Twisted Sister

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Twisted Sister – amerykański glammetalowy zespół powstały w Nowym Jorku, znany z zabawnych teledysków często emitowanych w MTV w latach 80. Grupę założył gitarzysta Jay Jay French w 1973 roku, natomiast wszystkie piosenki formacji zostały napisane przez wokalistę Dee Snidera. W swojej muzyce połączyli elementy teatralnego shock rocka spod znaku Alice'a Coopera, glamowy styl takich zespołów jak New York Dolls i zastosowanie makijażu na wzór grupy KISS.

Największe przeboje zespołu to We're Not Gonna Take It i I Wanna Rock. Główne tematy ich utworów to konflikty pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz krytyka systemu edukacyjnego w szkołach. Image Twisted Sister był zgoła bardzo glamowy, jednak muzycznie grupa była bliższa stricte heavymetalowemu brzmieniu zespołów typu Judas Priest czy Motörhead niż inne glammetalowe czy hardrockowe zespoły z lat 80. jak np. Mötley Crüe, Poison czy Ratt

***********************************************

Świetna kapela. Jedna z tych, która nigdy nie odeszła zbytnio od swojego początkowego stylu. Uwielbiam ich wszystkie płyty, bo na każdej można znaleźć coś ciekawego. Najśmieszniejsza jest ostatnia "A Twisted Christmas", są to metalowe przeróbki świątecznych piosenek, zawsze słucham tego w święta :p
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
What do you wanna do with your live ?!

I wanna Rock !

Bardzo fajny zespół. Nie ma to jak Stay Hungry i kawałki I Wanna Rock, oraz We're not Gonna Take It. Oraz teledyski, to właśnie z nich podałem cytat. A teledyski mają rzeczywiście bardzo zabawne.
Ponoć w 1984 roku Dee Snider miał sprawę o promowanie sado-masochizmu i przemocy. Widziałem nawet na jednym filmie nagranie z tego.

PS: po co kopiować tutaj cytaty z wikipedii, skoro można wstawić linka ?
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Ponoć w 1984 roku Dee Snider miał sprawę o promowanie sado-masochizmu i przemocy. Widziałem nawet na jednym filmie nagranie z tego.

Pierwsze słyszę, muszę się tym zainteresować :)


PS: po co kopiować tutaj cytaty z wikipedii, skoro można wstawić linka ?

Pomyślałem, że tak będzie łatwiej i wygodniej.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Utworem jaki najbardziej zapadł mi w pamięć jest Burn in Hell.

Właściwie to przesłuchałam tylko dwa albumy "Stay Hungry" i "Under the Blade", ale planuję przesłuchać też inne.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
też widziałem, i wiemy o jaki film chodzi :) to po tym filmie TS mnie zainteresował, teledyski mają świetne. braku humoru nie można im zarzucić. Podoba mi się ich wspólne nagranie z Alice Cooperem... chwila... Be Cruel To Your School
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
WHAT IS THAT?! TWISTED SISTER?!

I Wanna Rock, Yeah Right, Love is For Suckers i kilka innych to moim zdaniem jedne z ich lepszych kawałków. Co do gatunku, to uważam że to jest po prostu glam rock, w którym widać trochę heavy metalu.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
WHAT IS THAT?! TWISTED SISTER?!

I Wanna Rock, Yeah Right, Love is For Suckers i kilka innych to moim zdaniem jedne z ich lepszych kawałków. Co do gatunku, to uważam że to jest po prostu glam rock, w którym widać trochę heavy metalu.

Glam rock? Nie. Wywodzi się ta muzyka z heavy metalu i jest zaliczana do tego nurtu. Co prawda widać tu wielkie inspiracje muzykami shock rockowymi, glam rockowymi, ale jest to metal, może lżejszy, ale zawsze jest to metal
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Twisted Sister to Glam Metal. Cały Glam Metal wywodzi się z Shock Rock (Kiss, Alice Cooper itp.), nawet najwcześniejsze kapele Glam Metalowe, jak np. Slade.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
We're not Gonna Take It to dla mnie hymn, przy którym się wychowywałem. A lepszego teledysku ze świecą szukać. Posiadam album You Can't Stop Rock 'n Roll, już mnie tak nie porwało. Bez rewelacji, bez tragedii. Prawdę mówiąc na dłuższą metę nudzą mnie zespoły wiecznie śpiewające o glorii rocka, acz zespół zły nie jest.
 
Do góry