Tragedia Ozzie'go

Rybc!a

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2006
Posty
137
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Elbląg
Bywają dni, kiedy wstyd się przyznać, że jest się człowiekiem. Tak jest właśnie teraz, gdy społecznością polskich psiarzy wstrząsnęła sprawa goldena Ozzy.


Początek tej koszmarnej historii wydawał się optymistyczny: zabiedzony, schorowany (prawdopodobnie rak jąder), bezdomny Ozzy znalazł nowy dom. Gdy jednak właścicielka psa nie kontaktowała się z wolontariuszkami, te zaczęły się niepokoić - pies wymagał konsultacji weterynaryjnych i specjalistycznej opieki. Wkrótce się okazało, że Ozzy nie żyje… Mało tego – jak wykazała sekcja zwłok – został bestialsko zakatowany: miał rozległe obrażenia wewnętrzne, mnóstwo złamań. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że został pochowany żywcem! Osoba, która psa zaadoptowała, nie wykazała cienia skruchy, twierdzi że pies nie przeżył, bo nie podano mu leków.

Cała historia rozegrała się w ciągu tygodnia... Jej szczegóły można poznać na stronie http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29280 . Tam też znajdziesz osoby, z którymi powinieneś się skontaktować, jeśli uważasz że mógłbyś jakoś pomóc w doprowadzeniu tej sprawy do finału na sali sądowej.

Historia jest bulwersująca, miłośnikom psów nie mieści się w głowie. Apelujemy: niech dramat Ozzy’ego , któremu nie możemy już w żaden sposób pomóc, i nasz słuszny gniew nie pójd ą na marne. Każdy, kogo poruszyła ta sprawa, może uratować innego bezdomnego psa – wpłacając datki na konta fundacji pomocy zwierzętom albo po prostu dzwoniąc do najbliższego schroniska z pytaniem: „Jak mogę pomóc?”.

Żródło: www.pies.pl
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
ludzie w Polsce nie mają co jeśc
grzebią w śmietnikach
nie dostają pracy
dzieci chodzą głodne spać
są katowane, grzebane w beczkach
fala alkocholizmu przbiega przez cały kraj
zachlany w trupa ojciec wraca po wypłacie, i tłucze dzieciaki i żone
ludzie umierają w szpitalach bo NFZ nie opłaca leków
jeden członek rodziny umiera na raka
a reszta rodziny charuje jak beduini żeby zarobić na leczenie
i umierają z wycieńczenia
na świecie nie jest niejednokrotnie lepiej

a Wy sie martwicie o to że zabito chorego psa, i nie dano mu leków, i jeszcze chcecie żeby płacić za inne psy???
powinno się te które nie mają właścicieli odrazu uśmiercać, napewno nie jakoś okrutnie ale uśmiercać
a pieniądze które są przeznaczane na ich leczenie opieke wyżywienie
przeznaczyć na ludzi, których nie stać żeby utrzymać takiego zwierzaka

i bardzo ale to bardzo mnie poruszyła ta historia dlatego napisałem, poruszyło mnie to ze ludzie marnują pieniądze na zwierzaki tylko poto żeby umarły w klatce

i jest mi bardzo przykro ze takich ludzi na świecie jest coraz więcej
 

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
hahahahah psa zabili <lol> :D A to okrotnicy :D
Wszyscy tak za pieskami placza bo fadne futekra maja itp, a ile komarow i much zabijamy dziennie? a czym komar jest od psa gorszy? taka sama zywa istota jak pies!
Dlatego dla mnie zabic komara i zabic psa to to samo
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
To absolutnie nie jest to samo. Różni te zwierzęta wiele.
Szczególnie ważne jest dla mnie dlaczego to zrobili. Bo komara zabijamy, bo przenosi choroby i gryzie. A pies? Zabito go, aby zaspokoić jakieś obrzydliwe wynaturzenia, żądzę krwi. Bo dlaczego innego to można zrobić?

