Turystyka Kampingowa

M

maja_jamam

Guest
Hej,
Rozwijam temat, ponieważ zbliżają się wakacje. co sądzicie o turystyce kempingowej? Czy ktoś z was tak podróżuje? Gdzie najczęściej jeździcie? Co polecacie zabrać ze sobą? Jak się sprawdzają wyjazdy z dziećmi? Czekam na opinie :)
 

ammar

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Polecam Łebę, a jak tam będziecie to polecam Park Miniatur Chocielewko Zielony Dwór na trasie między Lęborkiem a Łebą. Znajdziecie tam wiele atrakcji m. in. największą miniaturę wieży Eiffla, , poznacie polskie regionalne budowle drewniane, zobaczycie: Piramidę, Świątynię Abu Simbel, Sfinksa, Latarnię Rozewie, Chatkę góralską, Domek kaszubski, Mount Rushmore. Nasze pociechy poznają takie zwierzęta jak - Kozy alpejskie, króliki, bażanty, drób ozdobny, świnkę Wietnamską, pawia , wiewiórkę Syberyjską., jest możliwość karmienia kóz. Dla grup właściciele mogą zorganizować ognisko. Obok 10 km możecie zobaczyć najdłuższą deskę świata , rekord wraz z certyfikatem zdobyło Wilkowo w 2009r. Wilkowo ma jeszcze dwa rekordy wpisane w księgę rekordów Guinessa z 2010 roku najdłuższy stół i największą cegłę z 2010r. Miniatury tych rekordów znajdziecie także w parku miniatur Chocielewko. Więcej informacji na stronce www.parkmini.pl
 

molson

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Ja osobiście jestem zwolennikiem takich wyjazdów. Wiele zależy od tego gdzie się wybieracie ? Polskie campingi są niezłe jednak należy się liczyć, z imprezowym ich charakterem w szczególności w nadmorskich miejscowościach. Ważnym elementem jest to czy będzie to namiot czy przyczepa ?. Ja ogólnie jeśli się gdzieś wybieram i mam camping w planach sprawdzam co jest dostępne, lodówka, ile jest miejsc na campingu a ile toalet. Oczywiście cenę
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jeśli masz zgraną ekipę to kemping jak najbardziej. Zdarzało się wyjechać gdzieś ze znajomymi (najczęściej pod namiot). Z dziećmi będzie trudniej - biorąc pod uwagę właśnie imprezowy charakter takich wyjazdów - dzieciaki mogą się męczyć po porostu.
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
świetne są takie wyjazdy! tanie,piękna pogoda,świetne towarzystwo.ale niestety odchodzi się od tego typu podróży.teraz każdy chce wygody.
 

zstrucki

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
To zależy, czego oczekujesz od wakacji. Turystyka jak każda inna, mogą być różne standardy. Z odpowiedzi wnioskuję, że ja rozumiem to (wakacje pod namiotem, to chyba to samo, co turystyka kempingowa?) zupełnie inaczej.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Ja bardzo często w taki sposób wyjeżdżam ze swoimi znajomymi. Nie wiem jak na tego typu wyjazdach bawią się dzieci, ale zapewniam, że młodzież bardzo dobrze ;) A tego typu wyjazdach podstawą są chusteczki nawilżane, ponieważ jak wiadomo najsłabszą stroną na kempingach jest higiena, także wyjazd na parę dni jest ok, ale dłużej ciężko wytrzymać bez dostępu do bieżącej wody.
 

zstrucki

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Zdarzało mi się nocować na bardzo tanich polach namiotowych o zaskakująco dobrym poziomie całej infrastruktury - toalet, pryszniców itp. W takich warunkach można spędzić za grosze nawet całe wakacje, ale trzeba mieć dobrze rozpoznane miejsce.
 
Do góry