Trądzik i inne zmiany skórne

siwa_ii

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Gdańsk
Od jakiegoś czasu stosuje IWOSTIN PURRITIN żel do mycia twarzy i trądzik jakby mi się zmniejszył. A od wczoraj przepisany przez dermatologa na noc żel Epiduo ( ok. 40 zl).
 

czekoladka91

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
618
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
z krainy Ozz
cyjanek, o matko ile to kasy :/
mam nadzieję, że będzie widać efekty :)
czekoladka, jak to Cię uczulał?

Pierwsze kilka 'użyć' było ok, ale później miałam mega czerwone, piekące i swędzące plamy. Wyglądało to jakbym sobie tą maścią skórę spaliła :(. Do tego mam bardzo jasnę karnację i skórę nadzwyczaj delikatną <_< Wyglądałam jak jakaś lalka :niepewny:
Po jakichś 2tyg. dopiero całkowicie mi zeszło, ale po codziennym smarowaniu twrzy liściem aloesu. ;)
Teraz używam tylko La Roche i jest dobrze, oby jak najdłużej :)
 

cyjanek

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
A mnie na szczęście duac nie uczula :) tylko bardzo wysusza twarz. Ale przed tym akurat ostrzegał mnie dermatolog i tak ma być. Nie chcę zapeszać, ale wydaje mi się że jest lepiej z moją buzzzzią ;)
 

MałeCoś

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ja używam żelu DAVERCIN i jestem naprawdę zadowolona z efektów :]
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Uzywalam tego Davercinu i bylo super, ale nie wyleczyl mnie. Wiec stosowalam z przerwami. I w koncu mnie uczulil. A wtedy to na buzi mialam syfy wulkaniczne. Tragedia. Cera mi sie znacznie polepszyla dopiero po Face Okey. Nie od razu i nie byly to takie efekty jak po davercinie, ale po dluzszym stosowaniu naprawde jest w porzadku.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
nie ma to jak fajny lek, po którym się dostaje uczulenia :p

hej, a może orientujecie się, jak jest z depilacją depilatorem i stosowaniem aknenorminu? podobno wosku nie powinno się stosować, ale o depilatorze w broszurce nic nie jest wspomniane.
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
inteq- przeciez napisalam- bylo super w trakcie stosowania, wiec stosowalam. Az mnie uczulil...
 

Puffka

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie powinno się myć twarzy normalnym mydłem, bo bardzo wysusza skórę, która w kontrataku produkuje jeszcze więcej sebum. Dlatego ja myję twarz pianką do mycia ze sklepu piękne ciało Dokładnie oczyszcza i co ważne nie wysusza.
 

czekoladka91

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2008
Posty
618
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
z krainy Ozz
Tak, co do mydła zgadzam sie, że wysusza itp. Dlatego stosuję żel, bez mydła, ale i tak moja skóra jest tak bardzo sucha, że się łuszczy. Bez kremu się nie obejdzie :) A naprawdę używałam już różnych preparatów i nic.
 

mot

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
193
Punkty reakcji
0
A ja teraz stosuję Benzacne...
Zobaczę czy skuteczne :p
Ale w moim przypadku niejedzenie słodyczy i ostrych przypraw vel ketchup, musztarda itd. daje efekty :D

Tylko co zrobić... Nie mogę żyć bez czekolady...
 

mgielka92

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja mam prawie 17 lat i mam plecy w bliznach po tym dziadostwie bo nic mi nie pomogło nawet dermatolog. Tylko tymczasowo leki przyniosły jakiś rezultat. A preparaty żaden. Nadal pojawiają mi się krostki i białe i ropne i różne inne. Taka skóra i problemy z nią są u mnie rodzinne. Mam nadzieje, że to zniknie. Plamy zanikają pod wpływem słońca, tak jak każda inna blizna. Tylko cierpię, że nie mogę chodzić z odsłoniętymi ramionami i plecami. Jakiś czas trzeba pocierpieć. Kiedyś przyjdzie czas, że każda z nas będzie piękna. Najważniejsze co nasz mężczyzna o nas myśli :) Tyle w tym temacie :p
 

Anjali

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
A ja słyszałam że to mit że słońce jest dobre na problemy skórne-zarówno pryszcze itp. jak i blizny(świeże wręcz utrwala).
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
stosowałam benzacne na pojedyncze krostki i nawet działało, ale bardzo wysusza i trochę dziwna jest. na pewno nie dla kogoś, kto ma silniejszy trądzik i musi smarować całą twarz.
co do mydła i żeli do mycia, to ja uważam, że każdy musi coś dla siebie znaleźć. czasami się zastanawiam, czy te wszystkie antybakteryjne rzeczy są dobre, bo kiedyś musiałam szarym mydłem myć twarz przez 2 tygodnie i cera wcale mi się nie pogorszyła. nawet nie wiem, czy nie wyglądała trochę lepiej. zwłaszcza dla osób, które mają cerę tłustą i łojotokową.
no i poleciłam, żeby nie stosowała koleżanka przy aknenorminie depilatora. nie dowiedziałam się, czy nie można, ale że skora jest trochę wrażliwsza podczas przyjmowania tego leku, to chyba lepiej nie podrażniać bardziej. ja zawsze mam krostki po depilatorze, więc chyba dobra decyzja, nie? ale skubana cerę ma coraz ładniejszą po aknenorminie. ale czego można się bylo w sumie spodziewać - europejski standard leku, firma zajmująca sie od lat leczeniem trądziku, dobra jakość i technologia produkcji - normalnie nie podskoczysz ;D

a wiecie, co jeszcze jest niezle - po mysiu twarzy wycieranie jej ręcznikiem papierowym lub mieć osobny ręcznik do twarzy. jest bardziej higienicznie
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Mnie pomaga to Face Okey, ale to co? Bede je juz musiala do konca zycia brac? :(
 

elekti

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Benzacne wysusza, ale tak działa na te pryszcze, a jak stosujesz krem nawilżający codziennie to nie ma z tym problemu, ja też miałam strasznie dużo syfów na twarzy i mi nie zaszkodziło to, że stosowałam Benzacne na większą powierzchnie, a na pryszcze bardzo dobre jest
 

Jagulka

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Przyłączam się do tematu. Widzę, kilka osób ma podobny problem do mojego- trądzik. Niedawno znajoma mi poleciła właśnie Benzacne ale moja skóra jest zbyt delikatna i dostałam po tym uczulenie i musiałam przez tydzień siedzieć w domu i smaorować twarz jakimiś maściami ;/
 
W

wroneczki4

Guest
Ciesz się, że masz na plecach, a nie na twarzy, bo na twarzy jest z 1000 razy gorzej? :)

Ogólnie to Ci polecam "Davercin" w płynie lub iść do dermatologa
 
Do góry