Trądzik i inne zmiany skórne

agatqa

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja używam under twenty, z reguły żel wystarcza, a czasami kupuje sobie maseczke. Ja używam tego zwyklego przeciwtradzikowego, ale jak masz jakies wieksze problemy to maja tez intensywny. Kolezanka uzywa i mowi ze spoko:)
 

sycpeerva

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Słyszałam ,że dobra jest soda oczyszczona z wodą ,więc tak zrobiłam i widzę efekty.
Trzeba paczkę sody rozmieszać z małą ilością wody ( aby powstała mas ,którą da się nałożyć ) rozsmarować ,pozostawić na noc i twarz jak nowa .



:eek:k:
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A ja ostanio słyszałam od przyjaciółki ze jednak najskuteczniejsza metoda na walke z pozostałościami po trądziku jednak jest metoda laserowa.
Moze ktos ma doświadczenia?
 

swiat_zofii

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
A czy ktoś z was próbował peelingów lekarskich? Podobno sa bardzo dobre (dużo lepsze od zwykłych peelingów)Gdzie można zrobić taki peeling, czy tylko u dermatologa czy u kosmetyczek też?
 

bureczek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
te peelingi polegają na tym, że są na bazie kwasów i dzięki nim usuwana jest wierzchnia warstwa skóry i dzięki temu bardzo poprawia się wygląd. pomagają faktycznie i nie trzeba ich robić tylko u lekarza ja np robiłam w spa ce-ce choć oczywiście konsultacją z lekarzem. no i rzeczywiście jest dużo lepsze od zwykłych peelingów zwłaszcza do kogoś kto ma duże problemy z trądzikiem.
 

akjam89

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja na problemy ze skórą twarzy używam kosmetyków z linii CLEAN & FRESH z Nantesa. Tam jest Tonik żel i krem do twarzy. Są bardzo fajne. Bardzo dobrze oczyszczają! A oni mają też jakiś peeling do twarzy, to także dodatkowo może pomóc! Więc polecam serdecznie!
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Wiele kobiet jednak pisze ze pozytywne efekty daje zabieg laserem fraxel.Tutaj nie ma porównania miedzy tym zabiegiem a czesto kiepskim działaniem kremów.
 

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiele kobiet jednak pisze ze pozytywne efekty daje zabieg laserem fraxel.Tutaj nie ma porównania miedzy tym zabiegiem a czesto kiepskim działaniem kremów.

Ale Tobie chodzi raczej o usuwanie skaz pozostałych po trądziku. Bo sam trądzik mozna zlikwidowac właśnie kremami, oczyszczaniem (chociaż słyszałam, że pilingi to raczej nie przy stanach zapalnych, bo podrazaniają i przenosi się bakterie), antybiotykami, leczeniem hormonalnym (jeśli nie skutkują konwencjonalne preparaty). Fraxel sie stosuje na przebarwienia i blizny, jakie moga zostac przy potężnym trądziku. Wiem, bo byłam zmuszona skorzystać z takiego zabiegu, miałam takie plamy i blizny na policzkach, że musiałam 4 zabiegi odbyć w Elite na Pereca Fraxelem. I dopiero zaczęłam jakoś wyglądać. Ale przedtem musiałam zwalczyć trądzik. Bo co z tego, jesli usuniesz laserem defekty, skoro mogą powstać nowe?
 

korpiczekcr2

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
A ja wam cos powiem trułem sie z trądzikiem prawie półtora roku i by było tak nadal gdybym nie znalazł na to sposobu na pocczatku były dorogi e preparatu od 100-500 zl ale nic to nie dawalo al e jak dawal to na tydzien moze max 2 i zpowrotem az nagle przecyztalem na jakims forum ze to moze byc od zlego odzywiania wie zaczolem pic tylko wode zadnej herbaty kawy napojow tylko wode mineralna ni e jadlem zadnych slodyczy nic co jest ostre mocno przyprawione co prawda zchudlem 2 kg ale mam skure idealna jak niemowlak do tego ok 20 razy przemywania twarzy woda czasami wydaje sie jakby skura sieluszczyla bo tak jest ale 2 dni i juz ne bedzie tego widac naprawde pomaga !!!! od 1,5 roku nie widzialem na swojej twarzy ani jednej chrostki a mialem ich pelno tylko z rozwaga z tym jedzeniemm nie powiedzialem zby niczego niejesc !!
 

muffinka1

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja myję twarz mydłem siarkowym, a później smaruję kremem BAMBINO. Na takie czerwone wypryski dobra jest też maść cynkowa. W aptece kosztuje do 3 zł.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
Hej, dla tych co interesują sie izotretinoiną i kuracją nią widziałam, że powstała facebookowa strona, pewnie sporo informacji tam będzie tż odnośnie ogólnie problemu trądziku, więc polecam
FB izotretynoina
 
I

imbirowadziwaczka

Guest
po co kupowaĆ drogie maści na bazie cynku, skoro jest coś takiego jak maść cynkowa ? :p w aptece kosztuje nie więcej jak 2 zł, a jest bardzo skuteczna! ja nie mam jako tako trądziku czasem tylko jakiś niewielki wyprysk. posmaruje wieczorem maścią cynkową , i rano praktycznie nie ma śladu ;-)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Ja troche mialam tradzik, ale dlatego, ze nie dbalam o cere. Teraz oczywiscie uzywam zelu do mycia twarzy regularnie, toniku i czasem krem na noc przeciw wypryskom, naprawde pomaga.

