz zobaczyc w mojej galerii pozdrawiamproponowal bym zalozyc jakis temaci co do usbero bo to ciekawy temat bardzo!!!
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Męczyć się ? Bez przesady, zrobiłem tego userbara w 3-5 min i jakoś nie poczułem potu na mojej twarzy.
bigsmilevi9.gif
winkhp7.gif
Wiem, że można skorzystać z gotowych generatorów, ale to nie o to chodzi w grafice i w tym dziale... Nie lepiej się czegoś nauczyć ?
smilefd8.gif
 

piekny

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2007
Posty
532
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
"z twoich marzen"
no tak ja tez tam dzialam sobie ale wiesz my robimy w 3 -5 minut a inni w 10-20 minut wiec mowie ze bardziej im bylo by zaczac od czegos latwiejszego jest takze tez dobry program pixel tez tam sie wszystko robi od poczatku
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Heh wiesz... już prościej nie da się wytłumaczyć, a ten userbar nie jest skomplikowany. To może napiszesz tutorial w programie w którym Ty?
 

piekny

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2007
Posty
532
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
"z twoich marzen"
moze zaraz zobaczetworzenie usberow dla poczatkujacych (sorka ze nei opisze bo troche tego jest wiec dam gotowe przyklady)1 tworzenie usbera za pomoca pixelapixel2 troche latwiejszy sposob to przez gotowy program userbar makeruserbar3 za pomoca generatorow userbar ulimatu userbar generator 2.b
 

toooomelo

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
55
Miasto
Poznań
Zdecydowanie odradzam używanie programów wyspecjalizowanych tylko i wyłącznie w robieniu userbarów, typu BeltGenerator.
W takim programie można się nauczyć tylko robienia userbarów. I to nie najładniejszych.
Jak ktoś chce się czegoś nauczyć, to radzę od razu przejść do dobrego programu graficznego. Choćby do darmowego GIMP-a.
Można się w nim nauczyć i zrobić o wiele więcej niż ubki, a i efekt będzie o wiele lepszy ;)
 
Do góry