trening na mase

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
Mam 18 lat 180 cm wzrostu i waże 55 kg. Chce dowiedzieć sie jaki byłby dla mnie najlepszy trening na mase. Prosze podawać ćwiczenia , ilość powtórzeń i dni treningowe a także odżywianie. Ćwicze ok.15 miesięcy z przerwami był to trening na rzeżbe zamierzam zacząć ćwiczyć od września przez około 6 miesięcy chce osiągnąć przyrost masy. Za każda odpowiedz dziękuję .A tu przedstawiam przykladowy trening. czy taki może być i co byście zmienili.

Poniedziałek:
klatka + triceps
wyciskanie sztangi płasko [4 serie]
wyciskanie sztangi na skosie głową w górę [4 serie]
wyciskanie sztangielek na skosie głową w dół [2 serie]
rozpiętki na płasko [4 serie]
wyciskanie francuskie [4 serie]
prostowanie ramion na ławce [4 serie]
prostowanie na wyciagu [4 serie]


Środa:
plecy + biceps
martwy ciąg [4 serie]
podciąganie na drążku [4 serie]
wiosłowanie [4 serie]
uginanie ze sztangą szeroko [4 serie]
uginanie na modlitewniku(wąsko) [2 serie]
Naprzemianstronne uginanie ramion na ławce skośnej [2 serie]



Piątek:
nogi + barki
przysiady z obciążeniem [4 serie]
wyprosty nóg na maszynie [4 serie]
uginanie podudzi leżąc [4 serie]
wyciskanie zza głowy [4 serie]wyciskanie sprzed głowy [3 serie]
podciąganie sztangi wzdłóż tułowia [4 serie]
unoszenie w przód [2 serie]
unoszenie bokiem [3 serie]
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Przy takim wzroście i wadze bez odżywek będzie Ci raczej bardzo ciężko nabrać masy.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Dołożyłbym jeszcze ćwiczenia na brzuch. Zależy ile jesteś w stanie wydać na odżywki?
 

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
ćwiczenia na brzuch to w który dzień i dokladnie jakie i jaka ilość powtórzeń. a na odżywki moge wydać około 200 złoty a co to mialoby być
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
"Ćwicze ok.15 miesięcy z przerwami był to trening na rzeżbe zamierzam zacząć ćwiczyć od września przez około 6 miesięcy chce osiągnąć przyrost masy"

:mruga:

To jakiś żart?

Robiłeś rzeźbę mając 55 kilo wagi? kości rzeźbiłeś ? bez urazy ale zmarnowałeś kawał czasu. Chyba że byłes gruby... ale w to wątpię.

Na co to jest przykładowy trening? na masę?

"wyciskanie sztangi płasko [4 serie]" 4 serie a powtórzeń ile? zgadywać mamy?

Ogólnie trening nie jest zły, tzn ćwiczenia. Sam kiedyś takie robiłem.

Ale napisz ile Ty tam chcesz robić powtórzeń.

Ile byś chciał w te 6 miesięcy przybrać? :zamknijoczy:
 

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
To jest trening na masę chciałbym wykonywać około 10-12 powtórzeń chce przytyć minimum 5 kg. bo wiem że więcej będzie bardzo trudno. Wcześniej byłem młody i głupi i teraz wiem że te 15 miesięcy ćwiczeń było stratą czasu ale nie do końca , mimo to jakieś efekty osiągnąłem ale bardzo nikłe , teraz z wcześniejszego swojego treningu sie śmieje ale cóż zrobić mówi się trudno i trzeba się wziąść ostro do pracy.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
+ że zrozumiałeś błąd.

Jakaś dieta? nie tylko obiad, śniadanie, kolacja?

Nikt nie każe Ci jeść kurczaka 14 razy dziennie :) byle byś jadł coś między posiłkami, coś wartościowego.

Bez tego możesz żreć odzywki i wiele Ci nie dadzą.
 

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
dieta będzie napewno tylko co może być wartościowe? Czy produkty które mają dużo kalorii?

Ilość powtórzeń jest dobra? czy realnie patrząc można przytyć 5 kg w pół roku?
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
szczerze ? ja przytyłem 8 kilo w około 6 miesięcy :) tak samo szybko to spaliłem bo to był w połowie tłuszczyk :) więc nie bylo warto, ale to były głupie czasy.

Zależy od genów, widzisz ja tyję łatwo i łatwo mogę tą wagę zrzucić, u Ciebie może być inaczej.

W internecie możesz znaleźć wiele diet i wybrać jakąś dla siebie. Szukaj takich co poprostu będą podchodzić pod Twoje gusta :) Ja Ci diety nie ułożę bo to nie możliwe.