To okrucieństwo bez powodu. I osoba ta na pewno nie jest normalna i zdrowa emocjonalnie - jak jej się człowiek narazi pewnie też zabije lub przynajmniej pobije.
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
psy przenosza wscieklizne, napewno czesciej sie slyszy o ranach zadanych przez psy, lub nawet o śmierci niż o takich przypadkach związanych z komarami, od psów trudniej sie ochronic a komara ledwo sie pacnie i go niema
ludzie owszew zabijaja zwierzeta dla przyjemnosci, ale czesciej ma to miejsce bo kochany piesek słodziutkiej córuni narobił sąsiadowi na trawnik, albo nasikał na coś bo on zaznacza teren, szkoda ze nie nasika na łeb właściela bo jego głową już dawno zawładnął,

reasumując zadne zwierzeta nie mają duszy napewno, jestem tego pewien i dam sobie ręke obciąć i mozesz mi Anio Civ zrobić to własnoręcznie
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie wypowiadałam się o duszy, bo jest dla mnie zagadką czy sam człowiek ma duszę.

Przypadki wścieklizny na terenie Polski należą do rzadkości.

A co do ran - sądzisz że częściej mamy problem z ranami zadanymi przez psy niż od komara? W naszym klimacie może nie umieramy za często, ale już parę kilosów na południe nie jest to takie dziwne. Malaria jest jedną z bardziej śmiertelnych chorób świata i nie jest jedyna. A i u nas komary mogą przenosić również inne choroby. ŁĄcznie z rzadkim typem zapalenia opon. Ale ponieważ jest to rzadko - nie martwi się tym nikt.Bardziej głośno jest o kleszczach...

Uważasz że zrobienie kupy na trawniku uprawnia kogokolwiek do zabicia zwierzaka?
Szkoda słów. Jesteś pewnie też za wolnym dostępem do broni.

Aż żal, że tacy ludzie istnieją... Poważnie...

Przeszkadzają ci też głośne dzieci, zapaszki z grila, cień z drzewa sąsiada, spadajace na twój teren liście?
I uważasz że zabicie psa lub kota bez zagrożenia życia jest normalne? No - nie mówie o społeczeństwach które je jedzą, to inna broszka. Ale dla mnie to po prostu niedorozwój emocjonalny i takiej osobie dziecka bym nigdy nie powierzyła.
 

mirekb

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
274
Punkty reakcji
1
Miasto
mam wiedzieć?
Śmierć psa nic dla mnie nie znaczy. Wolał bym zeby zgineł straszna smiercia wszystkie psy na świecie niz np jakies dziecko glodem cierpialo

A jak przyklad z komarami wam sie nie podoba to moze mysz? albo mucha?
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od społecznej roli jaką zwierzę pełni. Myślałam nad tym i doszłam do takiego właśnie wniosku. Bo tak naprawdę zwierzę jest zwierzęciem, a ważne jest to co ono znaczy dla człowieka.

Bo dlaczego jem świnkę, i zgadzam się na uśmiercenie jej, a na usmiercenie psa nie? Bo żyję w społeczeństwie które z tym zwierzęciem wiąże pewną rolę społeczną, i nie jest to jedzenie. Pełni ono funkcje opiekuna i przyjaciela. Za to należy się mu szacunek. Do tego dochodzi ładunek emocjonalny który inni ludzie włożyli w to zwierzę.

Ale co z kurczakiem, któremu moje dziecko nada imię, weźmie do pokoju i będzie wyprowadzało na spacery? Czy wtedy zabiję go na rosół? Nie - ponieważ moja rodzina wdroży wtedy tego kurczaka w inną role społeczną.


Dlatego zabicie myszy w domu - w sposób który nie przysparza jej niepotrzebnego cierpienia nie jest odrażający - bo trudno jest złapać mysz żywą - spróbuj kupić łapkę przyzyciową, gratulacje - a jej obecność przysparza szkód. Mi konkretnie. I mi zagraża - bo również przenosi choroby. Więc myszę zabijamy z rozgrzeszeniem. Ale ta sama mysz w lesie, gdzie stanowi część przyrody, powinna mieć immunitet nietykalności. Zabicie jej jest niepotrzebnym okrucieństwem, a więc degeneracją.
 

fikumiku

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2006
Posty
259
Punkty reakcji
0
Wolał bym zeby zgineł straszna smiercia wszystkie psy na świecie niz np jakies dziecko glodem cierpialo

Wolałabym żeby wszyscy głodujący na świecie zginęli niż np. Ozzy umierał w męczarniach.

