Trud dojrzewania- wstęp

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Mam napisać wypracowanie na temat: trud dojrzewania..
Za każdym razem wstęp wychodzi mi za krótki.. a nie chce żeby nawiązywał do jakichkolwiek książek bo to napisałam już w rozwinięciu..
Może ktoś mógłby mi pomóc..
Narazie mój wstęp wygląda tak:

Pochwała młodości często jest domeną ludzi, którzy już dawno mają ją za sobą. Dorośli często idealizują młodość, a wielu z nich już dawno zapomniało, że czas dojrzewania to nie tylko czas zabaw i beztroskości. Przecież to właśnie dorastając człowiek kształtuje swoją osobowość, spojrzenie na świat i dokonuje wyborów, które mają wpływ na całe jego życie.
Każdy z nas ma inne problemy, które są dla nas mniej lub bardziej ważne. To właśnie one tworzą trud dojrzewania.

Może ktoś mógłby go rozszerzyć, lub napisać po swojemu byłabym bardzo wdzięczna :)
Każde zdanie na ten temat się liczy.. poprostu ja nie mam już pomysłów..
Może być w nim też jakiś cytat :)
z góry wielkie dzięki :)
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Pochwała młodości często jest domeną ludzi, którzy już dawno mają ją za sobą. Dorośli często idealizują młodość, a wielu z nich już dawno zapomniało, że czas dojrzewania to nie tylko czas zabaw i beztroskości. Przecież to właśnie dorastając człowiek kształtuje swoją osobowość, spojrzenie na świat i dokonuje wyborów, które mają wpływ na całe jego życie.
Każdy z nas ma inne problemy, które są dla nas mniej lub bardziej ważne. To właśnie one tworzą trud dojrzewania.
oj nie znam się na tym :(..
ale wyrazenie "czas beztroskości" brzmi dziwnie, może czas zabaw i beztroskiego spojrzenia na życie ?
warto by wspomnieć cos o buntowaniu sie wobec panujących reguł, i poszukiwaniu własnych ścieżek, o metodach radzenia sobie z problemami..
trudno powiedzieć co tu wrzucić :)

//a jakby taki walnąć cytat (na przykład) "nasza mądrość wywodzi się z doświadczenia, a nasze doświadcvzenie z naszych głupstw" Sacha Guitry //
//nawiązać tu mozna do dojrzewania jako okresu prób, a przy tym i popełniania głupstw w poszukiwaniu siebie..tego co chcemy stanowić w zyciu, odpowiedzi na pytania...a prowadzi nas to do pozyskania doświadczenia, pewnej mądrości która pozwala nam wejść w dorosłość //..
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Pochwała młodości często jest domeną ludzi, którzy już dawno mają ją za sobą. Dorośli często idealizują młodość, a wielu z nich już dawno zapomniało, że czas dojrzewania to nie tylko czas zabaw i beztroskości. Przecież to właśnie dorastając człowiek kształtuje swoją osobowość, spojrzenie na świat i dokonuje wyborów, które mają wpływ na całe jego życie.
Każdy z nas ma inne problemy, które są dla nas mniej lub bardziej ważne. To właśnie one tworzą trud dojrzewania.

Styl. Trochę dużo powtórzeń :)
Beztroskości? Ee coś nie tak. Jest w ogóle takie słowo? (Ale to tak na marginesie:))
***

Pochwała młodości często jest domeną ludzi, którzy już dawno mają ją za sobą. Dorośli często idealizują swoje młode/szczenięce lata, a wielu z nich już dawno zapomniało, że czas dojrzewania to nie tylko zabawa i beztroska, ale okres w czesie którego w ciałach i umysłach nastolatków zachodzi szereg zmian. To właśnie dorastając człowiek kształtuje swoją osobowość, spojrzenie na świat i dokonuje wyborów, które mają wpływ na to kim kiedyś będzie oraz jak potoczy się całe jego dalsze życie.
Każdy z nas ma inne problemy, mniej lub więkcej dla danej osoby znaczące, dzięki którym uczymy się jak postępować, co w przyszłosci robić w takich sytuacjach i to właśnie one tworzą trud dojrzewania.


***

Mówię od razu. Nie sądze abym się na cokolwiek znała na pisaniu xD I nie odpowiadam za to co napisałam xD
W końcu troche inaczej się patrzy mając 14/15 lat xP
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Dziękuje ;) biore się za poprawianie i sklecanie w jedną całość ;) jak skończe to wkleje tutaj ;)

Kurcze.. ale teraz polowa tego bardziej mi pasuje na zakonczenie niz wstep =//
agr :p
 
Do góry