Transplantacja narządów

flowerrose

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
zgadzając się na oddanie swoich organów po śmierci zgadzamy się nie tylko na wykorzystanie ich do transplantacji, czyli uratowania komuś życia bezpośrednio. Trzeba się liczyć z tym, że mogą być one wykorzystane w inny sposób, np. do celów edukacyjnych na uczelniach medycznych. My podpisując takie oświadczenie woli zgadzamy się na pobranie ze zwłok organów, ajak one później będą wykorzystane - tego nie wiemy

nie chę nikogo zniechęcać, ale lepiej poczytać sobie wszystkie normy prawne zanim się na coś zdecydujemy.

ja trochę się zastanawiałam zanim podjęłam decyzję, ale jestem przekonana że warto! bo tak czy inaczej będzie to szczytny cel :)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Zgadzam się z poprzedniczką. Po śmierci bym na pewno oddał narządy. Nie widzę w tym nic złego, same korzyści.
 

estella

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
83
Punkty reakcji
3
Wiek
32
jestem za, jak najbardziej...tylko mam jedno "ale". podobno rogówkę, czy jakaś inną część oka też można oddać, ale na to akurat bym się nie zdecydowała. reszta, czyli narządy wewnętrzne-pewnie;)
 

magdarybnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Troszkę się wcinając, piszę w związku z ogromną prośbą, związana z moją pracą mgr!!!
Temat dotyczy deklarowanej zgody na pobranie narządów do przeszczepu. Moim celem jest porównanie grup osób, które wyrażają zgodę na pobranie ich narządów oraz tych którzy się nie zgadzają (wiek 20-35).
Przyznam, że najtrudniej znaleźć mi, tych którzy z bardzo różnych powodów nie chcą, aby pobrano ich organy.
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, tym którzy mają taka postawę lub w dotarciu do takich osób.

gg 11238281, mail magda-rybnik@wp.pl

Z góry dziękuję za pomoc!
 
Do góry