Troche Pytań Z Geografii:

Status
Zamknięty.

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
1.Obszary słabo zaludnine przeludnione i bezludne?
2. protestantyzm
3. Gdzie jest najwiekszy przyrost naturalny?
4. skutki niskiego i wysokiego przyrostu naturalnego
5. Rasa żółta,biała i czarna.
6. Język arabski
7. Liczba ludnosci w Polsce do czasu odzyskania niepodleglosci
8. J. Rosyjski
9. co wpływa na nierowne rozmieszczenie ludnosci w polsce po II wojnie swiatowej
10. Dlaczego w delcie Nilu jest _______ rozmieszczenie ludnosci?
11. Prawosławie
12. Przyrost naturalny w europie zach i wsch
13. Bariera termiczna i wodna

takie krótkir odp bardzo bym prosiła pisać co wiecie:) z góry thx:p
 

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
wiem,ale nie chciałabym takich "książkowych" odp... tylko tak po prostu własnymi słowami... niestety ja nie znam odp wiec prosze tych co wiedzą niech napisza :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
1.Obszary słabo zaludnine przeludnione i bezludne?

Anekumeny (bezludne) - Arktyka i Antarktyda, Północna Azja (Syberia), wysokie góry (np. Alpy).
Subekumeny(słabo zaludnione bądź zaludnione okresowo) - o ile dobrze pamiętam jest to np. pustynia Sahara, centralna Australia czy nizina Amazonii.
Ekumeny (silnie lub stale zaludnione) - Europa, Ameryka płn z wyłączeniem północnych skrajów, środkowa i południowa Azja, Japonia.

2. protestantyzm

Skandynawia, USA, Australia, niektóre państwa Afryki Południowej i Grenlandia - tam protestantyzm jest religią dominującą.

3. Gdzie jest najwiekszy przyrost naturalny?

Obstawiam Chiny.

4. skutki niskiego i wysokiego przyrostu naturalnego

Nie wiem

5. Rasa żółta,biała i czarna.

Biała - Europa, Azja,Ameryka płn i płd.

Żółta - Chiny i Japonia, Tajwan.

Czarna - Afryka, sporo też tego jest w USA.

6. Język arabski

Kraje z arabskim jako językiem urzędowym: Algieria, Arabia Saudyjska, Autonomia Palestyńska, Bahrajn, Egipt, Erytrea, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Sahara Zachodnia, Sudan, Syria, Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie

7. Liczba ludnosci w Polsce do czasu odzyskania niepodleglosci

Po II wojnie światowej? Poszukaj sobie bo nie mam tego w książce :p.

8. J. Rosyjski

Rosja,Białoruś,Kazachstan i Kirgistan.

]9. co wpływa na nierowne rozmieszczenie ludnosci w polsce po II wojnie swiatowej

Zniszczenia wojenne, wysiedlenia i zmiana granic.

10. Dlaczego w delcie Nilu jest _______ rozmieszczenie ludnosci?

Duże rozmieszczenie ludności, ponieważ jest to jeden z niewielu obszarów w Płn Afryce w którym jest możliwość uprawy rolnictwa.

11. Prawosławie

Azja i wschodnia Europa (w sumie nasi wschodni sąsiedzi i dalej na wschód).

12. Przyrost naturalny w europie zach i wsch

Pojęcia nie mam.

13. Bariera termiczna i wodna

Bariera termiczna - bariera ograniczająca osiedlanie się ludności na danym terenie. Organizm człowieka ma małą tolerancję termiczną dlatego, tereny ze zbyt niską (pustynia lodowa, wyższe partie gór) lub wysoką (pustynie, niskie szerokości geograficzne), temperaturą uniemożliwiają osiedlanie się ludności.

Bariera wodna - stanowi ją głównie brak wody, ale także jej nadmiar może utrudniać stałe zasiedlanie obszaru. Bariera deficytu wody występuje przedewszystkim w klimatach gorących i suchych, gdzie przy wysokich temperaturach powietrza i intensywnym parowaniu opady nie rekompensują strat wilgoci powstałych w wyniku parowania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry