Tradzik - sa na to jakies skuteczne leki?

AdrianGSM

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
63
Punkty reakcji
1
Witam.
Mam 20 lat i w sumie dopiero teraz zaczynam miec problemy z tradzikiem. Wczesniej mialem przez jakis czas w wieku 17-18 lat - ale jakos samo przeszlo z czasem, bez zadnych masci itp.
Jednak teraz problem jest powazniejszy. Krost na twarzy co raz wiecej. Dodatkowo po czasie krosty nie znikaja jak kiedys, tylko sa mniejsze, slabsze, ale jednak dalej widocze "plamki" na twarzy.
Kupilem olejek do smarowania Ziaja, pozniej jeszcze jakis inny plyn nieznanego mi producenta - jednak nic nie pomoglo. Kupilem te produkty ot tak, bez zadnej wiedzy i konsultacji, wiec moze dlatego okazaly sie nie trafione.
Macie jakies pomysly? Co moglbym kupic w zwyklej aptece i mogloby mi pomoc?
Czy moze lepiej przejsc sie do dermatologa? Jednak slyszalem ze i oni za duzo nie pomagada..

Czytalem rozne tematy, ale w kazdym praktycznie inne porady, inne leki ale niestety jesli chodzi o medycyne, kosmetyke, w ogole sie na tym nie znam.

Prosilbym o jakies rady.
Pozdrawiam :)
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
Znam takie przypadki jak twój gdzie własnie pomoc dermatologa jest najlepsza z opcji ;)

Są rózne odmiany trądziku, dermatolog powie ci na czym polega twój problem i przepisze odpowiednie leki i maści.
 

Mcnulty

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2014
Posty
26
Punkty reakcji
1
Trzeba po prostu zaryzykować i wypróbować kilka specyfików albo wybrać się do dermatologa. Ja w przeszłości nie jeździłem z tym po lekarzach. Pomagało mi to - "polska papka do cery trądzikowej jadwiga" . Poczytaj opinie , są różne ale dużo osób to sobie chwali. Stosowałem też "Silicol Skin" ale w moim przypadku nie był tak skuteczny jak wyżej wymieniony produkt.
 

sobolek

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Detrmatolog, badania na jakim podłożu masz trądzik (hormony, bakterie, dieta), wtedy dobierzesz leczenie odpowiednie. Do tego pielęgnacja - delikatna. Porządne oczyszczanie, ale nie produktami z alkoholem ,bo wysuzysz skórę i w ten sposób będzie produkowała jeszcze więcej łoju. Nie ma na co czekać, rejestruj się do lekarza.
 
Do góry