Turcja- ubiór

sardyna

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
cześć, mam mały problem gdyż w piątek wyjeżdżam po raz 1wszy do kraju muzułmańskiego. Panują tam inne zasady co do ubioru niż w Polsce, stad też mam pytanie czy mogę ubrać na spacer po mieście bluzkę na ramiączkach typu bokserka? Czytałam ostatnio że nie można tam ramion odkrywać, bo może im się to nie spodobać a na filmikach z Turcji znowu ludzie przyjezdni tam tak chodzą.. Pomożce! z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
sardyna napisał:
czy mogę ubrać na spacer po mieście bluzkę na ramiączkach typu bokserka
Może w twarz nie dostaniesz , ale myślę ,że lepiej uszanować ich kulturę i się nie obnażać.

Wtopisz się w tłum ubierając krótki rękawek i spódnicę za kolano.


sardyna napisał:
z Turcji znowu ludzie przyjezdni tam tak chodzą..

Bo przecież wjeżdżając do Turcji nie ma zakazu. Nikt im nie zabroni.
Ale warto mieć na uwadze , że chodząc w ten sposób , można kogoś ... "zgorszyć" .
 

sardyna

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
ForeverYoung napisał:
czy mogę ubrać na spacer po mieście bluzkę na ramiączkach typu bokserka
Może w twarz nie dostaniesz , ale myślę ,że lepiej uszanować ich kulturę i się nie obnażać.

Wtopisz się w tłum ubierając krótki rękawek i spódnicę za kolano.


sardyna napisał:
z Turcji znowu ludzie przyjezdni tam tak chodzą..

Bo przecież wjeżdżając do Turcji nie ma zakazu. Nikt im nie zabroni.
Ale warto mieć na uwadze , że chodząc w ten sposób , można kogoś ... "zgorszyć" .
dziękuje za odpowiedź :)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
[SIZE=13.5pt]ja mam różne doświadczenia, bo raz jeszcze na studiach byłam we wschodniej Turcji w okolicach Mardin. Tam generalnie jest bardziej konserwatywnie i gdybyś odsłoniła ramiona, miała dekolt i na przykład krótką spódniczkę, to myślę, że patrzyliby na Ciebie spod byka. Byłam też na typowym wypoczynku z biurem podróży, z alfa starem, pojechaliśmy do kurortu - Bodrum, gdzie jest mnóstwo turystów i panuje duży luz. Widziałam mnóstwo kobiet, które chodziły wręcz porozbierane (bo jak inaczej określić pareo "zakrywające" kostium kąpielowy?), na plaży przy hotelach i w centrum nikt specjalnie nie zwracał na nie uwagi. Faceci się gapili, ale oni się zawsze gapią :) Moim zdaniem jednak trzeba uszanować ich kulturę i pomimo tego, że jesteś w kurorcie, który jest liberalny, warto założyć tę dłuższą spódnicę i koszulkę z rękawami. Naprawdę tydzień da się wytrzymać. [/SIZE]
 

tenisman

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Turcja, mimo że to muzułamński kraj, to wbrew pozorom niemalże europejski kraj i zwyczaje, zwłaszcza w duzych miastach turystycznych, nie odbiegaja od tych w Europie.
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
W ośrodkach turystycznych nikogo odsłoniętymi ramionami nie zszokujesz.
 

LadyJ89

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
UK
ja bylam w Antalyi i turysci na miescie chodzili normalnie ubrani.

W hotelach to wiadomo, mozna.
 
Do góry