Towar niezgodny z opise wg kupującego

kania880

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej!
Mam problem odnośnie aukcji na allegro. Wystawiłam przedmiot AGD za kwotę 250 zł kup teraz. Przedmiot został sprzedany, zapakowany i wysłany osobie, która go kupiła. Dodam, że towar który wysłałam otrzymałam na urodziny, ale okazał się nietrafionym prezentem, gdyż coś takiego już posiadam. Rozpakowałam z kartonu, obejrzałam i wystawiłam na allegro. Po kilku dniach dostałam telefon od Kupującego, iż towar śmierdzi, jest brudny i używany. Jest to ewidentne kłamstwo, gdyż nie wysłałabym zaznaczonej jako nowej rzeczy na allegro brudnej! Oczywiście żadne tłumaczenia nie pomogły i owa Pani stwierdziła, że bedzie dochodziła swoich spraw w sądzie. Dziś otrzymałam pismo, w którym Pani podważa moją wiarygodność pisząc, że towar był niezgodny z opisem, brudny, śmierdzący. Proponuje zwrot pieniędzy, a nawet osobisty przyjazd z tym (a dzieli nas 250km) jako że ona jest zdeterminowana aby otrzymać pieniądze z powrotem i kupić nowy sprzęt w sklepie. Jeśli się nie zgodzę, założy sprawę na policji, a później skieruje się do sądu.
Jestem uczciwą osobą i nie chcę się "poddać" zwracając tej osobie pieniądze gdyż wszystko zrobiłam jak należy. Gdy ta Pani założy sprawę w sądzie, czy będę musiała jechać te 250 km żeby stawić się tam i zeznawać? Jest to sprzęt, który ta Pani mogła ubrudzić sama a teraz wmawiać to mnie. Co proponujecie?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
To kiedy został ubrudzony nie da się wcale stwierdzić. Zrób tak:
Każ jej wysłać, a najlepiej przywieźć ten sprzęt, oglądasz, sprawdzasz czy nie ma widocznych uszkodzeń itp. i oddajesz kwotę za którą kupiła sprzęt (oczywiście bez kosztów transportu). Jeżeli są jakieś uszkodzenia to wtedy potrącasz odpowiednią kwotę z tych 250zł, a resztę oddajesz. Po zwrocie zwracasz sie również do allegro o zwrot prowizji z tych powodów. Ułatwiłoby mi sprawę gdybyś podała link do tej aukcji np. na pw ;)
Przypominam, że również można w tej sprawie skontaktować się z allegro i ich się poradzić co i jak. Fajnie byłoby jakbyś wrzuciła też skan tego listu (tylko zakryj dane osobowe).
 
Do góry