A i wypowiem sie tez na temat czegos na czego temat mam wiedze, moze komus sie to przyda. Pamietajcie , ze jak macie tradzik musicie uwazac ze sloncem, bo moze byc poprawa, a potem jeszcze gorzej.


No i kiedys myslalam, ze dieta ma jakis duzy wplyw na cere, a kiedys jak moj chlopak mial duzy problem z cera, to byl u dermatolog i powiedziala, ze dieta ma b, maly wplyw i komu tu wierzyc hehe
 

MaDzieJka

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
rzeszów
z tego co wiem to nic calkowicie nie zlikwiduje blizn po tradziku. zabiegi peelingami kwasowymi u kosmetyczki poprawiaja wyglad cery, ale nie usuwają niedoskonalosci do konca.



malarstwo, fotorealizm, zapraszam: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7521737
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ale Tobie chodzi raczej o usuwanie skaz pozostałych po trądziku. Bo sam trądzik mozna zlikwidowac właśnie kremami, oczyszczaniem (chociaż słyszałam, że pilingi to raczej nie przy stanach zapalnych, bo podrazaniają i przenosi się bakterie), antybiotykami, leczeniem hormonalnym (jeśli nie skutkują konwencjonalne preparaty). Fraxel sie stosuje na przebarwienia i blizny, jakie moga zostac przy potężnym trądziku. Wiem, bo byłam zmuszona skorzystać z takiego zabiegu, miałam takie plamy i blizny na policzkach, że musiałam 4 zabiegi odbyć w Elite na Pereca Fraxelem. I dopiero zaczęłam jakoś wyglądać. Ale przedtem musiałam zwalczyć trądzik. Bo co z tego, jesli usuniesz laserem defekty, skoro mogą powstać nowe?
Masz racje.A jest jakas gwarancja ze po takim zabiegu laserowym blizny zostana naprawde usuniete?
 

magdus007

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witajcie
sposoby domowe na walkę z trądzikiem owszem, może i pomagają ale na pewno na krótką chwilę. Najlepiej jednak wybrać się do dermatologa i wyleczyć się z tego dziadostwa. Bo gdyby tak podliczyć kasę ile tracimy na kosmetyki walczące (rzekomo) z trądzikiem to można byłoby się złapać za głowę. Bynajmniej w moim przypadku.
Mogę szczerze polecić:
- tetralysal (lek na recepte) ale bardzo skuteczny
- visaxinum (bez recepty i dość tani ok 20zł) zmiany widać już po miesiącu
- wit. A+E NAJWAŻNIEJSZE! w diecie kto ma trądzik
- termentiol ale pobladza skore po dłuższym czasie używania bo zawiera cynk
ja osobiście od lutego biorę już ostateczny i ostatni lek Izotek (tylko na receptę! bardzo silny koszt ok. 100 zł) trądziku nie mam już w ogóle;) na szczęscie ale leczenie trwa do 24 tygodni

powodzenia!;)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
A ten tetralysal to nie jest ten antybiotyk, który bierze się tak długo i po którym owszem trądzik znika, ale z doświadczenia wiem, że parę miesięcy po zakończonej kuracji problem wracał. Zresztą dermatolog przestrzegał, że tak może być.
A fajnie wspomagająco działa dermogal A+E, są to takie kapsułki które otwiera się i smaruje buzię. W preparacie jest chyba tylko naturalnych pięć składników. Można go nakładać także pod makijaż. Mojej siostrze bardzo pomaga.
 
B

blondyneczka83

Guest
Chyba wiem o których kapsułkach piszesz, tzn chodzi mi o te Dermogal. Kilka miesięcy temu stosowałam je codziennie na noc - po prostu wsmarowywałam albo w wypryski i w strefę T (mam przetłuszczającą skórę :/ ) i mi one pomogły. Oczywiście nie pozbyłam się przetłuszczającej skóry, ale łojotok znacznie się zmniejszył, a tym samym miałam mniej zaskórników i wyprysków. Chyba na nowo zaczne je stosować, bo są one tańsze o 10 razy niż krem który teraz stosuje, a który nadaje się do wyrzucenia, bo nie działa :(
 
Do góry