Trądzik i inne zmiany skórne

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Ale z preparatami wysuszającymi skórę różnie bywa... czasami trądzik znika, aby powrócić w nasilonej postaci ;/
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
No faktycznie różnie to bywa. Przy czym to jest jednak naturalna metoda. Poczytałam sobie o tym, bardziej w kontekście pielęgnacji włosów (bo mnie na tym zależy) i wygląda na to, że jest to dość wszechstronny produkt, można go nawet pić. Od dawna się ją stosowało w kosmetyce. Nie może chyba zaszkodzić.
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Ja polecam stosowanie raz na jakiś czas zabiegów oczyszczających twarz np. peeling dostępny w drogeriach czy też w aptece oraz mikrodermabrazja, ale to już trzeba liczyć się z wyższymi kosztami.
 

inezka1993

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Poland
Nie jedz czekolady, to sprzyja powstawaniu tradziku. Puder tez nie jest wskazany.
Mi na to nawet wplywal tusz do rzes xD Jedyne co mozna to stosowanie peelingow, tonikow i roznorodnych masci :)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ciekawy artykuł o trądziku: http://kobieceprawdy.pl/article_uni/uroda/pryszcz_z_glowy.html piszą o tm, że antykoncepcja usunie trądzik ;]
 

noacne

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
trądzik przed okresem spowodowany jest na pewno hormonami, a potem po miesiączce Ci to znika, czy dalej się utrzymuje, być może konieczna będzie wizyta u Dermatologa!
 

MegiQ

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Tak, zmiany hormonalne przed okresem mają wpływ na to, że czasami nasza cera płata nam figle. Ja wtedy ratuję się punktowymi preparatami, np. koncentratem roll-on od Sanoflore. Jest bardzo dyskretny, bo zajmuje niewiele miejsca w naszej kosmetyczce i ma konsystencję przeźroczystego żelu więc nikt nie zauważy, że mamy coś na buzi:) Poza tym widzę, że wypryski szybciej się goją, przysychają, a potem znikają:) To mój sposób - macie jeszcze jakieś sprawdzone recepty?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A czy ktoś moze używał na takie problemy skórne maśc Alantan ?
Pytałam Pania w aptece i poradziła mi własnie na takie wykwity skórne tą maśc.Uzywał jej ktoś?
 

kicajka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ech ja już chyba wszystkie możliwe rzeczy wypróbowałam i raz jest lepiej a raz gorzej...;/. Ogólnie to nie jem słodyczy, tłustych potraw, codziennie jadam warzywa i owoce zarówno świeże jak i suszone jako przekąski zamiast czekolady :).Czasami się skusze ale to jest baaardzo rzadko, zazwyczaj na jakieś święta :p. Pije pokrzywę, zieloną herbatę i duuużo wody no i muszę przyznać, że jest dużo lepiej, praktycznie tylko przed miesiączką wyskoczy mi jakiś pryszcz a tak to luzik, niestety największy problem mam z wągrami ;/. Tego dziadostwa to się chyba nigdy nie pozbędę. Na jesień mam zamiar zacząć kuracje wąsami więc może coś to da i przy okazji pozbędę się plamek po wyciskaniu pryszczy :bag: .
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Juz sobie sprawdziłam ten alantan i rzeczywiscie ta maśc leczy trudno gojące się rany, oparzenia (także słonecznych,ale nie działa na trądzik.Wiec musze spróbowac z ta solanką.
 