Ale wiedz że dobre śniadanie to podstawa!

Na masę robisz zazwyczaj 12-10-8-6 w zależności jaka partia.

OSOBIŚCIE to bym Ci radził zrobić FBW na masę. Fajne i na bank Ci przpadnie do gustu :) masz tam każdą partię ćwiczoną w każdy dzień treningowy. Dla początkującego jak najbardziej TAK.

Ja np zaczynam taki trening od tego tygodnia, dobrze jest od czasu do czasu taki zrobić.

FBW to Full Body Workout.

Więc ja bym zaczął od tego, robisz wtedy wszystko, tylko ważne aby się nie opier... :) i robić na 100% wszystko. Poprawność ćwiczeń jest ważna, no i dieta, jak już pisałem nie jest taka straszna i droga. Szczerze to ja w swojej prawie nic nie zmieniłem z dotychczasowych posiłków poza tym ze jem płatki na śniadanie.
 

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
a czy trning który przedstawiłem na poczatku tematu bedzie dobry ? ba ja przez te 15 miesiecy tak robilem ze cwiczylem kazda partie miesni na kazdym treningu a treningi byly 4 razy w tygodniu tylko ćwiczylem bardzo duzo ilosc powtorzen z malymi obciążeniemi.
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
a czy trning który przedstawiłem na poczatku tematu bedzie dobry ? ba ja przez te 15 miesiecy tak robilem ze cwiczylem kazda partie miesni na kazdym treningu a treningi byly 4 razy w tygodniu tylko ćwiczylem bardzo duzo ilosc powtorzen z malymi obciążeniemi.

Proponowalbym dorzucic jeszcze szrugsy do pleckow :)
Co do serii to rob wszystkiego po 3 serie, a powtorzen 6-8. Ja tak robie i tyje w oczach.
Pozdrawiam
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
"Ja tak robie i tyje w oczach"

Od samych ćwiczeń?:)


"bardzo duzo ilosc powtorzen z malymi obciążeniemi. " tu jest różnica w treningu na masę że robisz większym obciążeniem i mniejsza liczbę powtórzeń.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Dobrze mówi, tyje bo na początku każdy rośnie przez pierwszy rok zobaczymy po trzech :bag:

Co do ilości ruchów to najlepiej 6-8 ale to nie znaczy ze robiąc 12-15 nie urośniesz bo to od diety zależy.
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
"Ja tak robie i tyje w oczach"

Od samych ćwiczeń?:)


"bardzo duzo ilosc powtorzen z malymi obciążeniemi. " tu jest różnica w treningu na masę że robisz większym obciążeniem i mniejsza liczbę powtórzeń.

Nie :) Same cwiczenia to nic ...
Wcinam bialko (Peak Whey Fusion) i jestem na diecie.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Podoba mi się podejście ludzi tutaj w tym temacie, dieta, dieta i jeszcze raz dieta bo bez tego się nie przytyje, ale to logiczne :)
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Podoba mi się podejście ludzi tutaj w tym temacie, dieta, dieta i jeszcze raz dieta bo bez tego się nie przytyje, ale to logiczne :)

Tak, dieta to podstawa :)
Ja dzięki diecie mam super efekty, a autora tego tematu też namawiam na dietę, bo naprawdę warto :)
Partos, czy ja wiem, czy wszyscy tu są na diecie... ;p
 

dominik181292

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
kielce
wszyscy macie racje że dieta to podstawa i że każdy musi sobie sam zastosować swoja odpowiednia dietę.Ale chciałem jeszcze raz spytać czy 6 powtórzeń na serie to nie za mało i czy nie lepiej wykonywać 10 powtórzeń w serii.

A co to są szrugsy do plecków?
 

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
wszyscy macie racje że dieta to podstawa i że każdy musi sobie sam zastosować swoja odpowiednia dietę.Ale chciałem jeszcze raz spytać czy 6 powtórzeń na serie to nie za mało i czy nie lepiej wykonywać 10 powtórzeń w serii.

A co to są szrugsy do plecków?

Sluchaj, rob 6-8 powtorzen i jak bedziesz na diecie to gwarantuje Ci, ze zauwazysz efekty. Nie jest to za malo. Jak bedziesz robil wiecej to masa juz nie bedzie tak szla :)
Ja tak cwicze i to jest najlepszy trening na mase. Wczesniej robilem 12-10-8 i nie bylem zadopwolony z efektow.
Szrugsy mozesz zobaczyc tu : http://www.youtube.com/watch?v=gklOqFbX-Aw&feature=player_embedded
 
Do góry