Toyota czy Honda a moze coś innego?

DarkWolf

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
251
Punkty reakcji
0
Miasto
Jasło
Zwracam sie z prosba o rozstrzygniecie pewnej kwesti co do kupna samochodu.

Zastanawiam sie nad kupnem auta sportowego i mam dylemat czy kupic Honde Civic Hatchback 1.5 czy moze Toyote Celice 1.6 bądź 2.0. Ceny plasuja sie w tym samym przedziale wiec w tym wypadku cena nie gra roli.

Prosze jakiegos fachowca ktory zna sie na tych konkretnych modelach o jakas charakteryzacje typu parametry na ktora os naped jest niezawodnosc i tego typu rzeczy no i osiagi. Najlepiej jak posiadacze tez by sie wypowiedzieli. Prosze ko konkrety anie bezpodstawne wypowiedzi.

Z góry dziekuje!!
 

NieMaLekko

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
biorą się dzieci?
W obu przypadkach to auta FWD. Z tym że o ile w civicu nie było nawet co marzyc o czymś innym to celice można było kupic awd.
Natomiast z tymi silnikiami to jedno i drugie ma tyle wspolnego ze sportem co nasze panstwo z normanoscia. To sa podstawowe modele i czesto słabo wyposazone.

Jesli naprawde chcesz cos szybkiego to:
Honda Civic VTi (miałem eg9 - moge napisac wypracowanie co jak i gdzie)
1.6 160KM. Strasznie duzy fun z prowadzenia. www.hondapl.org - tu masz dane techniczne.
lub
Celica carlos siainz edition. Była jeszcze jakas mocna z napedem awd ale nie pamietam oznaczenia (GTS-T? ale nie dam sobie głowy obciac)

A osiągi słoneczko to google i szukamy, nie lenimy sie ;)

edit:
http://moto.allegro.pl/item157402709_toyot...urbo_205km.html
 

DarkWolf

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
251
Punkty reakcji
0
Miasto
Jasło
Moze zle sie wyrazilem. Ja nie prosze tutaj o rade aby w googlach poszukac tylko o opinie ludzi ktorzy maja albo wiedza cos an temat. Dane techniczne to ja znam . A ta Celica co o niej mowieles to GT-four.

A o tym ze auto jest sportowe to nie decyduje sprawa ze jedize 300 na godizene tylko jeszcze pare inncyh elementow.

Wiec prosze jeszcze raz o opinie fachowców i bieglych i posiadaczy a nie teksty typu poszukaj sobie w googlach jak kolega powyzej!!!!! Po to sa Fora aby zadawac pytania na ktore ktos zna odpowiedzi!!
 

NieMaLekko

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
biorą się dzieci?
Czy Ty chłopie przeczytałes ostatnia linijke i juz? Napisałem że po osiągi udaj się do googli i tylko to, zresztą
osiągi = min. dane techniczne, więc nie mów że się o to nie pytałes :p. Na reszte pytan odpowiedziałem :p. Czego Ty własciwie oczekujesz? Mam pisac ze Cif do połowy dwójki rwał asfalt? że kręcił się do chorych 8tyś?

Fachową wiedze na temat tych dwóch aut uzyskasz na forum toyoty i hondy. Polecam tez www.streetracing.pl/forum - kopalnia wiedzy, zreszta tam masz specjalny dział na tego typu pytania.

O tym czy auto jest sportowe (według mojego poglądu) decyduje: Silnik i podzespoły z nim związane, hamulce, zawieszenie i układ kierowniczy. No chyba, że Ty bierzesz pod uwagę wygląd to wtedy owszem celica sprawia wrazenie sportowca :D

Napisałem Ci też, że miałem Cifa VTi i dużo o tych autach wiem - jak chcesz cos konkretnego usłyszec to pytaj, wszystkiego spisywac mi sie nie chce.

P.S: Opinie fachowca można uzyskac np z gazety. Bierzemy takową i dzwonimy np do Zenka hydraulika i taki zenek hydraulik powie nam wszystko o rurach. Mozemy tez spytac sie znajomych czy odkrecali rure - czesc odkrecała ale wiekszosc dzwoniła do zenka. Na tym przykładzie chce Ci uswiadomic ze lepiej zapytac sie na forum tematycznym a nie na ogolnym o motoryzacji bo tutaj jak bys nie zauwazyl to co drugi temat brzmi "Wasze ulubione auto" albo "Jaki macie samochód"
 

DarkWolf

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2005
Posty
251
Punkty reakcji
0
Miasto
Jasło
Whatever!!! Widze ze na dajemy na innych falach i mamy odmienne zdanie i wiedze na temat motoryzacji. Dzieki!!
 

Marta S.

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zwracam sie z prosba o rozstrzygniecie pewnej kwesti co do kupna samochodu.

Zastanawiam sie nad kupnem auta sportowego i mam dylemat czy kupic Honde Civic Hatchback 1.5 czy moze Toyote Celice 1.6 bądź 2.0. Ceny plasuja sie w tym samym przedziale wiec w tym wypadku cena nie gra roli.

Prosze jakiegos fachowca ktory zna sie na tych konkretnych modelach o jakas charakteryzacje typu parametry na ktora os naped jest niezawodnosc i tego typu rzeczy no i osiagi. Najlepiej jak posiadacze tez by sie wypowiedzieli. Prosze ko konkrety anie bezpodstawne wypowiedzi.

Z góry dziekuje!!


Mialam podobny dylemat .Nie jestem expertem ,ale mialam zamiar zakupic honda civic 2.2 model sport lub executive.Bardzo podoba mi sie nowa civic ma wyglad bardzo futurystyczny,fenomenalny silnik i kosmiczne wnetrze.Ogolnie wyglada jak maly samolocik,ale....czas oczekiwania od zamowienia do otrzymania wynosi ok.4 miesiace(w Hiszpani).Dlatego zdecydowalam sie na zakUp seat leon FR 170V TDI.Jestem barzo zadowolona i nie zaluje tego wyboru
 
Do góry