Tinka871

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Polecam Papkę Jadwigi frimy Jadwiga, jest naprawdę skuteczna i tania, kosztuje ok 20 zł, stosuje się ją przede wszystkim na pojedyncze zmiany. Serie kosmetyków które stosujesz wysuszają skorę a im bardziej ją wysuszamy tym niestety większe natężenie zmian tradzikowych. polecam Ci serię kosmetykow profesjonalnych PURE SECRETS firmy JANSSEN COSMECEUTICAL, niedostaniesz ich niestety w drogeri ale w porządnym salonie kosmetycznym. Pozdrawiam
 

obsesion

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Słupsk
Witam wszystkich. Na początku zaznaczę, że jestem nowy na tym forum :) Mam 17lat i od 3/4lat męczę się z trądzikiem.. od razu mówię, wiem że nie można wyduszać pryszczy ale ja nie mogę na to patrzeć jak np. na twarzy wyskakuje mi taki "wulkan" z ropą w środku :/ a więc tak na początku stosowałem na pryszcze spirytus na wacik i wysuszałem pryszcze bądź podobną zmianę na skórze. Później zacząłem stosować tonik antybakteryjny tintin z firmy "ziaja" oraz jakiś krem nie pamiętam jaki, również z tej firmy. Wszystko to pomagało ale na krótką mete.. Wreszcie jakieś pół roku temu zdecydowałem się na prywatną wizyte u dermatologa (słyszałem od znajomego ze jego brat poszedł do dermatologa, doktór przepisała mu antybiotyk ten zaczął brać i wyleczył się z uporczywego trądziku) więc umówiłem się, poszedłem, przedstawiłem mój problem i doktór przepisała mi antybiotyk - Tetralysal oraz maść o nazwie Brevoxyl na początku miałem brac 2tab. na dzień po miesiącu już tylko 1tab. na dzień (po posiłku) a ten żel stosować punktowo na pryszcze lub innego zmiany na skórze. Dodam jeszcze ze pryszcze mam na plecach, ramionach i barkach oraz na TWARZY.. biorę ten antybiotyk cały czas tak jak mi doktór kazała (miałem tylko chyba miesięczną przerwę) a maścią smaruje jak mi coś wyskakuje. Na dzień dzisiejszy mam wysypane plecy oraz strasznie twarz.. już nie mam siły stosowałem już tego wszystkiego od groma, wydałem już na to wszystko majątek a tu nadal nic.. Pomóżcie, co mam robić ? Może coś doradzicie co mam robić a czego nie.. generalnie jestem dość przystojnym blondynem o błękitnych oczach a ten wkurzający trądzik tylko szpeci moją twarz przez co jestem nieśmiały i czuję się w szkole między znajomymi odrzucany HELP !! :(
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Miałam mnóstwo toników - najdłużej używałam Ziaja Tin Tin, a od zeszłych wakacji Ziaja Nuno. No i nic. Tylko się pogarszało. Kiedyś nie miałam żadnych przebarwień na policzkach, a dziś mam mnóstwo pryszczy i blizn po nich. W ciągu ostatniego roku szkolnego bardzo pogorszył się stan mojej cery. Być może to przez stres, zaczęłam popalać, częściej pić alkohol. No ale do rzeczy. Niegdyś robiłam sobie "tapetę" raz na jakiś czas, a w ostatnim czasie przyzwyczaiłam się i robiłam codziennie. Do tego dużo pudru oraz róż albo bronzer. Zdaje mi się, że to właśnie od tego tak pogorszył mi się stan cery.

Kilka dni temu kupiłam mydło siarkowe w płynie (nieprzyjemny zapach, nawet nie siarki, jakiś taki dziwny) i tonik ZiajaMed. No i będą wakacje. Słońce zawsze mi trochę poprawiało, bo na wieczór używałam kremu (nie pamiętam nazwy, też z Ziaji) do cery tłustej z wyciągiem z białej herbaty.

No i... Co ważne nie robię makijażu do szkoły, bo jak jest jakaś okazja czy coś to można.

Wygram z trądzikiem! ;)
 

Szprotka88

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiecie co przegrałam walkę z trądzikiem :) znajoma poleciła mi stronę jeszcze kursyurody.pl, ale jeszcze chce się Was spytać czy może ktoś z tej stronki korzystał?
 

Kabelek13

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hmm, na trądzik polecam lek Epiduo. Po 3-4 tygodniach problem powinien minąć :) W każdym razie najlepszym sposobem jest wizyta u dermatologa... ;)
 
Do góry