Tort Szwarcwaldzki

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Polecam pyszny i efektowny tort Szwarcwaldzki
z przepisu pani Tereski
http://www.panitereska.pl/tort-szwarcwaldzki

img_2972.jpg


Składniki:
Biszkopt:
  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 75 g masła
  • 180 g cukru
  • 6 jajek
  • 50 g mąki ziemniaczanej
  • 100 g mąki pszennej
  • 2 małe łyżeczki proszku do pieczenia Dr. Oetkera
Nadzienie:
  • 900 g wiśni mrożonych bez pestek (pamiętajcie, żeby nie wylać soku po rozmrożeniu)
  • 2 łyżki stołowe cukru
  • 4 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
  • 100 ml wiśniówki
  • 1,5 l śmietany kremówki
  • 2 opakowania cukru waniliowego Dr. Oetkera
  • 2 śmietan-fixy Dr. Oetkera
Dekoracja:
  • 100 g wiórków z gorzkiej czekolady
  • 16 kandyzowanych wiśni lub z mrożonki
Przygotowanie:
Przygotowanie tortu rozpoczynam od rozpuszczenia czekoladowy w kąpieli wodnej. Polecam miskę z wodą postawić na garnku z gotującą się wodą. Następnie oddzielam żółtka od białek, które ubijam na sztywną masę. Żółtka również ubijam z cukrem na puszystą masę i dodaję porcjami przestudzoną kuwerturę czekoladową.
Obie mąki mieszam z proszkiem do pieczenia, dodaję do masy żółtkowo-czekoladowej i na koniec dodaję pianę z ubitych białek. Wszystko delikatnie ze sobą mieszam i wykładam do posmarowanej margaryną i posypanej mąką (lub wyłożonej papierem do pieczenia) tortownicy o średnicy 26 cm. Biszkopt piekę w temperaturze 180 stopni C przez około 40 minut.
Po wyjęciu z piekarnika biszkopt odstawiam do całkowitego ostudzenia, a jak będzie już ostudzony, to przekrawam go dwukrotnie tak, żeby powstały trzy krążki.
Teraz czas odsączyć wiśnie, robię to na sitku, a później osuszam ręcznikiem papierowym i odkładam do dekoracji. Do dalszych przygotowań będzie potrzebne pół litra soku z wiśni.
Cukier, mąkę ziemniaczaną i troszkę soku mieszam razem. Resztę soku zagotowuję i dodaję zmieszaną wcześniej mąkę z cukrem. Lekko podgotowuję tak, żeby powstał kisiel. Dodaję do niego wiśnie i mieszam. Lekko studzę kisiel i dodaję do niego 50 ml wiśniówki.
Dwa krążki biszkoptowe nasączam wódką wiśniową (zostawiam też odrobinę do nasączenia trzeciego krążka) i rozsmarowuję na nich równomiernie po połowie kisielu z wiśniami. Posmarowane krążki wstawiam na chwilę do lodówki.
Teraz czas na krem. Śmietanę ubijam mikserem, a pod koniec ubijania dodaję cukier waniliowy i śmietan-fix.
Jeden z krążków z kisielem układam na paterze i wykładam na niego ¼ śmietany. Przykrywam go drugim krążkiem z kisielem i ponownie nakładam ¼ śmietany. Przykrywam wszystko ostatnim krążkiem i resztą masy śmietanowej przykrywam cały tort, a resztką kremu robię dekoracje. Wcześniej przygotowane wiśnie i wiórki czekoladowe układam na wierzchu. Wygląda i smakuje fantastycznie!
 
W

wiki9969

Guest
Dzięki. :) Ja właśnie szukam czegoś na imieniny dla Mamy. A ten tort wygląda bardzo apetycznie. ;) Może się nada na małe domowe przyjęcie. :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
W sezonie na owoce to bym zrobiła zwyczajnie tort z truskawkami-biszkopt,bita śmietana,lub krem z serkiem mascarpone,truskawki-dla mnie pychota:)
 

tomekjak

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Super, takie torty to się dla mnie na torty urodzinowe nadają. I wyglądają na dobre. A przepisy na torty i to dobre niełatwo znaleźć :)
 

konrad202

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
49
Punkty reakcji
0
A to zdjęcie to oryginalny wypiek? Bo tort wygląda super :)
sewanna, moja mama zawsze do tortów dodawała do kremu mascarpone, ma naprawdę świetny smak potem...
 

justyna1981

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
No zdjęcie ekstra, podobny kiedyś kupiłam w Londynie, taka polska cukiernia w uk, robili torty jak z obrazka. Też z wisienkami, bardzo podobny :) w smaku na pewno jeszcze lepszy!
 
Do góry