Tunezja

forumeo

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moja przyjaciółka była w Nabeul, aczkolwiek, ja jeszcze nie. Jeszcze :D

Ja pojechałam na tydzień do Nabeul, na szczęście po dobie udało mi się przenieść do Hammametu. W Nabeul zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu Kheops ****lux. Po prostu tragedia, hotel sprzed ponad 20 lat, brudno, niemiła obsługa, jedzenie straszne. Udało nam się na szczęście przenieść do Hammametu do Hotelu Neptune ****. Zupełnie inny świat: czyściutko, obsługa uśmiechnięta, jedzenie pyszne. :) Ogólnie Hammamet ma swoją część turystyczną, w której hotele naprawdę są na wysokim poziomie i ogólnie bardzo dużo się dzieje.
 

madik@

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
mój mały świat
ja byłam w tym roku w październiku w Sousse, ogolnie miło wspominam, cieplutko, choć juz nie upalnie, bo to padziernik, mieszkalam w hotelu w centrum miasta,troche stary, ale takie plusy ze wszedzie blisko na piechotke, mozna poznać tubylców hehe ;] kto byl to wie co mam na mysli ;], polecam wycieczke do stolicy, jeszcze jedna zaleta: tanio tam i obowiazkowo trzeba się targowac:D "taniej,niz w bierdonce" "one dinar one dinar"
 
Z

zypek84

Guest
Tunezja to przede wszystkim najtańsze miejsce na wakacje. Ja byłem w Hammamet i zapewne tam jeszcze wrócę. Mankamentem Tunezji są nieodnawiane hotele. Wygląda to tak, jakby mieszkańcy Tunezji nie widzieli, że ich głównym źródłem dochodu są przecież turyści. Bardzo mało jest wysokiej klasy hoteli, a jak już jakiś jest to dosyć dużo kosztuje. Egipt jest lepszy zwłaszcza pod względem warunków w hotelach, no i oczywiście rewelacyjnych zabytków. Jeśli chodzi o upierdliwość ludzi to jest bardzo podobna, ja tam różnic nie zauważyłem. Dla mnie na wyjeździe najbardziej istotne są rozrywki, bo ile można leżeć plackiem? Dlatego właśnie bardziej mi się podobało w Tunezji w hotelu El Fell (***) niż w Egipcie w hotelu Serenity Makadi (*****). Oczywiście bardzo istotne jest również jedzenie. Pod tym względem też rządzi Tunezja, ale tak naprawdę zależy "jak kto trafi".
 

wysiwyg

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Odświeżę troszkę temat, bo w końcu na czasie - najwyższy czas, żeby zaplanować wakacje :D Byłem i w Skanes el Hana, jak i w Samara (Sousse). Każdemu polecam, zresztą możecie kliknąć i przeczytać opinie na moim blogu. Co do Egiptu, byłem tam tylko raz, hotele rzeczywiście na wysokim poziomie, jednak wolę Tunezję i w tym roku też się tam pewnie wybiorę.
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
Ja byłam w Tunezji z biurem ok-tours.com.pl i naprawdę mi się podobało. Fantastyczna plaża, czyta woda no i non stop ładna pogoda. To jak najbardziej dla mnie, bo jeśli wakacje to tylko na plaży :p:p a po doświadczeniach z Bułgarią (byłam tydzień we wrześniu i były tylko 2 słoneczne dni) stwierdziłam, że lepiej nie ryzykować i nie tracić kasy po to, żeby siedzieć w hotelu...
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
Przejechałem Tumezje motorem we wszystkie strony , jedyne co mogę powiedzieć to DZIKIE BYDŁO . Wszystko jest pięknie w miastach gdzie są turyści i to tylko przy głównych drogach , wystarczy skręcić w w jakąkolwiek boczną uliczkę i się jest w slamsach . Poza miastami jest taka cywilizacja że wyjeżdżając na pustynie trzeba wynająć ochrone albo kupić karabin . To piękny kraj ale jak ktoś był tam tylko na wczasach wykupionych w biurze podrurzy to ma takie same pojęcie jak o tatrach będąc na krupówkach
 

reptile

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Przejechałem Tumezje motorem we wszystkie strony , jedyne co mogę powiedzieć to DZIKIE BYDŁO . Wszystko jest pięknie w miastach gdzie są turyści i to tylko przy głównych drogach , wystarczy skręcić w w jakąkolwiek boczną uliczkę i się jest w slamsach . Poza miastami jest taka cywilizacja że wyjeżdżając na pustynie trzeba wynająć ochrone albo kupić karabin . To piękny kraj ale jak ktoś był tam tylko na wczasach wykupionych w biurze podrurzy to ma takie same pojęcie jak o tatrach będąc na krupówkach

ja przyznam szczerze poza Europę jeszcze nosa nie wyściubiłem, ale i nie mam ochoty póki co. niemniej podziwiam różne linie lotnicze za fajne promocje (szczególnie w tym okresie). LOT na przykład za darmo wozi dzieciaki do 12-tego roku życia. Jakby nie patrzeć, można sporo na bilecie zaoszczędzić. jedyny mankament to taki, że trzeba do końca maja kupić bilet.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Przejechałem Tumezje motorem we wszystkie strony , jedyne co mogę powiedzieć to DZIKIE BYDŁO . Wszystko jest pięknie w miastach gdzie są turyści i to tylko przy głównych drogach , wystarczy skręcić w w jakąkolwiek boczną uliczkę i się jest w slamsach . Poza miastami jest taka cywilizacja że wyjeżdżając na pustynie trzeba wynająć ochrone albo kupić karabin . To piękny kraj ale jak ktoś był tam tylko na wczasach wykupionych w biurze podrurzy to ma takie same pojęcie jak o tatrach będąc na krupówkach
Dokładnie. Fajnie poleżeć na plaży przed hotelem, ale wszyscy podniecają się jaki to cudowny kraj, wspaniali ludzie. A to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. 90% ludności do cywilizowanych zachowań skłania tylko szansa na wyciągnięcie od turysty kasy.