Kto powiedział, że człowiek to coś lepszego niż zwierze? ;]
 

katja_24

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polowie rzeczy, ktore tu wymieniles, winni sa ludzie.Czy to rzad czy rodzina.A czemu winien byl ten pies,ze zginal w tak okrutny sposob?Powinien zostac zabity?To moze zabijemy tez wszystkich, ktorzy leza w szpitalach, bo przeciez tez wszyscy na nich placimy?Puknij sie wl eb, czlowieku

Śmierć psa nic dla mnie nie znaczy. Wolał bym zeby zgineł straszna smiercia wszystkie psy na świecie niz np jakies dziecko glodem cierpialo

A jak przyklad z komarami wam sie nie podoba to moze mysz? albo mucha?

A ja bym wolala,zeby zginelo obce mi dziecko niz moj pies.Od razu widac,ze nigdy psa nie miales
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Chciało mi sie płakać kiedy to przeczytałam i kiedy widze w tv albo w gazetach podobne sprawy... nie jestem w stanie zrozumiec takich "ludzi" i dla mnie sa oni niczym! wychlostac takiego ktory zrobil to temu pieskowi to malo.... :(
 

Enary

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
487
Punkty reakcji
0
jak mozna byc takim czlowiekiem bez serca?? przeciez jak mozna zakopac zywcem psa? kto by sie odwazyl zakopac chora, zywa istote pod zimia na zawsze.. a przeciez sie mowi, ze pies to najlepszy przyjaciel czlowieka.......
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Aż sie zakrztusiłam rosołem jak to czytałam.

Wolałabym żeby wszyscy głodujący na świecie zginęli niż np. Ozzy umierał w męczarniach.

Kto powiedział, że człowiek to coś lepszego niż zwierze? ;]

Nie powinno się przekładać żadnej żywej istoty ponad człowieka. Ale ludzie! To tylko pies! To okrutne i nie ludzkie jaką śmiercią zginął, ale wolelibyście,żeby zamiast psa zginął człowiek? Zastanówcie się nad tym głębiej, bo jak dla mnie to brednia <_<

Polowie rzeczy, ktore tu wymieniles, winni sa ludzie.Czy to rzad czy rodzina.A czemu winien byl ten pies,ze zginal w tak okrutny sposob?Powinien zostac zabity?To moze zabijemy tez wszystkich, ktorzy leza w szpitalach, bo przeciez tez wszyscy na nich placimy?Puknij sie wl eb, czlowieku
A ja bym wolala,zeby zginelo obce mi dziecko niz moj pies.Od razu widac,ze nigdy psa nie miales
To samo co wyżej. Brak słów. Widać jak rodzice Cię rozpieszczają. No nic.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale to tylko moje zdanie.
 

oliwia98

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Lublin:)
To nie brednia!!!
Czytałam o tym mnóstwo na www.pies-ozzy.blog.onet.pl
Jakoś tak.
A zdjęcia??
Sami sobie z siebie zrobili??
No nie wiem :/
Aha i jeszcze jedno:
Ja czytałam że ta pani zabiła psa nożem lub czymś ostrym...
To straszne!!
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Ale wy jesteście żalowi ... Jak można nie być poruszonym ? Eh ... Nie tylko świat schodzi na psy ale i ludzie ! Żal mi was ...

Ta historie to już kiedyś słyszałam , powinna być jakaś kara za takie coś ... To jest niedorzeczne co się teraz dzieje ...

No i jak bym miała wybierać pomiędzy uratowaniem obcego mi człowieka i obcego psa uratowałabym to biedne psisko ... wiem że to dziwne ale taka już jestem,kocham zwierzęta a zwłaszcza psy i jestem wrażliwa na każde zło wobec takich istotek .
Um... Jak zobaczyłam zdj. oziego jak już był martwy... Rozpłakałam się ...
I tyle mam do powiedzienia

Do niektórych bezlistosnych ludzi ! : żal.pl
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Jednak wolę, żeby o psach pisali niż o ludziach
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
z tego co wiem, to temat stary, pies nie żyje, wszyscy już zdążyli napisać co o tym myślą. po co odkopywać?
 
Do góry