Trądzik po SAA !

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Mam pytanie widziałem tutaj pare studentów medycyny jest tez pare osób którzy mają o tym spore pojęcie więć do was kieruje te pytanie ... czy jak wyskoczy trądzik po SAA to gdy zakończy się okres dojrzewania to on sam zejdzie ? czy tylko lekami mozna go zwalczać ?
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
Santos, jak ci sie pojawi tzw trądzik różowaty to problem staje się poważniejszy... na cyklu stosuj benzacne 10% proponuje maści z hormonami bardzo dobrze dają rade sobie z trądzikiem po sterydowym po więcej info zapraszam na http://www.fkkf.pl/ ;)
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
a czym się różni trazik różowaty od zwykłego posterydowego bo ja neiwiem czy mam go czy nie :p
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
tak to wygląda


Pierwszy okres choroby to trwałe rumienie i pajączkowate rozszerzenia naczyń włosowatych (teleangiektazje). Następnie zaczynają się pojawiać czerwone grudki i krostki, którym zwykle towarzyszy świąd i pieczenie skóry. Stadium najbardziej zaawansowane przybiera postać zapalnych guzów i nacieków. Na skórze nosa, przede wszystkim u mężczyzn, trądzik różowaty może występować w postaci przerosłej, noszącej nazwę rhinophyma. Cechuje się ona obecnością miękkich, guzowatych tworów w obrębie nosa, które stopniowo go zniekształcają. Skóra pokrywająca te zmiany jest błyszcząca, tłusta, sinoczerwona, z szerokimi ujściami gruczołów łojowych i poszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

Zmiany bardzo podobne do trądziku różowatego, umiejscowione w okolicy ust, mogą być wywołane częstym stosowaniem miejscowym silnych maści sterydowych (np. Flucinar, Dermovate). Schorzenie to nosi nazwę zapalenia okołoustnego (dermatitis perioralis) i, oprócz natychmiastowego odstawienia maści sterydowych, wymaga leczenia jak w trądziku różowatym.

Rosacea nawraca zwykle przez wiele lat, choć nierzadko zdarza się jednorazowy wysyp zmian chorobowych. U kobiet nawroty i zaostrzenia często mają związek z występowaniem miesiączki i okresu przekwitania. W połowie przypadków trądziku różowatego występują powikłania oczne - zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, rogówki i tęczówki.

natomiast trądzik po sterydowy jest łagodniejszy i powstaje w wyniku przetłuszczenia cery (przetłuszczanie cery jak wiadomo to jeden ze skutków ubocznych wielu SAA) dochodzi do zapchania porów i co za tym idzie do zmian zapalnych na skórze... jak to zaniedbasz możesz sie nawet dorobić różowatego... staraj sie czyścic skórę pleców twarzy tonikami i kosmetykami do tego przeznaczonymi ... ja stosuje mydło protex + benzacne 10% na noc... są tez inne leki ;) ale to może już na www.fkkf.pl :D
 
Do góry