ja przyznam szczerze poza Europę jeszcze nosa nie wyściubiłem, ale i nie mam ochoty póki co. niemniej podziwiam różne linie lotnicze za fajne promocje (szczególnie w tym okresie). LOT na przykład za darmo wozi dzieciaki do 12-tego roku życia. Jakby nie patrzeć, można sporo na bilecie zaoszczędzić. jedyny mankament to taki, że trzeba do końca maja kupić bilet.
Co to kurde ma do tematu? :mruga:
 

shiroo

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2008
Posty
300
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
warszawa
Dokładnie to samo jest w Egipcie , przejechałem motorem całą Hamade ale z zakazem używania gpsa na pustyni nigdzie się nie spotkałem . Dla mnie jest to morderstwo z premedytacją a nie jakieś powalone przepisy . Z pustyni do Egiptu da się wjechać ale z Egiptu na pustynie nikt nie wyjedzie a za posiadanie gpsa jest od 3 do 8 lat odsiadki , tylko jak ku**a jechać przez pustynie bez gpsa?? Kocham Afryke północną ale nikt mi nie powie że tam jest tak super , napewno nie ktoś kto nosa poza kurorty nie wychylił
np. w domu Tuarega można sobie spokojnie zamieszkać i będzie to dla niego najwyższym zaszczytem ale jak Tuateg trafi białego na pustyni to mu utnie głowie za 5 dolarów
inny przykład , spotkałem ludzi którzy nie wiedzieli że się wojna skończyła . Nam to się w pale nie mieści ale to cała cywilizacji między innymi Tunezji
 
Z

zypek84

Guest
Jeśli potrzebujecie informacji o Tunezji to polecam ten serwis --> wymoderowano W zasadzie można się tam dowiedzieć wszystkiego na temat tego kraju.
 

Lazurowa78

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2012
Posty
67
Punkty reakcji
0
Ja chyba na weekend majowy wyskoczę do Tunezji na tydzień. Znalazłam lasta na stronie Bee Free chyba w dość przyzwoitej cenie, więc raczej się skuszę. Zastanawiam się jeszcze pomiędzy Egiptem a Tunezją, ale jakoś Tunezja bardziej do mnie przemawia, nie wiem właściwie czemu...
 

kubab1

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Bardzo fajny kraj i w miare tani. Byłem raz i nie wiem czy nie polecę w te wakację;)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem Tunezja to dobry kraj, żeby zacząć przygodę z Afryką, stosunkowo niedaleko położony, a przy tym mocno egzotyczny, z islamem, który faktycznie reguluje wiele sfer życia, co widać na co dzień. Pomijając to, jadąc do Tunezji masz jak w banku, że cały wyjazd będzie naszpikowany atrakcjami. W zeszłym roku pojechałam z Alfa Star, mieszkaliśmy w hotelu w Sousse (jak sprawdzałam ostatnio, mają niezłe oferty na ten sezon - np. 7 dni w Sousse od ok.1300 zł). Jeśli chodzi o zwiedzanie to zdecydowanie polecam kilka miejsc: Dżerbę, Kairuan, koloseum w El-Dżemie, zabytkowa medyna w Mahdi. Co do Sousse to znajduje się tam przepiękna medyna, trzeba tylko uważać na sprzedawców, którzy widząc blade twarze rzucają się dosłownie, by cokolwiek sprzedać. No ale w końcu jesteśmy turystami, więc musimy płacić swój haracz:)
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
Qon napisał:
No właśnie znajomi zdecydowanie Egipt polecają. Podobno są najbardziej uprzejmi w stosunku do turystów. Turcja też ma dobre notowania. Tunezja niby też, ale tu zdarzają się zgrzyty.
W świecie arabskim wszędzie będziemy nagabywani i nachalnie nakręcani na kupienie wszystkiego. Taka jest ich mentalność, trzeba się przyzwyczaić. Byłem w Tunezji,Turcji, Egipcie - wszędzie to samo. Po godzinie spędzonej na bazarze człowiek ma już dość wszystkiego! :)
 

Radek211

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dokładnie, jak się wejdzie na targ to już cię stamtąd nie wypuszczą. Pamiętam jak się zapuściliśmy w głąb targu w Tunezji, żadnych turystów nie było już widać. Targowaliśmy się o fajkę wodną przez 1,5 godziny, gościu dał nam spróbować chyba wszystkich smaków tytoniu. Stargowaliśmy cenę 10-krotnie, zadowoleni, ale wyczerpani wyszliśmy z piękną fajką:) Okazało się, że w tunezyjskiej "cepelii" była dużo tańsza:)
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Odświeżając - wybieramy się w te wakacje ze znajomymi. Na pewno zechcemy zahaczyć Kartaginę, Thuggę, medyny w Soussie i Tunisie. Co jeszcze polecacie?
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Na pewno pustynię Saharę jest zjawiskowa:) Byłam w Tunezji jakiś czas temu ale to miejsce najbardziej mi się spodobało:)
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jak Tunezja to proponuję zerknąć na ten filmik! Jest genialny i można dużo inspiracji zaczerpnąć. https://www.youtube.com/watch?v=Y1SIukiZSiE
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Pustynię, w dzień i w nocy :) Na tym samym kanale jest piękny film o pustyni. Polecam obejrzeć :)
 
Do góry