Trening Szybkosci Ciosu

nasto94

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Elo całkiem się nie znam na ćwiczeniach ani nic czy ktoś mi może powiedzieć jak można zadawać tak szybko ciosy jak Bruce Lee czy są jakieś ćwiczenia czy co ? :razz: ?
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Trenuj na sekcji, szybkość ciosu to głównie technika, więc jeśli trener wam tego nie tłumaczy to niedobrze, w szybkość i siłe ciosu angażuje się całe ciało więc nie da się konkretnie wpłynąć na daną grupę mięśni, szlifuj technikę i trenuj ogołnorozwojowo, biegaj, rób sprinty, jeżeli robisz jakieś ćwiczenia siłowe to staraj się je wykonywać dynamicznie zwiększysz eksplozywność i zobaczysz różnicę.
 
X

xZx

Guest
gruszka najlepiej nabierzesz zrecznosci i szybkosci, ale jak NHB napisal, bez trenera nauczysz sie tych 'zlych odruchow' i wyjdzie ci to tyko na niekorzysc
 

adk.

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Same treningi nie wystarczą. Trzeba dużo pracować samemu w domu. Np kup hantle i znaczni walczyć z cieniem. Wzmocnisz siłę i szybkość wyprowadzanych ciosów. Oczywiście nie ma natychmiastowych efektów. Trzeba trochę potrenować w klubie i samemu wtedy efekty powinny być szybsze.
 

mak5iu

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
1
Miasto
Wieluń
gruszka najlepiej nabierzesz zrecznosci i szybkosci, ale jak NHB napisal, bez trenera nauczysz sie tych 'zlych odruchow' i wyjdzie ci to tyko na niekorzysc
Dokładnie masz rację xZx ja trenowałem sam w domu muay thai, teraz trenuję od roku w sekcji i jedyne co mi przyszło z treningów w domu to zły nawyk nie zaciskania do końca pięści... Także jeśli sporty walki to tylko w sekcji z dobrym trenerem :D
 
Do góry